To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - Maska spawalnicza.

Bajbus16 - 2021-04-17, 18:07
Temat postu: Maska spawalnicza.
Kupiłem ostatnio taką samościemniającą i zastanawia mnie, czy zamiast plastikowej nakładki z przodu osłaniającej filtr nie powinna być szybka, tak jak to mają normalne maski spawalnicze. Przecież w czasie spawania na szybce osadzają się zgorzeliny i inne spawalnicze odpryski. Czy ktoś z użytkowników takiej maski mógłby wyrazić swoją opinię w tym temacie?
mczmok - 2021-04-17, 20:42

Ja przykleiłem szybke którą można kupić do zwykłej maski. Plastik szybko się zniszczy.
ETZ_PRORIDER - 2021-04-17, 22:50

Mam taką maskę od 2 lat, głównie spawam tak, że głowę mam nad miejscem spawania aczkolwiek spawam też czasami tłumiki samochodowe i zdarza się, że jakieś tam iskry lecą, nic się nie przywarło do tej plastikowej osłonki, można ją umyć/wyczyścić z zebranych zanieczyszczeń i sadz od dymu, maska firmy tagred.
mczmok - 2021-04-17, 23:16

Wszystko zależy od tego czym spawasz TIG, mig czy elektroda, jak zdarzy się materiał że pryska rozgrzany metal to wtopi się nawet w szkło. Dlatego w starych maskach przed fitrem były szklane szybki i wymieniało się jak ograniczały widoczność-szybki bo z czasem były pokryte stopionym metalem.
Osobiście podczas napraw blacharskich przy moim Trabancie zużyłem jedną szybke bo było trochę rdzy . Powiem że nie będę próbował testów gołego tworzywa tworzywa układu elektronicznego bo wiem jak się to skończy.
Niestety praw fizyki nie oszukasz.

ETZ_PRORIDER - 2021-04-17, 23:24

A to się zgadza. Głównie spawam elektrodą i migomatem. Na zwykłej masce do spawarki faktycznie się na szybce zbierało.
Bajbus16 - 2021-04-20, 20:52

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i opinie. Mam dwa komplety platikowych "szybek" do tej maski, więc spróbuję coś pospawać tylko elektrodami w otulinie. Rozmawiałem też z zawodowym spawaczem. Powiedział mi dokładnie to co piszecie w opiniach, więc jutro zaczynam spawanie już w nowej masce. Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group