» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno motocykla z zagubionym dowodem rejestracyjnym
Autor Wiadomość
romanETZ 


Motocykl: ETZ150e,250, TS250/1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-19, 09:45   

Z tego co wiem -,, zasiedzenie" lub inny akt własności np. sprawa spadkowa, są potrzebne przy rejestracji pojazdu bez dokumentów, na białe tablice- ,,pojazd unikatowy". Uzyskanie ,,zasiedzenia" wiąże się z sprawą sądową - czas i pieniądze. Spadek - wykorzystanie śmierci kogoś z rodziny - nieetyczne (też wymaga sprawy sądowej).
Na żółte tablice - ,,zabytek" - zasiedzenia nie trzeba.
_________________
Marzenia się spełniają, dzięki Forum - MZety jeżdżą i "wyglądają" (coraz lepiej).
 
     
jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1121
Wysłany: 2018-05-19, 22:07   

Żeby zarejestrować cokolwiek, nawet na żółte to musisz być właścicielem w świetle prawa. Czyli musisz jakoś prawnie nabyć właśność. Co jeśli na podstawie numeru ramy znajdą jakieś papiery i ustalą że Pan X z umowy nigdy nie był właścicielem rejestrowanego pojazdu?
 
     
Seba_830 


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 59 razy
Wiek: 26
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 1604
Skąd: Stanisławów
Wysłany: 2018-05-19, 22:18   

jannex napisał/a:

Żeby zarejestrować cokolwiek, nawet na żółte to musisz być właścicielem w świetle prawa. Czyli musisz jakoś prawnie nabyć właśność.


Zgadza się, ale w przypadku rejestracji na zabytek nie musisz mieć dowodu rejestracyjnego i tablicy, a co za tym idzie ciągłości umów. Dlatego np. Twój znajomy kupił pojazd od kogoś bez dokumentów, Ty odkupujesz od znajomego spisując tylko z nim umowę i już jesteś prawnym właścicielem.

Temat rejestracji na zabytek uważam za wyczerpany.
 
 
     
halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 39
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-05-19, 23:07   

Seba ja też tak robiłem i robię. Pierwszy raz urzędników i to nie wystarcza i to konserwatorów i, a nie w WK. Ten temat rzeczywiście się wyczerpał
_________________
Moje zabawki
MZ ES 250/2 68, MZ TS 250/1 76
OSA M50 59, OSA M52 65
WSK KOS 85
 
     
atari
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-22, 22:52   

kosior30 napisał/a:
Tak jak pisze romanETZ, ubezpiecz w dniu zakupu (nie "po niedzieli", bo wstecz Ci nie wystawią), wtedy ew. zaległe OC Cię nie interesuje. Poza tym spisz oświadczenie o którym pisze ETZ_PRORIDER. Podpowiem jeszcze, abyś pamiętał zawrzeć w umowie klauzulę, iż motocykl jest do remontu, dlatego jego wartość jest poniżej 1000zł - wtedy nie płacisz podatku PCC-3 ;) :piwo:
sposobem aby nie placic podatku dochodowego jest tez wpisane ze miejscem spredazy byla zagranica, ja tak zrobilm z autem i nie placilem nic :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13