To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Warsztat - JAK KORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI? - ZOBACZ ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT

Huberto - 2007-12-13, 15:26
Temat postu: JAK KORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI? - ZOBACZ ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT
Witam!
Najczęstszą przyczyną powielania tematów jest nieumiejętność korzystania z wyszukiwarki. Czynność ta jest bardzo prosta, ale postaram się ją opisać:
Gdy mamy problem np. ze sprzęgłem najpierw klikamy szukaj (na górze strony) i następnie w oknie wyszukiwarki wpisujemy: Sprzęgło
Zaznaczamy, aby przeszukano tylko tytuł wiadomości lub opis tematu, po czym klikamy szukaj. Oto cała filozofia. Ważne jest także, aby przy zakładaniu nowego tematu poprawnie go nazwać, ponieważ źle nazwany temat (np: Pomocy moja MZ nie odpala) tak naprawdę o niczym nam nie mówi. Zapraszam do zapoznania się także z zasadami pisania nowych tematów.
Pozdrawiam!

motomaciey - 2014-01-12, 17:36

Cytat:
Znak * zastępuje dowolny ciąg znaków.

Co to oznacza ? Oznacza to tyle, że gwiazdkę czyli * wpisujemy zamiast ciągu liter, które np. odmieniają jedno słowo w różnych przypadkach.
Przykład - chcę odnaleźć temat o kole ETZ 250 ale znając życie taki temat może być zatytułowany bardzo różnie od prawidłowo napisanego "ETZ 250 - bicie tylnego koła" po "kolo" napisanego przez osobę mającą spore problemy z perspektywicznym myśleniem.
Co robię ? Wpisuję w okno wyszukiwarki koł* i zaznaczam Przeszukaj tylko tytuł wiadomości.
W wynikach wyszukiwania wyskakują mi wszystkie tematy ze słowami "koło", "koła", "kołach", "kołami" itp.



Ważne: opcja Przeszukaj tylko opis tematu nie działa na naszym forum, jest to uniwersalna opcja wyszukiwarek skryptu phpBB modified by Przemo, nasza wersja forum nie posiada jednak opcji opisywania tematu pod czas jego zakładania.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group