To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Przedszkole - Dźwignia zmiany biegów problem

beduin929 - 2017-03-02, 18:40
Temat postu: Dźwignia zmiany biegów problem
Witam jako że etz 251 posiadam od niedawna a dopiero w piątek robiłem pierwsze przejazdy (był zerwany gwint w głowicy) zauważyłem pewien problem z dźwignią zmiany biegów. Dźwignia po zmianie biegu nie zawsze wraca do swojego położenia wyjściowego. Sprężyna na pewno nie jest pęknięta bo dźwignia wraca powoli lecz nie zawsze i nie na każdym biegu. Teraz moje pytanie czy jest szansa że ten oring uszczelniający może stawiać taki opór ? Czy wymiana na nowy może trochę polepszyć pracę dźwigni? Czy pozostaje tylko wymiana sprężyny na nową bo ta mogła już stracić swoje właściwości. Z góry dzięki za pomoc
RYBA - 2017-03-02, 18:47

witam
wydaje mi się ze oring nie ma tutaj nic do rzeczy.
raczej jest tak jak mówisz to sprężyna straciła swoje właściwości
jak będziesz ja wymieniał polecam ci również wymienić ten oring to nieduzy koszt a jednak nowy to nowy

[ Komentarz dodany przez: motomaciey: 2017-03-03, 00:22 ]
Pisz poprawnie!

beduin929 - 2017-03-02, 18:55

No to mnie nie pocieszyłeś. Z tego co wyczytałem czeka połowienie silnika :shock: A ta śrubka ze sprężynką i kulką może też mieć jakiś wpływ?
Seba_830 - 2017-03-02, 19:37

Oring może stawiać takie opory jednak pod warunkiem, że był nie dawno założony i oczywiście był za gruby. Najlepiej zrzuć dekiel od sprzęgła i zobacz czy dźwignia wraca na swoją pozycję.

beduin929 napisał/a:
A ta śrubka ze sprężynką i kulką może też mieć jakiś wpływ?


Nie, ona jest tylko od luzu i jego zatrzaśnięcia.

beduin929 - 2017-03-02, 19:50

Tak właśnie zrobię na początek. Ta dźwignia niby wraca ale nie tak jak powinna . A w razie potrzeby to jakiś patent na sprężynę ? Kupić nową współczesnej produkcji czy jak to zrobić najlepiej?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group