To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Nadwozie/podwozie - Zegazy (liczniki) MZ ETZ 251 wymiana czy regeneracja

Conorian - 2021-06-16, 13:20
Temat postu: Zegazy (liczniki) MZ ETZ 251 wymiana czy regeneracja
Siemanko Wariaty :)

Mam delikatny problem z zegarami w mojej Etz.
Ostatnio zauważyłem, że czasami wskazówka prędkościomierza przestaje się cofać od około 30km/h.
Liczniki są z plastikowymi wskazówkami. W środku również zaczęła pojawiać się delikatna korozja. Wskazówki (plastikowe) straciły swój czerwony kolor i są takie bardziej różowe a ramka licznika delikatnie podgięta.

Mam ochotę kupić nowe MZA bo chyba lepszych nowych nie ma(?).
W głowie mam też pomysł o regeneracji, tych które mam ale chciałbym żeby po regeneracji wyglądały jak nowe. Niestety nie znam nikogo kto mógłby coś takiego zrobić.

Doradźcie coś proszę, jeśli macie kogoś sprawdzonego od naprawy i odnawianiu takich liczników również będę wdzięczny za namiar.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szerokości! :)

Rafal1480 - 2021-06-16, 15:44

Niewiem jak mza, ale te wszystkie inne za 50-60zł źle pokazują. Najlepiej wymień wskazówki, ramki i szkła i zostaw oryginały. Wskazówka jak się nie cofa do zera to najprawdopodobniej jest wygięta i zapiera o szkło.
ETZ_PRORIDER - 2021-06-16, 16:05

Tak jak Rafal1480 pisze. MZA ogólnie są dobre. Kilka osób z klubu je stosuje i bez zastrzeżeń. Co do regeneracji starych to nic trudnego, są na forum tutoriale co do naprawy liczników, zmiany ramek, wzory cyferblatów, naprawa drogomierzey itd.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group