To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Klin startera

p508tropic - 2020-05-03, 22:39
Temat postu: Klin startera
Witam.... Mam pytanie natury technicznej- w jaki sposób wciska się klin w dźwignie startera ? Chodzi mi o to czy wciska się ukośnym ścięciem w stronę wałka startera czy na zewnątrz. Ścięło mi ostatnio klin, muszę na nowo spasować, a nie wiem czy poprzednio źle klina nie włożyłem i nie chcę popełnić ewentualnie błędu.
romanETZ - 2020-05-03, 23:10

Ścięciem w stronę wałka, w wałku też jest ścięcie. Inaczej klin nie wejdzie na odpowiednią głębokość.
ETZ_PRORIDER - 2020-05-03, 23:20

Problemem współczesnych klinów jest gwint na końcu, druga kwestia to ale położony otwór na klin we współczesnych dźwigniach startera. Jest za wysoko względem wałka. Często się klin ścina przy takiej konfiguracji.
MarcinOS.W - 2020-05-04, 11:06

ETZ_PRORIDER napisał/a:
Problemem współczesnych klinów jest gwint na końcu, druga kwestia to ale położony otwór na klin we współczesnych dźwigniach startera. Jest za wysoko względem wałka. Często się klin ścina przy takiej konfiguracji.

Co to za szajs teraz robią że nawet otworu w odpowiednim miejscu nie potrafią wywiercić ehh...
Co do tematu to tak jak koledzy pisali ścięciem do wałka, a końcówka klina powinna minimalnie wystawać z kopnika, u mnie to jest z 3 mm około

czochu - 2020-05-04, 11:16

Betcher ma dobre kopniaki, pasuja idealnie i są bardzo ładne. Mialem wczoraj jakiś kopniak z allegro to niestety problem był z otworem , żeby go nie wyrzucać to zrobiłem klin z śruby m12 8.8, godzina przy szlifierce , gwintownik i wyszło bdb.
ETZ_PRORIDER - 2020-05-04, 12:02

czochu, Też 5ak musiałem robić. Jie pasują na wałek ale lekkie stymulacje i pasuje.
slawek76 - 2020-05-04, 18:44

Również potwierdzam jw.
Kupiłem kopkę w Stolmot i otwór na klin był za wysoko.

Klin przechodził na wylot, musiałem "wyszlifować" wcięcie na wałku w innym miejscu i "płytsze" to rozwiązało problem i klin siedzi stabilnie.

p508tropic - 2020-05-04, 18:47

Tak czytając Wasze uwagi, myślę że poproszę kolegę ślusarza- tokarza aby mi dorobił na wzór kupionego klina , podobny ale z twardego metalu. Na jakość nowej kopki już nic nie poradzę- to chociaż klin. Może to będzie trzymać. Poprzedni zestaw (nowy klin i kopka) wytrzymał kilka jazd w tym roku. I tylko kłopot- sprężyna chyba spadła, trzeba zdejmować dekiel sprzęgła itp.
slawek76 - 2020-05-05, 21:17

Jak kupiłeś sprężynę na Alegro to daj se z nią spokój
Musi być oryginał
Alegrowa jest o 50% z cieńszego drutu i mało "stalowa"
nie ma sprężystości i się układa nijak
po prostu szajs.

Wiem bo miałem i wyrzuciłem

p508tropic - 2020-05-06, 21:26

Już założyłem z Allegro... A skąd wziąć oryginał?! Ale klin z wiertła wygląda obiecująco :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group