» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2015-01-02, 18:35
Charatkerystyka dwusuwa.
Autor Wiadomość
Azze 
Tylko WSK

Motocykl: WSK 175 Kobuz CZ 477
Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 129
Skąd: Bychawa
Wysłany: 2015-01-04, 00:53   

Ale proste pytanie i prosta odpowiedź - rozpędzam się (albo i nie) i jadę na biegu bez gazu że silnik pracuje jak na biegu jałowym bez dodawania gazu i się toczę powolutku, ewentualnie minimalne ruszenie manetki ale też do tego stopnia że wszystkie suwy są wyraźne - czy przez to wybijają się czopy na wale, łożyska i gniazda łożysk?
 
 
     
Mario-150 


Motocykl: ETZ 150 '90 sv 650
Pomógł: 6 razy
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 329
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-01-04, 09:01   

Pytanie wg mnie z dupy bo możesz jechać na pierwszym biegu gdzie uklad nie będzie obciążony a możesz jechać na ostatnim gdzie będzie bardziej obciążony.

Azze nie zgrywaj kozaka , przychodzisz i próbujesz uczyć z ludzi z doświadczeniem pare razy większym od twojego , a twoja wiedza opiera sie jedynie na sałku i informacjach wyczytanych na innych forach które napisały jeszcze większe dzieci od ciebie.
 
     
kadetm-780 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 8 razy
Wiek: 27
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 369
Skąd: okolice Moniek
Wysłany: 2015-01-04, 17:38   

Mario-150 napisał/a:

Azze nie zgrywaj kozaka , przychodzisz i próbujesz uczyć z ludzi z doświadczeniem pare razy większym od twojego , a twoja wiedza opiera sie jedynie na sałku i informacjach wyczytanych na innych forach które napisały jeszcze większe dzieci od ciebie.


Mario nie ma co się denerwować, to nie pierwszy taki jego wybryk. Takiego samego kozaka zagrywa też na innych forach, na 2 czy 3 forach ma bana, na jawaczu ludzi też uczy rozumu i wychwala swoją WSK. To jest taki jakby drugi kudłaty, więc nie ma co na niego uwagi zwracać.
 
     
Azze 
Tylko WSK

Motocykl: WSK 175 Kobuz CZ 477
Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 129
Skąd: Bychawa
Wysłany: 2015-01-11, 01:43   

kadetm-780 napisał/a:
Mario-150 napisał/a:

Azze nie zgrywaj kozaka , przychodzisz i próbujesz uczyć z ludzi z doświadczeniem pare razy większym od twojego , a twoja wiedza opiera sie jedynie na sałku i informacjach wyczytanych na innych forach które napisały jeszcze większe dzieci od ciebie.


Mario nie ma co się denerwować, to nie pierwszy taki jego wybryk. Takiego samego kozaka zagrywa też na innych forach, na 2 czy 3 forach ma bana, na jawaczu ludzi też uczy rozumu i wychwala swoją WSK. To jest taki jakby drugi kudłaty, więc nie ma co na niego uwagi zwracać.


Człowieku, czy ty masz jakiś problem do mnie? Jak tak to pisz na PW a nie gadaj głupot wszystkim. Pozwoliłem ci mnie oceniać czy wyzywać?
Nie uczę ludzi, nie wychwalam swojej WSK, tylko mówię jak ja robię i sam wystawiam opinię ze zdobytego doświadczenia.
Znasz mnie osobiście? Nie, więc nie gadaj głupot jaki to ja nie jestem.

Do Mario-150
Nie zgrywam kozaka, tylko wyraźnie pytam, bo w internecie dużo jest opisane takich rzeczy jak:

"Jak większość dwusuwów także silnik 250-tki jest wrażliwy na jazdę na zbyt niskich obrotach - co powoduje wybijanie łożysk wału korbowego..."

"Przy zbyt niskich obrotach silnika dramatycznie wzrasta obciążenie mechanizmu korbowego."
 
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2015-01-11, 02:39   

Azze, sam zadałeś pytanie i potem sam sobie na nie odpowiedziałeś - tyle że powiedz jaki to ma cel?, jaki związek z charakterystyką 2t ???????


Apropos jeździłem ostatnio exc 300 - moim zdaniem zajebiście elastyczny silnik -
ma niesamowicie mocny i równy ciąg od średnich obrotów - aż w górne partie obrotów gdzie rodzi sie istny szatan.
Poniżej przykładowy wykres z dyno: - technika zaworu wydechowego robi jednak dużą robotę aby zwiększyć zakres użytecznych obrotów i widać jak na dłoni gdzie powstaje moment obr -4 tys i jak sie dalej kształtuje.

 
     
dex 


Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Pomógł: 28 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1046
Skąd: Wawa - Zamość
Wysłany: 2015-01-11, 06:51   

Fajna charakterystyka.
Szkoda tylko, że poniżej 4tys. obr silnik gaśnie (pewnie samoczynnie :D ).
No i ilość paliwa jaką łyka przy tylu cyklach pracy musi być niebanalna.
_________________
Toffik czeka na więcej uwagi, Tenera wybiera się do makijażystki, a DEXFALIA bryka i co jakiś czas nóżkę złamie...
 
 
     
kadetm-780 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 8 razy
Wiek: 27
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 369
Skąd: okolice Moniek
Wysłany: 2015-01-11, 09:19   

Azze, Nie oceniałem cię a jedynie wypisałem fakty. Nawet jeżeli chciałbym cię ocenić to nie musiałbym cię pytać o zgodę. Co do nie wychwalania wsk to wystarczy spojrzeć w temat, gdzie jest napisane o twoim wyścigu z mati14 a dokładniej we wszystkie twoje posty w tym temacie.

Dalej z tobą dyskutować na ten temat nie mam zamiaru i mam nadzieję że i ty nie będziesz drążył tematu.
 
     
dex 


Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Pomógł: 28 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1046
Skąd: Wawa - Zamość
Wysłany: 2015-01-11, 09:51   

kadetm-780, no nie mogę dłużej.
Za każdym razem, kiedy widzę Twój nick, to mi się ten film przypomina:

https://www.google.pl/sea...Ln2N8n_UKORgNgO

Sory za offtop, ale musiałem :D
_________________
Toffik czeka na więcej uwagi, Tenera wybiera się do makijażystki, a DEXFALIA bryka i co jakiś czas nóżkę złamie...
 
 
     
kadetm-780 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 8 razy
Wiek: 27
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 369
Skąd: okolice Moniek
Wysłany: 2015-01-11, 10:11   

dex, nie tobie jednemu :mrgreen:
Akurat nick się wziął od mojego pierwszego motorka (Romet Kadet M-780) Na początku używałem go na 2 forach o rometach, potem dorwałem mz i tutaj też przyszedłem z tym samym nickiem. Ale w żadnym wypadku nie miało to mieć związku z tym filmikiem.

Teraz już w ogóle odleciałem od tematu, ale musiałem odpowiedzieć :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14