» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wojtek.mz
2014-07-03, 11:31
JAK KORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI? - ZOBACZ ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT
Autor Wiadomość
Huberto 
Renegat


Motocykl: Made in DDR
Pomógł: 46 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1614
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2007-12-13, 15:26   JAK KORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI? - ZOBACZ ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT

Witam!
Najczęstszą przyczyną powielania tematów jest nieumiejętność korzystania z wyszukiwarki. Czynność ta jest bardzo prosta, ale postaram się ją opisać:
Gdy mamy problem np. ze sprzęgłem najpierw klikamy szukaj (na górze strony) i następnie w oknie wyszukiwarki wpisujemy: Sprzęgło
Zaznaczamy, aby przeszukano tylko tytuł wiadomości lub opis tematu, po czym klikamy szukaj. Oto cała filozofia. Ważne jest także, aby przy zakładaniu nowego tematu poprawnie go nazwać, ponieważ źle nazwany temat (np: Pomocy moja MZ nie odpala) tak naprawdę o niczym nam nie mówi. Zapraszam do zapoznania się także z zasadami pisania nowych tematów.
Pozdrawiam!
_________________
TS 250 1973r. była piękna ETZ 250e...

"Ssanie.... bez ssania...."
Ostatnio zmieniony przez motomaciey 2012-02-29, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2014-01-12, 17:36   

Cytat:
Znak * zastępuje dowolny ciąg znaków.

Co to oznacza ? Oznacza to tyle, że gwiazdkę czyli * wpisujemy zamiast ciągu liter, które np. odmieniają jedno słowo w różnych przypadkach.
Przykład - chcę odnaleźć temat o kole ETZ 250 ale znając życie taki temat może być zatytułowany bardzo różnie od prawidłowo napisanego "ETZ 250 - bicie tylnego koła" po "kolo" napisanego przez osobę mającą spore problemy z perspektywicznym myśleniem.
Co robię ? Wpisuję w okno wyszukiwarki koł* i zaznaczam Przeszukaj tylko tytuł wiadomości.
W wynikach wyszukiwania wyskakują mi wszystkie tematy ze słowami "koło", "koła", "kołach", "kołami" itp.



Ważne: opcja Przeszukaj tylko opis tematu nie działa na naszym forum, jest to uniwersalna opcja wyszukiwarek skryptu phpBB modified by Przemo, nasza wersja forum nie posiada jednak opcji opisywania tematu pod czas jego zakładania.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15