To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Kwestie około podróżne - Kufry shad sh42 - rózne podstawy?

BeerfaN - 2017-11-08, 10:36
Temat postu: Kufry shad sh42 - rózne podstawy?
Witam,

Mam kufry shad sh42 boczne i z racji ich gabarytu postanowiłem przeistoczyć jeden z nich na centralny, a drugi zdjąć.
Tylko jakiś koleś powiedział mi - znawca ponoć - że kufry boczne mają inne podstawy niz centralny w Shad i nie da rady.

Ja wiem, napisz do Shada to powiedzą. No własnie nie powiedzieli.

Jak to jest w końcu? Nie chcę zamówić podstawki do której nie założę kufra.

motomaciey - 2017-11-08, 10:57

Nie wiem jak w Shad ale w Kappa czy Givi występują dwa typy: MonoLock i MonoKey. Jeden był stosowany dawniej, a drugi jest stosowany obecnie, nie pamiętam który jest który.
Wstaw zdjęcia to może ktoś Ci coś podpowie, dużo też się można dowiedzieć przeglądając allegro.

EndriuBis - 2017-11-08, 11:23

Kappa od jakiegoś czasu stała się "budżetową" marką GIVI - więc wszystko pasuje.
Shad może mieć swoje wzory płyt pod kufry, podobnie jak np. Krauser, Awina, czy fabryczne (Honda, Yamaha).
Musisz kupić dokładnie płytę do swojego kufra.
Natomiast nie prawdą jest że kufra bocznego nie można zamontować z tyłu i odwrotnie.
Jeżeli zamontujesz odpowiednią płytę, to możesz montować dowolny kufer.
Jedynym problemem jest kształt i rozmiar. Np. trochę głupio i nieporęcznie wyglądały by kufry 50 l zamontowane z boku. Druga sprawa - na bocznych stelażach nie montuje się płyt, tylko specjalne uchwyty bezpośrednio do stelaża. Co nie znaczy że się nie da. Widziałem i takie wynalazki. :grin:

BeerfaN - 2017-11-08, 11:37

No i jasne:

Hi Bartosz,

Thanks for your interest. The SH42 side cases cannot act as a Top Case because the rack is not compatible at all with the one we use for the Top Master.

Many thanks,

SHAD
Marketing Dpt.

Czyli nie da się ponoć. Ma ktoś z Was centralny duży Shada i moto w okolicy Wawy? Jakoś trudno mi uwierzyć, że SH42 boczny i centralny są inne. Durne oznaczenia mają.

EndriuBis - 2017-11-08, 12:24

Może się okazać że nie mają w ofercie takiej płyty, tylko same uchwyty do stelaży :cool:

A możesz zamieścić zdjęcie stelaża z którego zdjąłeś kufer i sam kufer od spodu ?
A tak po za tym: te kufry były odczepiane, czy zamontowane na stałe ?

BeerfaN - 2017-11-09, 08:43

Na oko (ja wiem, to chłop zmarł) spokojnie te kufry pasują do
https://japan.webike.net/products/22647176.html

Stelaże to zwykłe rurki z dospawanym zamkniem i mocowaniem, takie uszy prostokatne. Nic na stałe.

Dzięki za pomoc.

EndriuBis - 2017-11-09, 09:01

No to kuferek w zęby :grin: i podejdź do pierwszego z brzegu sklepu moto gdzie mają GIVI.
Przymierz się do płyty GIVI monolock.

Nie mam czasu zamieszczać zdjęcia, ale wpisz w Google GIVI monolock - jest dość podobny.

Jak z pasuje na Alledrogo masz do wyboru do koloru i napisz tu dla potomnych jak jest.

Reich - 2017-11-09, 20:56

BeerfaN, zapytam jutro kumpla czy mu płyta nie została, bo przesiadał się z monolock na monokey.
BeerfaN - 2017-11-14, 11:04

Dzięki, Shad ma jakieś inne rozwiązanie.

Tak czy inaczej, płyta z alledrogo doszła i pasuje. Model D1B40PAR. Niestety zamiast śrub montażowych przysłali dwa komplety zaślepek..ech..



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group