» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kosior30
2020-01-30, 08:36
ZŁOMBOL 2020 Turcja 20.06.2020 - 30.06.2020
Autor Wiadomość
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2020-02-05, 09:28   

Weź zapasowy moduł i regulator.
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
crazymario 

Motocykl: ES 250/2 Trophy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sty 2020
Posty: 79
Wysłany: 2020-02-05, 09:29   

Faktycznie dobry pomysł.
 
 
     
czochu 
typowy wariat


Motocykl: Gsxr1000 k9,etz251
Pomógł: 23 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 2154
Skąd: Grochowa-Piaseczno
Wysłany: 2020-02-05, 10:16   

Miałem jechać 251 do tej Turcji ,ale zrezygnowałem. Zamiast gonic za samym celem , wolę pojechać do Grecji emzetką z paroma osobami na wakacje , w tym terminie
_________________
-Jeszcze raz byś mnie pierdolnął młotem w łep >
a bym puścił świnie ! :3
komar>wsk175>mz 250,251>sv650Nx2,1000x3>gsxr1000k6,k8 ,k9> wigry + gsxr 1000 l4> gsxr 1000L9 + mz etz 301
 
     
elektryk111 
agroturysta


Motocykl: etz251
Pomógł: 9 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 470
Skąd: żarnowiec n/pilicą
Wysłany: 2020-02-05, 16:11   

Zaliczyłem już Turcję i Grecję na ETZ251 i gdybym miał wybierać do którego z tych krajów jeszcze raz jechać to bez zastanowienia była by to Turcja.Ze względu na egzotykę kulturową i odmienność religijną.Ogólnie jest bardziej ciekawie(jak dla mnie).Choć pewnie bardziej niebezpiecznie i warto poznać zasady jakimi należy się kierować wchodząc(wieżdżając) między turków.Mogę w razie potrzeby podać namiary na kilka ciekawych miejsc np.hotel niedaleko centrum historycznego Istambułu w którym można się dogadać po polsku.
_________________
To smutne,że głupcy są tak pewni siebie,a ludzie mądrzy są tak pełni niepewności.
Bernard Russel
http://www.youtube.com/watch?v=XPfiy1xPUzs
https://www.youtube.com/w...Q?v=oZr1cxPYP-A
http://www.youtube.com/watch?v=Ouf151l7mSs
https://www.youtube.com/watch?v=bz5UCRluJnY
 
     
slawek76 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ES 250/1 z 1963r.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2020-02-05, 16:43   

ETZ_PRORIDER napisał/a:
Łącznik między kierownicą a całą resztą.


dobre, to było błyskotliwe :mrgreen: :piwo:
 
     
blur 

Motocykl: ETZ 250/251
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 8
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2020-02-06, 12:33   

elektryk111 napisał/a:
Mogę w razie potrzeby podać namiary na kilka ciekawych miejsc np.hotel niedaleko centrum historycznego Istambułu w którym można się dogadać po polsku.


Proszę wpisz namiary, informacji nigdy za wiele.
_________________
Simson SR1 Simson SR2 WSK 175 KOBUZ ETZ250- swap silnika z 251 Suzuki GS450 Yamaha XT350
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2020-02-09, 18:31   

elektryk111,
Zgadzam ale na samą Turcję aby ja przejechać i zwiedzic potrzeba 7-9 dni.
To musi być wtedy jedyny cel wyprawy.
Z mojego doświadczenia wiem , że życie na tyle szybko ucieka, że nie ma czasu wracać drugi raz w to same miejsce.
Dlatego trze zrobić każdy wypad raz a dobrze.
_________________

 
 
     
elektryk111 
agroturysta


Motocykl: etz251
Pomógł: 9 razy
Wiek: 48
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 470
Skąd: żarnowiec n/pilicą
Wysłany: 2020-02-09, 19:12   

mczmok,
To jest chyba indywidualna sprawa,czy ktoś woli spędzać długie dni i poznawać jej kulturę i rodzinę,czy tylko zaliczyć i odjechać w siną dal. :smile:
A tak na poważnie to nie każdy ma czasu bez ograniczeń na miesięczne wypady i woli sobie tylko udowodnić że da radę dojechać na gracie na drugi koniec europy i wrócić cało i zdrowo.
A kulturę,zabytki,najciekawsze miejsca kraju o wiele lepiej,szybciej i dokładniej jest poznawać na necie,gdzie wszystko na temat historii,sztuki czy architektury podawane jest w sposób usystematyzowany chronologicznie i tematycznie.
Jeśli ktoś uważa że pozna kulturę obcego kraju z pozycji siodła moto,to nie wie o czym mówi.
To niby zwiedzanie to jest nic więcej jak tylko pretekst do tego żeby się wyrwać od codzienności,choć pewnie są też ludzie-jednostki,którzy rzeczywiście potrzebują dotknąć zabytku żeby wyobrazić sobie ducha epoki w której ten zabytek powstał.
Większość turystów natychmiast zapomina szczegóły historyczne zwiedzanych miejsc,bo ich to tak naprawdę nie interesuje,ze mną włącznie.
_________________
To smutne,że głupcy są tak pewni siebie,a ludzie mądrzy są tak pełni niepewności.
Bernard Russel
http://www.youtube.com/watch?v=XPfiy1xPUzs
https://www.youtube.com/w...Q?v=oZr1cxPYP-A
http://www.youtube.com/watch?v=Ouf151l7mSs
https://www.youtube.com/watch?v=bz5UCRluJnY
 
     
boaooooo 
Zlotowicz
Turysta


Motocykl: wózek boczny do saxo
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 92
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-02-10, 20:41   

Ja sie przymierzam jak mi tylkoczas i zdrowie pozwoli. Znam kilka wariatow ktorzy poprzednie edycje przejechali na mztce. Przygotowanym trzeba byc w zasadzie na wszystko -trzeba miec dobra wyobraznie. W edycji do grecji koledze rozsypala sie tylnia piasta w kole= juz na slowacji. Mi w drodze za zlot do Czocha pekla wajcha od biegow i koniec jazdy - w zyciu bym nie przypuszczal a tu zmeczenie materialu i cyk . Na szczesci lokalny ksiadz mi pospawal i dojechalem ba a nawet wrocilem :) . W tym roku znajomy pojechal ts 150 do IRL i wiozl ze soba drugi silnik kompletny. Ogolnie dobrze miec zaprzyjazniona zaloge ktora jedzie autem i wziela by pare wiekszych gratow i jachala ta sama trasa. Co do narzedzi to zlombol jest specyficznym rajdem i zawsze sie znajdzie ktos z kluczem sruba mlotkiem a nawet zapasowym tlokiem :P W tym roku napewno jada dwie ETZ250 ze mna beda 3 jak mi sie uda. Mial jeszcze kolega z Angli jechac tropikiem ale mial w grudniu wypadek i nie wiem czy bedzie w stanie. W zeszlym roku gosc dojechal do IRL simsonem ( coprawda silnik rozpolawial kilka razy po drodze ale dojechal!!). Do tego co koledzy wczesniej wypisali dodam ze przydatne sa lyzki do opon. :)
Jak pojade to sie zamierzem w troche czesci zaopatrzyc u turkow :) TO dobry kierunek dla MZ bo tam sporo tego jezdzi i w razie W mozna czesci ogarnac na miejscu

[ Komentarz dodany przez: kosior30: 2020-02-11, 11:59 ]
kosior30// Pisz proszę poprawnie - używaj polskich znaków diakrytycznych.
_________________
Only platynka
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2020-02-14, 08:18   

elektryk111,
Nie o to mi chodzi żeby szwedac się całymi dniami w jednym miejscu. Chodzi o to aby odwiedzić na Moto najciekawsze miejsca. Twoim tropem to nawet Polski nie poznałem A objechalem ja kilka razy wokół i jest jeszcze dużo miejsc do odwiedzenia.
Co do Turcji to ja objechalem i z racji jej rozmiaru, napisałem że 7 dni to minimum aby objechac najważniejsze miejsca.
Przykładowo w malej Gruzji nie wystarczyło mi 14 dni na jej zwiedzenie w całości praktycznie 3/4 , bo były miejsca gdzie dojazd zajmowała 1 dzień.
Żeby przejechać Turcję wzdłuż potrzeba 2-3 dni. Dwa jak jedziesz autostradami. A najpiękniejsze miejsca są nancalym jej obszarze, więc te 4-6 dni jak sama jazdę...
Poza tym kolego przed podróżą trzeba ja zaplanować i z grubsza określić trasę, to pozwoli oszacować czas.
_________________

 
 
     
Stolarz 
Bogdan

Motocykl: Es 250/1 CB125 D45A
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 150
Skąd: Żabia Wola i okolice
Wysłany: 2020-02-22, 08:49   

Jade w tym roku tez, na MZ już trzeci Złombol. O tyle jest specyficzny że do mety cisniemy prawie na maxa. Ale nie z maksymalna predkoscia tylko praktytcznie bez zbednych postojów, zwiedzanie raczej na powrót lepiej zostawić. To wyzwanie dla kierowcy i maszyny. Do tego cel, zbieranie kasy dla dzieci z domów dziecka, udział w największym charytatywnym rajdzie to jest TO! W tym roku pojedzie mysle okolo 1000 pojazdów. A motocykli też sporo sie szykuje. Super.

Do Irlandii jechał Simsonem Filip, mój syn. Nie rozpołowialismy silnika tylko kolejno wypadały nam simmeringi. To był bardzo gorący czerwiec, prędkość trzymana 60-64, góry. Nie miał lekko Simek. Ale te same simmeringi wcisniete na miejsce na dirko i jeździ do dziś /zapasowe mieliśmy w kuchni na parapecie/ Do tego był problem z lyzującym sie magneto na stożku, słabo raz dokręcone /.zgubiona 17/ i kłopoty gotowe. Ale dotarty pastą zaworową stożek już ok. Simson na powrocie nie miał już żadnej awarii. Szacunek dla sprżetu. Wytrwały jak MZ a nawet bardziej :)

Ale fajnie że to forum żyje. Wracam tu z zaciekawieniem i cieszę sie. Na mojej MZ do dzis podkładka pod tablice rejestracyjną z napisem forum.mz-klub.pl
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7498
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2020-02-23, 10:21   

No to syn dowalił - szacun za taką trasę na motorowerze!!! heavy
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
blur 

Motocykl: ETZ 250/251
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 8
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2020-02-25, 11:53   

No to kojarzę Cię z filmów na YT i C+ :)
_________________
Simson SR1 Simson SR2 WSK 175 KOBUZ ETZ250- swap silnika z 251 Suzuki GS450 Yamaha XT350
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15