» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja ETZ problem
Autor Wiadomość
nikilol 

Motocykl: MZ ETZ 250
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-02-06, 16:31   Rejestracja ETZ problem

Witam.
Mam problem z zarejestrowaniem wyrejestrowanej etz 250. Problem tkwi w umowie kupna sprzedaży. Rzeczoznawce mam juz za sobą i do pełni szczęscia brakuje mi juz tylko umowy ale motor wcześniej zarejestrowany był na wujka z którym teraz rodzina nie utrzymuje kontaktów. Jak załatwić sprawe umowy? Ma ktoś pomysł?
 
 
     
benek1 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: lubelskie/W-ska I
Wysłany: 2011-02-06, 16:45   

Dowód jest ale ma obcięty róg????

Włacicielem z dowodu jest wójek???

Co rzeczoznawca wniósł do sprawy??? (bo z tym nie miałem do czynienia)


Wydaje mi się że jednak musisz pujść do tego wójka i udac wariata jak gdyby nigdy nic i spisać umowę.

Lub kupić ramę z papierami ale w obu przypadkach musisz doliczyć 212zł za tablice i dowody( prubny i twardy), oczywiście przy kupnej ramie trzeba wszystko przekładać.
 
 
     
nikilol 

Motocykl: MZ ETZ 250
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-02-06, 16:56   

tak dowód ma obcięty róg, właścicielem z dowodu jest wujek. Rzeczoznawca wydał opinię iż jest to pojazd unikatowy i można go powtórnie zarejestrować.

Do wujka niestety pójść nie mogę bo aktualnie nie ma go w kraju i predko raczej nie bedzie.

Kupić ramę taką żeby sie nadawała nie jest wcale latwo. Kupiłem jedną, sprzedawca zapewniał ze prosta, niespawana a gdy dostałem ja okazała sie nic nie wartą kupą złomu. Szkoda mi zmieniać ramę bo ta którą mam jest w idealnym stanie, bez jakiejkolwiek skazy. Widzi ktoś inne wyjście z tej sytuacji? Może umowę spisać z kimś innym? Czy wydział komunikacji posiada jakiekolwiek dokumenty na temat wyrejestrowanych pojazdów?
 
 
     
Stolarz 
Bogdan

Motocykl: Es 250/1 CB125 D45A
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 150
Skąd: Żabia Wola i okolice
Wysłany: 2011-02-06, 18:18   

Niestety raczej dysponują dokumentacją. Nie warto fałszować podpisu. Jak przyłapią na tym mają obowiązek powiadomienia prokuraury.
Wyślij do wujka gotowca, umowę o sprzedaży Tobie MZ. Załącz zwrotną kopertę. Napisz mu że chcesz uratować motor, lubisz stare i takie tam....Ze bez dokumentów motor tylko na złom i części. Może wuj podpisze i odeśle.
 
     
dzema11 
Strzały z klamy!!!


Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 8 razy
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 255
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2011-02-06, 20:08   

nie wiem czy posiada jakiekolwiek dokumenty na temat wyrejestrowanych pojazdów,ale ja juz 3 pojazd zarejestrowałem z fałszowaniem podpisu a w jednej umowie,nawet była taka akcja że przy spisywaniu umowy pomyliłem jedna cyfre w Peselu a kobita sie niedopatrzyła.
_________________
"MZ Sztuka dla sztuki"
 
     
benek1 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: lubelskie/W-ska I
Wysłany: 2011-02-06, 20:24   

Moim zdaniem kolega Stolarz ma rację do wiosny daleko i może uda ci się z wujkiem skontaktować - list. Jeśli nie to najlepiej matka lub ojciec niech się wybiorą jak gdyby nigdy nic z umową do WK i ściemniają ,że kupili od brata dla syna i robią maślane oczy.

Może pani to potraktuje jako normalne i zarejestruje.


Z tym że na ojca lub mamę żeby nazwiska były takie same to uwiarygodni przedstawianą sytuację.
 
 
     
nikilol 

Motocykl: MZ ETZ 250
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-02-06, 20:58   

Wujek ma to samo nazwisko co ja. Niestety z nim sie napewno nie dogadam ani ja ani kto inny bo rodzina jest skłócona. Dziadek mój kupił ten motor dla mojego ojca i wujka z tym że zarejestrowali go na wujka. Myślalem nad tym czy umowa między mną a dziadkiem by przeszła. Wszyscy mamy jedno nazwisko.
 
 
     
Stolarz 
Bogdan

Motocykl: Es 250/1 CB125 D45A
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 150
Skąd: Żabia Wola i okolice
Wysłany: 2011-02-06, 21:48   

dzema11 napisał/a:
nie wiem czy posiada jakiekolwiek dokumenty na temat wyrejestrowanych pojazdów,ale ja juz 3 pojazd zarejestrowałem z fałszowaniem podpisu a w jednej umowie,nawet była taka akcja że przy spisywaniu umowy pomyliłem jedna cyfre w Peselu a kobita sie niedopatrzyła.


Taaa...
Do czasu też tak myślałem.
Ale jak złapią to motory nie będą warte konsekwencji.
Niestety coraz częściej sprawdzają umowy między WK sprzedawcy i nabywcy.
Będę ci paczki wysyłał....
 
     
benek1 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: lubelskie/W-ska I
Wysłany: 2011-02-06, 21:49   

Kolego nieważne kto kupił(zapłacił) lecz kto widnieje w dowodzie. Jeśli nie ma możliwości spisać z właścicielem a ty masz dowód to piszcie umowę na twojego tatę i niech idzie rejestruje na siebie i śpiewka ta sama że odkupił od brata dla syna. Musisz mieć stary dowód, umowę.opinię od rzeczoznawcy, opłacone OC i zrobiony przegląd i jakieś 215 zł na rejestrację (tablica +dowód miękki i twardy)

Kolego nie odwiedziłeś powitalni i nie pochwaliłeś się fotkami motocykla!!!!!! :!:


I jeszcze pytanie gdzie byłeś u rzeczoznawcy i ile kosztowała taka opinia????
 
 
     
nikilol 

Motocykl: MZ ETZ 250
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-02-07, 07:31   

Panowie matura za chwile, nie mialem czasu na zdjęcia. Znajdę chwilę to sie poprawie i pokaże swój motorek:). Benek1 mowisz ze najlepiej miedzy wujkiem a tatem. I chyba tak zrobie. A jakie dane wujka potrzebuje do takiej umowy?

W Chełmie jest jeden rzeczoznawca. Starszy Pan, nie robi żadnych problemów. Chyba 100 złoty wziął za opinie. Adres czy nr telefonu mogę poszukać jak chcesz.
 
 
     
benek1 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: lubelskie/W-ska I
Wysłany: 2011-02-07, 11:00   

Dane takie jak na formularzach umów- wszystko spiszesz zed starego dowodu. (na necie wpisz umowa kupna sprzedarzy)
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2011-02-07, 14:59   

benek1, w starym dowodzie nie ma PESELu właściciela, a on mu będzie niezbędny. Niektóre WK mają kaprycho żądania NIPu.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
nikilol 

Motocykl: MZ ETZ 250
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-02-07, 15:01   

Dzięki. Tylko teraz jak ja dostane te np jego pesel czy numer dowodu;/ no nic, trzeba będzie jakoś kombinować.
 
 
     
benek1 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: lubelskie/W-ska I
Wysłany: 2011-02-07, 16:00   

NIPu nie trzeba- nie straszcie chłopaka a pesel to znajdziesz gdzieś w papierach (dokumenty przepisów itp) u babci czy dziadka. Dla ułatwienia to jak już będziesz miał datę urodzenia (może rodzice pamiętają a dziadkowie napewno lub mają zapisane np w dowodzie ) pesel mamy ten sam przez całe życie i ma 11cyfr a zaczyna się od daty urodzenia.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2011-02-07, 16:55   

benek1 napisał/a:
Dla ułatwienia to jak już będziesz miał datę urodzenia (może rodzice pamiętają a dziadkowie napewno lub mają zapisane np w dowodzie ) pesel mamy ten sam przez całe życie i ma 11cyfr a zaczyna się od daty urodzenia.


I co mu to da?? Pozostałe 5 cyfr sobie wymyśli?? A co do NIPu - u mnie w WK kiedyś jak rejestrowałem samochód kazali dopisać na umowie gdy brakowało. I musiałem dzwonić do gostka dowiadywać się o NIP, bo nie chciała mi kobitka puścić tego.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
nikilol 

Motocykl: MZ ETZ 250
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-02-07, 17:55   

Może zadzwonie do niego albo napisze. Dzięki Chłopaki za pomoc:)
 
 
     
bati1986 

Motocykl: mz etz 150
Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-04-14, 07:10   

ETZ 150 wpisana w dowodzie jako ES-150 to częsta przypadłość w urzędach komunikacji. Znajoma pracuje w Starostwie przy wydawaniu dowodów i tak mówiła. Ogólnie nie ma z tym problemów czy ES czy ETZ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13