To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Zgubiona tablica rejestracyjna zabrany dowód rejestracyjny.

KrzaK - 2007-10-11, 23:17
Temat postu: Rejestracja bez dowodu
NO własnie mam taki problem otoz moge kupic Velorexa, ale mankamentem jest to, ze dowod rejestracyjny do niego został zgubiony. Tak przynajmniej twierdzi człowiek który chce go sprzedac. Takie oświadczenie zostało mu napisane przez poprzedniego właścicela. jakie sa szanse na odzyskanie tego dowodu? Czy Wydział komunikacji dotrze do dowodu rejestracyjnego pojazdu jak zlozy sie stosowne pismo i poda numery nadwozia?
Sherman997 - 2007-10-12, 17:02

w takiej sytuacji jest srasznie ciezko odzyskac dowod.Za dowodem musiała by chodzic osoba na ktora jest moto zarejestrowane.Jezeli ona nie zyje to nawet nie chce myslec jakie beda problemy.Spisz dane i popytaj w urzędzie komunikacji ale wątpie zeby ci cos powiedzieli bo nie moga podawac danych osobowych a tablice rejestracyjne chociaz masz ??
Emilos - 2007-10-12, 17:07

Witaj KrzaK !! :)
Oż moja mama pracuje w takim wydziale w Piaskach. Powiedziała mi że musisz sie zgłosić do wydziału komunikacji z tą umową ( do tego gdzie był ostatnio zarejestrowany ) Tam powinni Ci wydać stosowne pismo zawierające te same dane co na dowodzę. Jak już posiadasz to pismo i umowę z właścicielem udajesz sie do komunikacji i rejestrujesz ciesząc się życiem :P

PS. Mama wspomniała, abyś się dowiedział czy przypadkiem nie jest wyrejestrowany i nie robi Ciebie w hu**

POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE I ETKA TEŻ :P

mundy - 2007-10-12, 17:07

Watpie aby wogóle mogli podac Ci jakieś dane. Ja jak rejestrowałem Es, to nic nie mieli w kompach ..
Emilos - 2007-10-12, 17:08

Kolega wyprzedził mnie o 5' :D :D:D
KrzaK - 2007-10-18, 20:46

oki pytalem juz i nie da rady. Mam natomiast inny rpoblem. Co jezeli motocykl jest zarejestorwany jako motorower? Tzn czy da sie go zarejestrowac jako motocykl? Mam taka sytuacje tez z Velorexem tylko innym i nie bardzo wiem, co z tym fantem zrobic. Ktos prawdopodobnie rejestrujac go w urzedzie pomyslal o trojkołowym simsonie duo i one maja rzeczywiscie 49cm natomiast ten ma 350. Czy da sie to bez jakiś wiekszych problemow zarjestrowac?
mundy - 2007-10-19, 13:05

Myśle ze da sie dalej jako motorower....

Chyba ze nie chcesz tak , to podczas rejestracji dostarczasz do wydzialu komunikazcji zaswiadczenie z miejsca gdzie robili przeglad o pojemnosci itp , Zapytaj w wydzilae co maja ci dac i poproś o to w "przegladowni" . To tak w skrocie.

eizof - 2010-06-24, 13:45
Temat postu: Brak pełnej dokumentacji - rejestracja
Witam wszystkich!
Mam pewien problem, na który mam nadzieję uzyskać tu jakąś odpowiedź.
Od pewnego czasu jestem w posiadaniu motocykla MZ ETZ 150 z 1985 roku. Niestety brakuje mi do niego pełnego pakietu dokumentów - motocykl w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach znalazł się w Polsce i jedyne dokumenty, jakie posiadam, to niemiecka karta pojazdu. Wydział komunikacji od 2007 roku nie rejestruje żadnych pojazdów na samą kartę pojazdu; konieczny jest dowód rejestracyjny. Próbowałem pisać do Niemiec, do urzędu, w którym wcześniej motor był zarejestrowany z prośbą o wydanie wtórnika, niestety bezskutecznie.
Próbowałem również kupić polskie dokumenty na "przeszczep", ale też nie udało mi się nic znaleźć.
Niestety nie mogę pozwolić sobie to duże wydatki z tym związane, a szkoda mi sprzedać w pełni sprawny motocykl na części.
Proszę o jakieś rady, lub pomysły na rozwiązanie tego problemu.
Pozdrawiam!
eizof

Anonymous - 2010-06-24, 17:49

Dupa. Z papierkiem od złomu nie przejdzie, bo obecnie wszystko spisują. Chyba, że znajdziesz ramę etki na złomie.
CrystalDrill - 2010-06-24, 20:21

szukaj na allegro - od 150 do 250 idze kupic papiery do 150 - ostatnio swoje sprzedalem za 200 a to i tak mowili ze tanio ;p
Kilusiekk - 2011-03-03, 22:23
Temat postu: Rejestracja bez dowodu
Witam

Kupilem WSK bez papierów ale znalazłem aukcja w internecie ramę z dowodem dowód jest od innej ramy i czy jest tak możliwość ze jak bym kopił ten dowód i ramę to mógł bym ja zarejestrować.Ze sprzedającym WSK podpisałem umowę

Werpach - 2011-03-03, 23:40

z tego co zdołałem wywnioskować to kupujesz papiery z ramą ale papiery nie są od tej ramy tylko od innej ?
krajan - 2011-03-04, 07:09

na allegro są do dostania tabliczki wsk przebijasz numery dane z dowodu montujesz na ramę i będzie git pod warunkiem że papiery są w porządku :smile:
KanterX - 2011-03-10, 14:05
Temat postu: Rejestracja MZ bez dowodu rejestracyjnego
Witam.
Kupiłem jakiś czas temu MZ ETZ 150.
Jest taki problem że nie dostałem do niej dowodu rejestracyjnego, ale ciągłość umów zachowana.
Teraz tak:
Czy bez dowodu rejestracyjnego zrobią mi normalnie przegląd bez jakiś dodatkowych opłat itp?
i jak się ma sprawa z ubezpieczeniem takiego motocykla ? dobre 6 lat nie był już ubezpieczany.
Pozdro

Magic - 2011-03-10, 15:49

bez dowodu to tak jakby motocykl nie miał papierów, więc się troche wpakowałeś :???:
przeglądu nie zrobisz, ubezpieczenia nie dostaniesz, zarejestrować się nie da- chyba że dowód został zatrzymany, ale wtedy też nie tak prosto będzie, bo trzeba go odzyskać najpierw...

Anonymous - 2011-03-10, 17:02

i taki motocykl kupiłeś? PRZEGLĄD ZROBISZ!!!! wypiszą na kartkę, że motocykl sprawny. Sam przez to przechodziłem, jak jawkę rejestrowałem. Co do ubezpieczania to jak będzie jeszcze po starych zasadach - to się uda nie płacić zaległości, jednym słowem cholera co ubezpieczyciel od nas chce. Zadzwoń do nich, żeby później okazało się, ze są jakieś kary itp.
Jeżeli papiery są dobre, w sensie nie motor nie kradziony, nie wyrejestrowany to będzie ok. No problem.

Magic - 2011-03-10, 17:24

No to może przegląd dostanie- chociaż nie jestem przekonany czy diagnosta go da bez zobaczenia dowodu... Może jakimś cudem OC też, w końcu mi się udało na papiery z UK ubezpieczyć... Ale później w razie kontroli i tak będą problemy przez brak dowodu, tym bardziej że motocykl w bazach będzie z nazwiskiem poprzedniego właściciela. Ryzykowne to wszystko
KanterX - 2011-03-10, 20:00

poprzedni właściciel zapewniał , że moto nie zostało wyrejestrowane. Tylko po porostu dowód rejestracyjny zastał zagubiony.
Zobaczymy jak to będzie ... w poniedziałek będę ją rejestrował i opisze wszystko co i jak ;)

AdamSsS - 2011-03-12, 08:47

źle szukasz . Sam rejestrowałem MZ bez dowodu rejestracyjnego .

Spisujesz umowę z właścicielem na którego stoi MZ .
Spisujesz dodatkowe oświadczenie z nim : data miejsce sposainei oświadczenia pidpis jego i tak .

Jan Kowalski zameldowany w Warszawie ul. Warszawska 3/4 oświadcza że zgubił dowód rejestracyjny od pojazdu MZ model ETZ 250 nr. nadwozia 4582167 nr rejestracyjny TRE 2X41 .

Robisz przegląd
Ubezpieczasz na stare tablice
Idziesz do WK rejestrujesz
Idziesz do ubezpieczyciela aby napisać aneks do umowy OC o nowy nr rejestracyjny .

I tyle , wystarczy poszukać , jak coś jeszcze to pisz an PW .

KanterX - 2011-03-18, 23:49

tak wszystko ładnie pieknie...
tylko że ten facet od którego MZ kupiłem mieszka teraz grom wie gdzie i oświadczenia nie spisze... nie mam opcji jak go znaleźć
do rzeczy...
więc tak jak nie posiadamy oświadczenia tak jak kolega pisze zachodzimy do WK... mówimy jaka jest sprawa i prosimy o zaświadczenie że moto u nich widnieje. Pokazujemy im naszą umowę kupna sprzedaży(bądź kilka umów z inny posiadaczami tej MZ )
MZ widnieje... wysyłają nad o urzędu miasta aby zapłacić 17 zł za te zaświadczenie, z dwowdem wpłaty zachodzimy do WK ponownie dajemy kwit ze kasa została wpłacona. Oni nad drukują te zaświadczenie. W tym czasie piszemy oświadczenie z odpowiedzialnością karną że jeżeli dowód rejestracyjny zostanie znaleziony od razu go zwracamy do WK.
Dostajemy zaświadczenie Z tym zaświadczeniem pędzimy robić przegląd. Jak zrobimy przegląd dostajemy od nich papier. Po przeglądzie dalsza procedura rejestracji wszystkim jest już znana...
Pozdro



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group