» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2014-01-04, 14:53
Narzędzia - jaką firme polecacie
Autor Wiadomość
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1681
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2015-03-13, 14:52   

A ja ostatnio usłyszałem w sklepie z narzędziami, że Coval już nie istnieje i będzie najprawdopodobniej produkowany pod inną marką :shock:
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2015-03-13, 19:17   

Na stronie nic nie piszą, ba, jest nawet katalog na 2015.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1681
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2015-03-13, 19:42   

Być może sprzedawca się wystraszył, bo kupując nasadkę zapytałem go o wieczystą gwarancję (byłem niemal pewny że co najmniej ją zmieli, a jednak dała radę).
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
tipowg 

Motocykl: MZ ES150
Wiek: 41
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 22
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2015-07-19, 00:14   

Ze swojej strony dorzucę:
- STANLEY - przereklamowany, dopłacasz grubą kasę za markę
- COVAL - rewelacyjne nasadki, nie obrabiają się (mam je od 7 lat i dużo przeszły)

- PROLINE - głównie korzystam z grzechotek mam też nasadki. Nie wiem jak teraz ale kupione w latach 2006-2008. Używane niezgodnie z zaleceniami producenta (nakładałem przedłużkę z rur, rozkręciły 8 aut). Im więcej zębów tym lepiej. Jedna z nich w sierpniu została na glebie przez przypadek na podwórku gdzie śmigają kury, w maju następnego roku ją znalazłem, stała. Wpłukałem w benzynie, potem zalałem olejem i służy do dzisiaj.


Zasada jest jedna. Dokupuj nasadki i inne narzędzia pojedynczo , droższe, lepsze ale z rozumem. Służyć ci będą długo.
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-05-21, 20:57   

Warto, choć z własnego doświadczenia uzupełniłbym ten zestaw o przedłużki uchylne 1/4" i 1/2" oraz przedłużkę elastyczną na 1/4". Na pewno te obie 1/4" upchasz gdzieś w walizkę, 1/2" też się powinna zmieścić. Kosztują paręnaście złotych, a jeśli ma ten sprzedający, to zawsze będzie jeden koszt wysyłki. Oczywiście przydają się też w warsztacie przydomowym inne nasadki/klucze, których tu nie ma (oczkowe z grzechotką, spline'y itd.). Ale temat kluczy i narzędzi jest nigdy niewyczerpany ;)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
Ostatnio zmieniony przez kosior30 2017-05-22, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1046
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-05-21, 21:11   

Uważam ze lepiej kupować osobno według typów poszczególnych kluczy, wkrętaków itp bo zwykle jest tam pełny komplet i to tych których najbardziej ci się przydają a tu masz trochę takich i trochę takich mix fix jakoś mnie nie przekonuje. Nie ma pełnej numeracji tych najbardziej potrzebnych. Potem i tak będziesz musiał dokupić tych brakujących np. w tym zestawie brakowało by mi kluczy płaskich, oczkowych i nasadowych. Najmniej będziesz używał zapewne "torxów".
Oto mój ostatni nabytek pełen komplet kluczy Jonnswey 12-kątne do Mz wiem ze na pewno starczy ale wykorzystam i do innych celów. :piwo:


Jeden minus w tym wypadku brak oryginalnej walizki klucze są luzem ale da się dokupić uniwersalną walizkę lub jak widać na zdjęciu poniżej tych kluczy dokupiłem za 8,5zł te"szyny" które montuje się do ściany. Wszystko będzie zależeć w jaki sposób chcemy z nich korzystać. :piwo:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-05-22, 17:37   

Marcin W. napisał/a:
Jeden minus w tym wypadku brak oryginalnej walizki klucze są luzem ale da się dokupić uniwersalną walizkę lub jak widać na zdjęciu poniżej tych kluczy dokupiłem za 8,5zł te"szyny" które montuje się do ściany. Wszystko będzie zależeć w jaki sposób chcemy z nich korzystać.


No właśnie takie komplety w walizce są o tyle fajne, że pakujesz to do bagażnika samochodu albo do kufra motocykla i w razie potrzeby raczej nic nie powinno Cię zaskoczyć. Takiej szyny z garażu na wyjazd sobie nie weźmiesz ;)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Allu 
only 250


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 80 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 2833
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-22, 19:08   

Ja Ci polecę coś w miarę ekonomicznego i sprawdzonego osobiście. Na początku miałem mały komplecik grzechotek, po 11 latach użytkowania wymieniłem tylko grzechotkę, nasadki bez uszkodzeń. Używam je do naprawy swoich gratów (samochody, motocykle itd) a mowa o komplecie kluczy Stanley, identyczny jak w linku, ja swój kupiłem w leroy merlin.

Moim zdaniem do przydomowego warsztatu wystarczą.

http://allegro.pl/stanley...6823402231.html

"KLUCZE NASADOWE
KPL. 75 SZT.
(1-87-193) "
_________________
*1922-1982* 60 Jahre Motorrader Aus Zschopau*
Ostatnio zmieniony przez Allu 2017-05-22, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
ETek 


Motocykl: MZ ETZ 150 i ETZ 250
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 195
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2017-05-22, 21:43   

Ja zaś mogę polecić klucze marki COVAL, używam je przy moto jak i przy samochodach jak i przy ciężarowych czasami i nic się z nimi nie dzieje ( pomijając że mi raz sie śrubka od treszczotki odkręciła). Kluczy nie oszczędzam, czasami się zdarzy używać ich " na słonia i jeszcze troche" :lol:
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-05-22, 21:45   

Allu, wklej zdjęcie i symbol kompletu - link wygaśnie!

studefix, scaliłem z istniejącym już podobnym tematem. Następnym razem rozejrzyj się, poczytaj, ew. dopisz się.

Co do kluczy - patrząc tak pobieżnie, to Coval czy Yato jest wg mnie lepszy od tego Stanleya pod tym względem, że grzechotki mają inny mechanizm (w tej półce cenowej wg mnie będzie mocniejszy), a np ręczna pokrętka 1/4" w Covalach ma rdzeń metalowy przechodzący na wylot, przez co można go używać do pobijania zapieczonych czy zardzewiałych śrub. W Stanleyu ta pokrętka jest plastikowa, zazwyczaj te plastiki są kruche same z siebie, a o pobijaniu przez nie nie ma mowy. Może niuanse, ale uniwersalność kluczy się bardzo przydaje.

Po 2 latach użytkowania Covala mogę powiedzieć, że mają swoje plusy i minusy (dalej podtrzymuję zdanie o badziewnej walizce, już 2 razy ją musiałem naprawiać :/ ), ale same klucze są naprawdę w porządku. Uszkodziłem tylko do tej pory przelotkę 1/2 (nie wytrzymała rurki metrowej), oraz klucz 19 przedłużany - również z własnej winy, przekosił się na nakrętce i pękł (i tu zaleta gwarancji bezterminowej - wymienili na nową nasadkę bez szemrania). Wcześniej używałem w warsztacie Yatolców i są porównywalne.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Allu 
only 250


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 80 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 2833
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-05-22, 22:27   

kosior30 napisał/a:
Allu, wklej zdjęcie i symbol kompletu - link wygaśnie!

studefix, scaliłem z istniejącym już podobnym tematem. Następnym razem rozejrzyj się, poczytaj, ew. dopisz się.

Co do kluczy - patrząc tak pobieżnie, to Coval czy Yato jest wg mnie lepszy od tego Stanleya pod tym względem, że grzechotki mają inny mechanizm (w tej półce cenowej wg mnie będzie mocniejszy), a np ręczna pokrętka 1/4" w Covalach ma rdzeń metalowy przechodzący na wylot, przez co można go używać do pobijania zapieczonych czy zardzewiałych śrub. W Stanleyu ta pokrętka jest plastikowa, zazwyczaj te plastiki są kruche same z siebie, a o pobijaniu przez nie nie ma mowy. Może niuanse, ale uniwersalność kluczy się bardzo przydaje.



Kolego wiem o co Ci chodzi, zgadzam się że tamte grzechotki są lepsze ale stanley nie ma plastikowych pokręteł, są metalowe.
_________________
*1922-1982* 60 Jahre Motorrader Aus Zschopau*
 
 
     
dex 


Motocykl: Toffik, XTZ 850 ST
Pomógł: 28 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 1053
Skąd: Wawa - Zamość
Wysłany: 2017-05-22, 22:37   

Ja od blisko 3 lat używam walizki 216 elementowej, lidlowej marki Powerfix.
Jest wszystko, co w normalnych warunkach może nam się przydać w warsztacie.
Jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie, tak samo jak materiał.

Kręcę nasadkami z przedłużką śruby od zawieszenia w moim busie, czy imbusami i wszystko spokojnie wytrzymuje potężne siły.

Z minusów to gumy na grzechotkach trochę chłoną smar i brudzą dłonie, ale nie rozpadają się i zapewniają dobry uchwyt.
Jakiś miesiąc temu pomagałem koledze przy samochodzie i złapała nas niezła ulewa.
Zanim zdążyłem zamknąć walizkę, to klucze już były mokre. Na bitach trochę rdzy się pojawiło, ale po za tym elegancko.

No i w tej cenie ciężko będzie znaleźć równie rozbudowany i dobry jakościowo zestaw.

Opis ze strony fanilidla.pl

Walizka z narzędziami Powerfix Lidl, cena 319,00 PLN za 1 opak.
- 216 części:
- 39 sześciokątnych wkładek do klucza nasadowego
- 18 sześciokątnych wkładek do klucza nasadowego z głębokim profilem
- 14 wkładek do klucza nasadowego z profilem E
- 3 grzechotki z funkcją szybkiego uwalniania
- 3 nasadki do świec zapłonowych
- 4 przedłużenia
- 1 przedłużacz z adapterem
- 1 uchwyt T
- 3 przeguby krzyżowe
- 12 kluczy płasko-oczkowych
- 1 uchwyt wtykowy - możliwość zastosowania również jako przedłużka
- 1 uchwyt do śrubokrętów z magnetycznym trzymaniem bitów
- 74 bitów
- 32 nasadki bitów
- 3 adaptery do bitów
- 7 kluczy imbusowych
- ze stali chromowo-wanadowej, chromowo-molibdenowej i stali S-2
_________________
Toffik czeka na więcej uwagi, Tenera wybiera się do makijażystki, a DEXFALIA bryka i co jakiś czas nóżkę złamie...
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2017-05-23, 21:10   

Allu napisał/a:
stanley nie ma plastikowych pokręteł, są metalowe.


Pisałem o plastiku na pokrętce ręcznej (tej, której można używać jak śrubokręta) :)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15