To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Narzędzia, sprzęt warsztatowy, chemia - Jaki kupić prostownik?

romanETZ - 2016-11-28, 21:20

Pochopnie nie wyrzucaj tego lidlowego prostownika - sprawdź go na jakimś nowym lub prawie nowym akumulatorze. W nowoczesnych elektronicznych prostownikach zdarza się że jak aku. starszy (słaby) ładowanie się nie rozpocznie - za niskie napięcie początkowe blokuje prostownik. Również starszy aku. nie osiąga napięcia napięcia max. po naładowaniu i dioda full się nie zapala. Warto sprawdzić. :!:
Hvil - 2016-11-28, 21:30

romanETZ, u mnie ładnie startuje, ale ile by nie był połączony nigdy na fula nie wchodzi. Moja warta w TSce jest z Marca, a w jaskółce roczny. Hmm spróbuję na jakimś świeżutkim jak u znajomego znajdę.
borgi - 2016-11-29, 11:05

Ty, czeka Hvil. Podłącz no ty amperomierz w szereg z prostownikiem i akumulatorem. To że jakaś tam chińska lampka nie świeci to nie znaczy że akumulator nie naładowany. Jak amperomierz w okolicy zera to z akumulatora więcej nie wyciśniesz. A za lampką ciul. Olej ją. I nie wydawaj kasy na nowe ładowarki tylko lepiej się napij na rozluźnienie więzów mózgowych :piwo:
Hvil - 2016-11-29, 11:09

borgi, mądrego człowieka aż miło posłuchać.
motomaciey - 2016-11-29, 16:53

Hvil napisał/a:
borgi, mądrego człowieka aż miło posłuchać.

Czyli co, działa?

elektryk111 - 2016-11-29, 19:14

borgi napisał/a:
się napij na rozluźnienie więzów mózgowych


Jakiś ruski profesor na YouTube tłumaczy że alco skleja płytki krwi ,a te potem nie mogą się zmieścić w rozgałęzieniach naczyń włosowatych w mózgu i komórki obumierają z braku przepływu krwi(niedotlenienia).I dodaje jeszcze że kac to jest efekt gnicia tych obumarłych komórek.Aż się wierzyć nie chce. :???:

A co do prostownika to polecam pod rozwagę taki chiński zasilacz który choć nie jest prostownikiem to napięcie ma lepiej wyprostowane niż prostownik.
Nie ma też automatu który wyłączy ładowanie po osiągnięciu jakiegoś pułapu napięcia ale za to można zawczasu nastawić maksymalny poziom napięcia(np.13,5V).
Dodatkowo innym pokrętłem można nastawić wartość prądu maksymalnego (np.243 miliampery)
Wartość napięcia jest regulowana płynnie od 0-30V a wartość prądu od 0 do 5A.
Osobiście mam taki w warsztacie i sprawdza się jako uniwersalny dawca prądu i tester działania różnych elektrycznych ustrojstw.
Do obsługi potrzebna jest minimalna wiedza z zakresu elektryki,ale w zamian daje mnóstwo możliwości których taki automatyczny prostownik nie da,bo służy tylko do ładowania akumulatorów i do niczego więcej tego nie użyjemy.

http://allegro.pl/telmal-...6623205240.html

http://allegro.pl/zasilac...6051039093.html
Lub troche słabszy(2Amax)



Oczywiście jeśli komuś nie chce się kręcić pokrętłami i pamiętać o tym że w piwnicy mamy podłączony akumulator,to taka ładowarka automatyczna jest bezkonkurencyjna.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group