To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Problem z pracą silnika. Brak iskry? Złe ustawienie zapłonu?

krzysztof1966 - 2021-06-10, 21:23

Witam , dzisiaj dodatkowo wymieniłem czujnik halla a iskry jak nie było tak nie ma , została już tylko stacyjka i przewody plusa i minusa na cewkę i moduł , zaczyna brakować pomysłów,a może ktoś ma pomysł.
halcik - 2021-06-10, 21:39

Tak jak pisałem, jestem pełen podziwu w poniesione inwestycje bez weryfikacji rzeczy. Jest to moje ulubione sprawdzenie bo bezkosztowe.
Jednak jest we mnie Janusz :)

mar09 - 2021-06-11, 06:30

krzysztof1966 napisał/a:
została już tylko stacyjka i przewody plusa i minusa na cewkę i moduł


Po kolei: sprawdź multimetrem czy masz napięcie na zacisku nr. 15 cewki zapłonowej, jeśli nie to sprawdzasz stacyjkę... jeśli samo podłączenie jest ok to wykręć stacyjkę i sprawdź od góry w punkcie nitowania jej obudowy do tworzywa i okolicy nitowania złącza nr. 30 czy nie pojawiła się korozja.. częsty przypadek gdy motocykl wcześniej jeździł lub garażował "na mokro". Na próbę możesz ominąć stacyjkę i lecz pamiętaj że cewka szybko się nagrzewa i może przepalić uzwojenie.

krzysztof1966 - 2021-06-14, 17:49

,,JEST ISKRA'' jak się okazało , główna śruba masy pod siedzeniem gdzie zbiega się pięć przewodów masy , każde oczko zakończenia przewodu oczyściłem z nalotu do żywej miedzi , nowa śruba która skręca wszystkie przewody masy i oczywiście cała podstawa w którą wkręcam śrubę wyczyszczona do żywego i sukces , dziękuje wszystkim za dobre rady bo sprawdzałem wszystkie sposoby - życzę wszystkim miłego dnia i setek kilometrów bez awarii.
krzysztof1966 - 2021-06-21, 10:39

Witam klubowiczów , mam pytanko ostatnio w mojej MZ ETZ 150 pojawił się taki problem po włączeniu zapłonu nie pali się czerwona kontrolka , po odpaleniu też nic żółta kontrolka normalnie po włączeniu biegu gaśnie i tak powinno być a czerwonej nie ma co się dzieje , proszę o pomoc sos.
Tosiek - 2021-06-21, 11:29

Jeśli silnik odpala, to po uruchomieniu i dodaniu gazu powinny się rozjaśniać światła. Jeżeli jest re
akcja rozjaśniania świateł to sprawdził bym żarówkę od kontrolki. :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group