To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Identyfikacja części - MZ ES 250/1 - wał (nowy lub regenracja)

eliwro - 2020-10-02, 08:57
Temat postu: MZ ES 250/1 - wał (nowy lub regenracja)
Próbuje zreanimować silnik swojej Jaskółki. Jestem na etapie poszukiwana wału. Najlepiej nowego. Jeden nawet zakupiłem (ponoć miał pasować) niestety czop od strony zapłonu jest dłuższy i ma inny kształt. Jestem w trakcie odsyłania. Załączam zdjęcie swojego wału, z oznaczenia na ramie wynika, że mam ES 250/1 ale jak przeglądam różne posty na tym forum to wał wydaje się, że jest od "zerówki". Proszę o podpowiedź gdzie taki wał można dokupić.
Jacek635 - 2020-10-02, 09:39

Wał jest od zerówki bo ma dwustopniowy prawy czop i pasuje do silnika zerówki więc możesz mieć jedynke z silnikiem zerówki. Chyba mam taki wał w klamotach oczywiście do regeneracji. Możesz tez oddać ten egzemplarz mi do naprawy.
mar09 - 2020-10-02, 10:14

Ten kupiony to zerówkowy, ostatnia wersja jaka wyszła czyli na pełnych tarczach i jak sam napisałeś ma inny czop od strony zapłonu jak i od sprzęgła. Do jedynki możesz bez problemu kupić nową ifę lub dobrą fabryczną sztukę do regeneracji (taniej i lepiej), sam mam ich kilka już przygotowanych do montażu :wink:
slawek76 - 2020-10-03, 23:11
Temat postu: Re: MZ ES 250/1 - wał (nowy lub regenracja)
eliwro napisał/a:
...z oznaczenia na ramie wynika, że mam ES 250/1 ale jak przeglądam różne posty na tym forum to wał wydaje się, że jest od "zerówki". Proszę o podpowiedź gdzie taki wał można dokupić.


Co masz za oznaczenia na ramie ?
Wpisz nr ramy i wrzuć fotkę "główki ramy"
Ramy pomiędzy 0 a 1 różnią się drobiazgiem.

Jeżeli nie do końca jesteś zainteresowany oryginalności
To absolutnie nie polecam naprawy silnika od zerówki
Czyli gdy nr na karterach zaczyna się od 21

To będzie droga wyboista i nie zakończy się sukcesem.
Niestety :torba":



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group