» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Mufki motocyklowe - osłony manetek kierownicy -ochrona dłoni
Autor Wiadomość
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2016-03-19, 09:42   Mufki motocyklowe - osłony manetek kierownicy -ochrona dłoni

Witam

Zastanawiam się nad zakupem takich oto osłon na manetki:

Wygląda to na ciekawą alternatywę dla handbarów, czy nakładanych rękawic przeciwdeszczowych.
Używał ktoś z Was? Jak się w tym jeździ? Czy jest bezpiecznie.
W necie raczej pochlebne opinie są. Ale jak z bezpieczeństwem? np z tymi dodatkowymi nakładkami rękawicami przeciwdeszczowymi się źle jeździ, zawijają się plączą itp. Ale za to jest sucho :mrgreen:

Handbary mam ale one tak nie chronią przed deszczem. Za to tak nie przeszkadzają.
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-19, 12:26   

Podobno przy większych prędkościach podmuch wiatru wpycha mufkę na klamki kierownicy i niewygodnie jest je łapać. No i nie wiem na ile pewnie bym się czuł nie mogąc puścić kierownicy na boki.

Zwykłe handbary niewiele dają ale ja sobie je przedłużyłem tak, że zakrywają całą dłoń. A do przedłużenia użyłem powycinanej gumy z wycieraczki do butów. ;) Chroni od chłodu i od deszczu, nie przeszkadza w jeździe a długość można dobrać sobie dowolnie.
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2016-03-19, 12:37   

to-mecz-q napisał/a:
Handbary mam ale one tak nie chronią przed deszczem.
Jakie masz ?
Kup te http://allegro.pl/owiewki...5173628797.html
_________________
ES 250/2-1970r,ETZ 250-1989r MILICYJNA, ETZ 250-1981r, ETZ 250-1984r GESPANN, ETZ 250-1988r, ETZ 150-1989r teraz 125, SKORPION TOUR-1996r
 
     
Allu 
only 250


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 80 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 2833
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-03-19, 19:15   

wojtek.mz napisał/a:
to-mecz-q napisał/a:
Handbary mam ale one tak nie chronią przed deszczem.
Jakie masz ?
Kup te http://allegro.pl/owiewki...5173628797.html
Obrazek


Te są super, użytkuje je cały rok, nawet teraz gdzie rano bywa parę stopni na minusie, polecam!!!
_________________
*1922-1982* 60 Jahre Motorrader Aus Zschopau*
 
 
     
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2016-03-20, 14:44   

wojtek.mz napisał/a:
Jakie masz ?


Mam te

http://intr-mot.sklep.pl/...-etz-p-345.html
Tu zaważyła cena :)
I nie powiem... różnica jest spora na +, jednak takie mufki chroniły by jeszcze bardziej.
Tylko tak jak William, pisze dziwnie bym się czuł mając uwięzione dłonie na kierownicy.

William napisał/a:
Zwykłe handbary niewiele dają ale ja sobie je przedłużyłem tak, że zakrywają całą dłoń. A do przedłużenia użyłem powycinanej gumy z wycieraczki do butów. Chroni od chłodu i od deszczu, nie przeszkadza w jeździe a długość można dobrać sobie dowolnie.

masz jakieś zdjęcie tych "wycieraczek" :)
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2016-03-20, 18:19   

to-mecz-q, te handbary z twojego posta sa kupę warte, przy byle zawadzeniu o cokolwiek łamia się - nie mowie nawet o wywrotcę. Plastik z ktorego sa zrobione jest strasznie kruchy i łamliwy. Miałem je i juz drugim razem bym ich nie kupił bo to strata kasy.
Dla porównania w suzuki vstrom którego kiedyś miałem też były oryginalne handbary - ale plastik z którego były zrobione byl lepszej jakości i nie łamał sie przy wywrotce a raczej obdzierał, no i wielkością były ok 1/3 wieksze -przez co lepiej chroniły dłonie przed wiatrem i deszczem.

Ps jc na rynku są też lepszej jakości mufki (droższe) wraz z wew stelażem który zabezpiecza przed tym aby wiatr zaginał mufkę na klamkę. np taki głupi przeklad jakiś starych rozwalonych z alledrogo http://allegro.pl/ociepla...5901757800.html

_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
motocyklista 


Motocykl: MZ ETZ 150e '90
Pomógł: 16 razy
Wiek: 29
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 844
Skąd: okolice Strzyżowa
Wysłany: 2016-03-20, 19:00   

Ja te plastikowe miałem dobre do wyjazdu na zakończenie w hadlach, po powrocie zauważyłem że złamany jeden jest no i jakiś czas później złamałem drugi jak piłem w garażu siedząc na mz i trochę równowagę straciłem i wyjebutałem na wylewkę razem z mz :D :D
Ale nie powiem jest różnica jadąc bez nich a z nimi. Kawałek plastiku a różnicę widać :wink:
_________________

 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-21, 01:20   

to-mecz-q, jako takich zdjęć handbarów nie mam, ale udało mi się je kilka razy uchwycić na zdjęciach z jakichś tam wyjazdów. Ładne to nie jest ale jest tanie i funkcjonalne. ;)

Na zdjęciu są zwykłe handbary, dla wzmocnienia połączone z końcówką kierownicy aluminiowym profilem a na dole i na górze doczepione są wspominane wcześniej płaty gumy, które można sobie zrobić dowolnego kształtu i wymiarów.
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
LatajacyHolende 
LatajacyHolender

Motocykl: Mz ETZ 251e
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lis 2015
Posty: 42
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2016-03-21, 20:50   

Piszecie taj jakby to był cross a nie MZ i te handbary cały czas byłbyby narażone na zderzenia z glebą... Ja mam założone najtańsze czarne i od listopada jakoś nic się z nimi nie dzieje. Swoje zadanie spełniają nie, wieje po łapach. A i tak zawsze trzeba jeździć w rękawiczkach i koniec tematu. Najlepszy handbar nie uratuje rąk przed asfaltem. Ja je polecam szkoda wywalać kasę na inne do MZ!!! Tyle że ja jak pije w garażu to siedzę na skrzynce i nie staram się doprowadzać do sytuacji kiedy motor dotyka gleby czymś innym jak opona i stopka ;] A patent z doczepieniem gum na zimę, żeby była większa powierzchnia osłaniająca przed wiatrem może i się sprawdza ale mało estetycznie wygląda. Moją propozycją jest to, żeby nie jeździć w zimę motorem i nie będzie problemu :D albo kupić sobie simsona DUO :D

_________________
NAKLEJKI MZ ETZ TS 125 150 250 251 301 SAXON
na wzór oryginału i każdej fantazji ;]
ogłoszenie OLX>>> https://tiny.pl/tsgtj
ogłoszenie sprzedajemy:https://tiny.pl/tsgtk
Motorynka Pony>>Simson S51 x3>>YAMAHA DT 80>>CBR 125r>>FZS 600>>FZS 1000 & MZ 251e
 
 
     
Allu 
only 250


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 80 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 2833
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-03-21, 20:59   

LatajacyHolende napisał/a:
Piszecie taj jakby to był cross a nie MZ i te handbary cały czas byłbyby narażone na zderzenia z glebą... Ja mam założone najtańsze czarne i od listopada jakoś nic się z nimi nie dzieje. Swoje zadanie spełniają nie, wieje po łapach. A i tak zawsze trzeba jeździć w rękawiczkach i koniec tematu. Najlepszy handbar nie uratuje rąk przed asfaltem. Ja je polecam szkoda wywalać kasę na inne do MZ!!! Tyle że ja jak pije w garażu to siedzę na skrzynce i nie staram się doprowadzać do sytuacji kiedy motor dotyka gleby czymś innym jak opona i stopka ;] A patent z doczepieniem gum na zimę, żeby była większa powierzchnia osłaniająca przed wiatrem może i się sprawdza ale mało estetycznie wygląda. Moją propozycją jest to, żeby nie jeździć w zimę motorem i nie będzie problemu :D albo kupić sobie simsona DUO :D

Obrazek


Pojeździj trochę po Polsce w deszczu to będziemy mogli pogadać o osłonach przy :piwo:
_________________
*1922-1982* 60 Jahre Motorrader Aus Zschopau*
 
 
     
LatajacyHolende 
LatajacyHolender

Motocykl: Mz ETZ 251e
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lis 2015
Posty: 42
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2016-03-21, 21:12   

Wychodzę z założenia, że jak jest zima, jest śnieg albo lato i deszcz to motorem nie jeżdżę... zbyt niebezpiecznie i nie ma wiele przyjemności w takim jeżdżeniu. Rozumiem sytuacje jestem w trasie złapał mnie deszcz, no ale wtedy niestety trzeba wytrzymać albo gdzieś przeczekać przystanki, wiaty itp. Generalnie nie mamy już czasów kiedy motocykl jest jedynym środkiem prywatnego transportu. Jak pogoda nie sprzyja, jedzie się samochodem. Takie jest moje zdanie ;] A różnymi "parzykami" już przez kilka lat się przetłukłem po polskich drogach i jak zapowiadało się na deszcz podrostu odpuszczałem wycieczke. Ale harpaganów co nic im nie straszne nie brakuje i jakoś radzić sobie trzeba. W każdym razie wracając do tematu, nadal polecam najtańsze czarne handbary do MZ. Przy normalnym wykorzystywaniu motocykla dają rade, wiatr ich na pewno nie odgina :]

:piwo: jest zawsze dobrym pomysłem :]
_________________
NAKLEJKI MZ ETZ TS 125 150 250 251 301 SAXON
na wzór oryginału i każdej fantazji ;]
ogłoszenie OLX>>> https://tiny.pl/tsgtj
ogłoszenie sprzedajemy:https://tiny.pl/tsgtk
Motorynka Pony>>Simson S51 x3>>YAMAHA DT 80>>CBR 125r>>FZS 600>>FZS 1000 & MZ 251e
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2016-03-23, 11:39   

Dodek napisał/a:
to-mecz-q, te handbary z twojego posta sa kupę warte, przy byle zawadzeniu o cokolwiek łamia się

Jak mówisz, do pierwszej gleby, ale są na tyle tanie, że można je wymieniać hurtowo, chyba że ktoś glebi co chwilę ;)
Ja w 150'tce przez 10 lat zmieniłem tylko 2 pary po jakiś wywrotkach, tak więc nie ma w normalnym użytkowaniu dramatu. Bardziej problematyczne jest, że są za krótkie dołem i wiatr i tak wieje po palcach, chyba że się ma patent taki jak William pokazał. Z mufkami ja bym miał strach jeździć w obawie że nie będę mógł puścić kierownicy.
Natomiast takie:

praktycznie w ogóle nie osłaniają ale dłoń i palce mi kiedyś uratowały przed połamaniem przelatując kierownicą przez tylny kufer na wylot. Owiewki całe.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2016-03-23, 12:53   

Wygląda na to, że william znów wszystkich zawstydził :oops:
Jego handbary osłaniają przed wiatrem, i dzięki zastosowaniu aluminiowych profili chronią palce :) czego chcieć więcej?

Tak jak intr mówi. Jeśli coś kosztuje 30 zł to się nikt nie zastanawia tylko wymienia i tyle.

Ja z tymi tanimi handbarami miałem jeszcze taki problem, że przy intensywnym deszczu zbierała się w lewym woda, i za każdym razem jak wciskałem sprzędło palce lądowały w wodzie. najciekawsze jest to, że jest ciężko tą wodę wylać z niej.

Wygląda na to że jednak zostanę przy tych za 30 zł na razie.
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1681
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2016-03-23, 21:04   

to-mecz-q napisał/a:
najciekawsze jest to, że jest ciężko tą wodę wylać z niej.

Moim zdaniem wystarczą dwie dziurki fi4 i woda sama wylatuje :piwo:
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
to-mecz-q 


Motocykl: MZ ETZ 251 1989r
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 474
Skąd: Łolesno
Wysłany: 2016-03-24, 08:00   

Reich napisał/a:
Moim zdaniem wystarczą dwie dziurki fi4 i woda sama wylatuje

nawet jedna wystarczy, tylko o tych otworach przypomina mi się zawsze jak deszcz widzę :)
_________________
"Nieważne gdzie, nieważne jak... ważne z kim."

Samemu jedzie się szybciej, ale we dwoje dociera dalej :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13