To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - Klejenie plastiku

Dodek - 2015-05-01, 18:14
Temat postu: sklejanie plastikow skuter chinski
Przyjąłem skutera chinskiego masakrycznie rozpierd&^*go od wujka jeżdzącego tym piździkiem - i niedbającego o niego nic.

Plastiki sa w stanie srednio złym - generalnie sa w miare całe ale mają pourywane uchwyty od mocowań.
Jak to ozdrowić i tak mniej wiecej pozlepiac aby trzymało sie to kupy macie jakieś sposoby?

Mario-150 - 2015-05-01, 18:23

Jeśli plastik da sie pospawać to spawarka do plastiku i ogień :)
Jeśli nie chcesz spawarki do plastiku to możesz lepić coś żywicą epoksydową i włóknem szklanym, ale lepiej pospawać to :)
Kiedyś wydałem niecałe 300 zł na taką spawarkę i przydała sie mase razy , czy to jak urwaliśmy zderzak w samochodzie , czy to pęknięty tylni błotnik w emzecie :)

Dodek - 2015-05-01, 18:49

Nie mam możliwości tego pospawać - w gre wchodzą tylko domowe sposoby.
Żywica z włóknem szklanym powiadacie????
Ew jaki zestaw kupić - będę wdzięczny np link z allegro - czy np sa jakieś żywice dedykowane do plastików czy wszystko to jedno i to samo.?
Ps nie ma uchwytów np na końcach tych plastikow - bo są pourywane i poginęły i muszę dorobić jakieś takie mocowania i jakoś to przylepić do tych plastików aby sie trzymało.
Generalnie to nie ma wyglądać to ma sie trzymać kupy i tyle.

marian6666 - 2015-05-01, 19:00

Podjedz do jakiegoś blacharza, zwykle mają spawarki do plastików, i coś Ci przylepią. Więcej wydasz na włókno szklane i żywicę niż na spawanie, nie mówiąc o kombinowaniu mocowań.
Xargo - 2015-05-01, 19:25

Te plastiki są tak gówniane, że nie ma sensu tego spawać, bo pęknie 5cm dalej. Jak ma się trzymać i nie wyglądać to podklej je matą z żywicą epoksydową - wytrzyma lata, a na pewno więcej niż reszta skutera :piwo:
Giemza - 2015-05-01, 20:39

Xargo1 napisał/a:
Te plastiki są tak gówniane, że nie ma sensu tego spawać, bo pęknie 5cm dalej. Jak ma się trzymać i nie wyglądać to podklej je matą z żywicą epoksydową - wytrzyma lata, a na pewno więcej niż reszta skutera


zrób jak Xargo mówi tylko przed położeniem żywicy i włókna przematuj plastik jakimś papierem 180 na sucho żeby się lepiej trzymało, a spawanie nie ma sensu jak chłopaki wcześniej napisali bo to nawet w klejonym miejscu pęknie jak szarpniesz przez przypadek.

Makaron - 2015-05-01, 20:43

Dodek, żaden plastikarz Ci tego nie pospawa :mrgreen: To jest tak tandetne, że głowa tego nie ogarnia. Gdy ktoś przyprowadza mi coś takiego do naprawy z góry uprzedzam, że nie biorę odpowiedzialności za połamane zatrzaski (mimo iż dokładam wszelkich starań i ostrożności i tak lubią się łamać) Kup żywicę poliestrową(bo tańsza od epoksydowej), mate szklaną i ogień na tłoki.
saska251 - 2015-05-01, 21:51

Makaron napisał/a:
Gdy ktoś przyprowadza mi coś takiego do naprawy z góry uprzedzam, że nie biorę odpowiedzialności za połamane zatrzaski (

Może zmień zawód? :roll:

Makaron - 2015-05-01, 22:07

Saska, pogrzebiesz kiedyś przy chińskim kilkuletnim skuterze to zrozumiesz o czym pisze... Plastiki robią się tak kruche że ukręcają się oczka przy wykręcaniu wkretów ( mówię o plastikach lakierowanych, nie tych czarnych z pseudo abs), łamią się zatrzaski. Pracowałem przez pewien czas w miejscu gdzie masowo musiałem naprawiac chińskie sprzety więc ztąd moje doświadczenia. A wcześniej uzyskłem takie porady od człowieka który od 10 lat naprawia to badziewie. Widać że nie miałeś do czynienia z chinolami.(nikomu mieć go nie życzę) :)
saska251 - 2015-05-01, 22:09

Makaron napisał/a:
Widać że nie miałeś dużo doczynienia z chinolami.

Mocne słowa...

Makaron - 2015-05-01, 22:13

Więcej dystansu :piwo:
Trzym się! :piwo:

saska251 - 2015-05-01, 22:19

W sumie, dużo to ja z chinolami do czynienia nie miałem. W końcu autoryzację Yukimoto miałem raptem przez rok, bo potem się zwinęli. Potem Kingway i Motobi też nie dłużej niż rok, bo zacząłem robić coś innego. Co ja tam mogę wiedzieć... :neutral:
MZSIMSON - 2016-02-17, 10:21

Weź lutownice transformatorową i lutuj . sprawdzone na różnego tupu plastikach i działa spawałem tak szufladki od zamrażarki, obudowy od zegarów motocyklowych i inne pierdoły :mrgreen:
tomek@1966 - 2017-02-13, 13:33
Temat postu: Klejenie plastiku
Mam kufry plastikowe,okazało się że nie spawalne,
czym najlepiej pokleić wzmocnić ??
Może jakaś żywica plus kawałek jakiegoś włókna materiału?

sIaj - 2017-02-13, 14:20

Dobrze byłoby wiedzieć jakie to tworzywo, wtedy być może jest klej który rozpuszcza trochę element i w ten sposób skleja. Do niektórych materiałów są takie kleje.
Mario-150 - 2017-02-13, 17:23

Jeśli nie widoczne miejsce to trzeba nadać mechanicznie troszkę przyczepności , i podkleic to żywicą epoksydową i włóknem szklanym , całkiem nie dawno pokleiłem tym pokrywe silnika do wózka widłowego , po szpachlowaniu i malowaniu wyglada niczym oryginalna i co najważniejsze wszystko sie trzyma.
Stefa_no1 - 2017-02-13, 18:09

Żywica jest spoko, o ile materiał "nie pracuje" (nie gnie się) .
W sytuacji, w której materiał pracuje, możesz spróbować lokalnego wioskowego patentu- czyli dać możliwie dużą łatę (np: z kawałka bańki po oleju :) ) przyklejoną na... grubą warstwę sylikonu :mrgreen:

Mario-150 - 2017-02-13, 18:59

Ja bym to próbował kleić właśnie żywicą epoksydową i włóknem szklanym , spokojnie dopasujesz włókno do kształtu itp. :piwo:
Adax - 2017-02-14, 00:00

Ja bym nie bawił się w klejenie, żywicowanie itp. bo widać, że miejsca pęknięć są mocno obciążone. Na zdjęciach to słabo widać, ale wydaje mi się, że powinno być tam miejsce na przynitowanie blaszek wzmacniających. Jeśli jest to konieczne, najpierw nagrzać opalarką naprawiane miejsce tak żeby zamknąć pęknięcie, przynitować blaszkę i ewentualnie później uszczelnić pęknięcie, Ja bym spróbował lutownicą - sprawdza się na większości plastików stosowanych w samochodach. Jeśli to jednak ten plastik, którego nie da się kleić w ten sposób, to wtedy uszczelnił bym to jakimś elastycznym klejem, najlepszy był by klej do szyb samochodowych ale nie będziesz kupował całego kartusza za 20zł na dwa małe pęknięcia. Ostatecznie czarny silikon też uszczelni.


kosior30 - 2017-02-14, 07:15

Tak jak adax-a1 pisze - blaszka od wewnątrz, żeby jej nie było widać, pomalować ją potem i nity na czarno, żeby się nie rzucało w oczy po otwarciu kufra i będzie najmocniej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group