To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - ściągacz do łożysk wału MZ ETZ

dario81 - 2020-07-15, 18:36
Temat postu: ściągacz do łożysk wału MZ ETZ
Witam, posiada ktoś ściągacz do łożysk wału taki jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=6ptXHE2i0x0 w czasie 16:35 ? Interesuje mnie taki typ ściągacza do wału ETZ 150 do łożysk 6204 i 6304, chętnie nabyłbym 2 takie ściągacze do obu łozysk, może ktoś wie gdzie takie coś kupić bo w internecie nie znalazłem, dziękuję za odp pozdrawiam
romanETZ - 2020-07-15, 21:28

Wpisz na Allegro : "ściągacz do łożysk odklejacz" ,pojedyncze 30-40zł, zestawy 80-100zł. Nieco inne niż na filmie, ale dają radę. Ja kupiłem kilka lat temu zestaw i kilka razy się przydał.
dario81 - 2020-07-16, 16:37

Czy sam odklejacz wystarczył Ci, czy jeszcze musiałeś montować jakieś dodatkowe ściągacze? Robiłeś to tak jak gościu na filmiku? Dzieki za odpowiedz
romanETZ - 2020-07-16, 18:17

W ETZ150 sam odklejacz wystarczył - jak go nie miałem, do odsunięcia łożyska użyłem dwóch noży od strugarki (włożone po obu stronach łożyska, ściskane, na zasadzie klina odsunęły łożysko)- na tej samej zasadzie działają te odklejacze, są bardziej uniwersalne - pasują do kilku średnic łożysk - te na filmie do konkretnego łożyska . Jak powierzchnia pod łożysko jest szeroka, po odsunięciem odklejaczem trzeba się wspomóc zwykłym ściągaczem (po odsunięciu łożyska wchodzą zwykłe łapy), tak miałem na wirniku silnika elektrycznego. Metoda ,,ciepło-zimno" też pomaga (zimny wał, ciepłe łożysko, samo spada, lub wchodzi ).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group