To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Identyfikacja części - Identyfikacja silnika MZ

Piotr tropik - 2020-10-02, 10:46
Temat postu: Identyfikacja silnika MZ
Witam serdecznie mam kartery od silnika MZ ale nie wiem od którego modelu proszę o inf. Czy da się zidentyfikować go po nr, czy kartery nadają się w ogóle do złożenia silnika a jeżeli tak to czy są dostępne części tj. Skrzynia biegów sprzęgło itd. I czy dla wszystkich modeli są one zamienne czy pod konkretny kartery konkretną część. Z góry dziękuję i proszę wybaczyć moją niewiedzę. Pozdrawiam
halcik - 2020-10-02, 14:58

To już będzie silnik pod ES250/2. Część elementów jest zamiennych, a część trzeba zamieniać w parze. Są tematy porównujące np różnicę w silnikach ES i jest tam dużo odpowiedzi na twoje pytania. Autorem był bodajże Hvil
mar09 - 2020-10-02, 16:40

Po numerach to wychodzi jasno, że to Jaskóła jedynka :wink:
slawek76 - 2020-10-03, 09:30

Tak potwierdzam to, co wyżej pisze kolega mar09

Silnik od Jaskółki MZ ES 250-1 rocznik 1963, produkcja końcówka roku, około października.

Części do Jaskółki "jedynki" do silnika można bezproblemowo kupić. Począwszy od wału poprzez skrzynie biegów, która pasuje od trophy również, a skończywszy na sprzęgle.
Ja u siebie w jednej Jaskółce mam sprzęgło od ETZ i również wszystko idealnie pasuje.

Piotr tropik - 2020-10-07, 12:32
Temat postu: Identyfikacja silnika MZ
Dzięki wielkie za info. Teraz tylko flaki potrzebuje i jedziemy. Mam tylko wał i prądnice i pewnie prądnica szrot. Jeszcze raz dziękuję przynajmniej wiem od czego zacząć


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group