» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja pojazdu kupionego po 01.01.2021r. Bez przeglądu.
Autor Wiadomość
romanETZ 


Motocykl: ETZ150e,250, TS250/1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-01-29, 21:23   Rejestracja pojazdu kupionego po 01.01.2021r. Bez przeglądu.

Na przerejestrowanie mamy 30 dni (obowiązująca kara za nie dotrzymanie terminu od 200 do 1000zł). Kupić można każdy pojazd - niesprawny, niekompletny, rozbity, do remontu, renowacji. Jednym z warunków rejestracji jest ważny przegląd, bez niego można zarejestrować czasowo tylko na 30 dni (ewentualnie przedłużyć o kolejne 14 dni). Sami wiecie że naprawy, remonty, renowacje, mogą trwać miesiącami.
Co zrobić, aby nie narazić się na karę ? (kasy Urzędów Miejskich są puste - będą szukać pieniędzy).
Jest jakiś sposób rejestracji bez ważnego przeglądu ? Pani w Wydziale Komunikacji powiedziała że bez przeglądu nie może zarejestrować (kontakt teraz mocno utrudniony - pandemia).
Macie jakieś informacje ? Pytam o działania zgodne z prawem (podbicie przeglądu bez oglądania pojazdu, przez p.Zdziska - za flaszkę ... Odpada :-)
_________________
Marzenia się spełniają, dzięki Forum - MZety jeżdżą i "wyglądają" (coraz lepiej).
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7478
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2021-01-29, 21:38   

Opieraj się na tym, że rejestracja a dopuszczenie do ruchu to 2 różne rzeczy. Zażądaj na piśmie odmowy z podstawą prawną odmowy. Wtedy się dowiemy na podstawie jakich przepisów Pani odmawia rejestracji. Może się okazać, że to są jakieś ich wewnętrzne wytyczne, a wtedy sam wiesz :)

romanETZ napisał/a:
Na przerejestrowanie mamy 30 dni (obowiązująca kara za nie dotrzymanie terminu od 200 do 1000zł).


Gdzie jest taka kara? Teraz wprowadzili? Bo do roku wstecz nic takiego nie było.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Michallres 
Zlotowicz


Motocykl: ETZ 125,251, XTZ 750
Pomógł: 7 razy
Wiek: 27
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 561
Skąd: Złoczew [ESI]
Wysłany: 2021-01-30, 10:03   

Rok temu miałem taki problem z maluchem. Kupiony 1.01.2020r a auto stało w garażu całe zardzewiałe i było wiadomo ze przeglądu nie przejdzie.
Poszedłem do wk zgłosić zakup, wypełniłem jakiś wniosek, zrobili skany dowodu i umów - remont trwał prawie rok ( to znaczy wziąłem się za niego dopiero w lipcu :razz: ) w grudniu zrobiłem przegląd i poszedłem rejestrować - mieli już w systemie wszystko że jestem właścicielem i rejestracja poszła szybciej ;)
_________________
Moje maszyny: http://bikepics.com/members/michallres/

Moje filmiki na youtube: https://www.youtube.com/c...OWNrdPXS8og1W1Q
 
     
romanETZ 


Motocykl: ETZ150e,250, TS250/1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-01-30, 18:27   

kosior30, Michallres, Dziękuję za informacje :piwo: :piwo: , jeśli jeszcze ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie - proszę o info. W przyszłym tygodniu muszę ogarnąć temat. Zbieram informację, ze względu na to że u mnie kontakt z WK jest tylko telefoniczny (infolinia ,,jesteś 36 - proszę czekać na połączenie" - nie bardzo mam czas wisieć na telefonie), druga opcja to kontakt internetowy - tu z uzyskaniem info jeszcze gorzej .

kosior30 napisał/a:
Gdzie jest taka kara? Teraz wprowadzili?
, czytałem w necie że kara obowiązuje od 01.01.2020r. tyle że pojazdy zakupione w 2020r przerejestrować trzeba było do 180 dni (przedłużyli jak rozkręcała się pandemia).
Wolę dmuchać na zimne, a 200 , 500 , czy 1000zł wolę wydać na remont :smile: .
_________________
Marzenia się spełniają, dzięki Forum - MZety jeżdżą i "wyglądają" (coraz lepiej).
 
     
1kera 


Motocykl: MZ TS 150, OSA M50,
Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-31, 10:39   

Witam, w 2019 (grudzień) kupiłem TS 250 do kompletnego remontu. Przy pierwszym podejściu do "okienka" w styczniu 2020, nie zarejestrowano mi motocykla - musiał mieć przegląd :( . Wtedy nie było jeszcze presji 1 miesiąca. Moto udało się zarejestrować dopiero po uzyskaniu przeglądu. Pozostaje albo się spieszyć z przeglądem albo jakaś umowa warunkowa?
_________________

 
     
EndriuBis 

Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 197
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-01-31, 17:21   

Co do przerejestrowania motocykla na białe blachy to prawda. Kilka lat temu przerejestrowywałem swoją ETZ 150 i aktualny przegląd był konieczny. Bez tego nie dało się przerejestrować.

Od tamtego czasu nie jeździ i stoi bez ważnego przeglądu, a ja zastanawiam się jakie konsekwencje poniosę przy robieniu najbliższego przeglądu.

Co do 30 dni na przerejestrowanie pojazdu. W ustawie chyba pisze, że dotyczy to pojazdów sprowadzonych z UE. PL to niby też UE, ale auto czy inny pojazd już w naszym systemie jest. Może tędy droga. Może wystarczy tylko zgłoszenie o zmianie właściciela.
_________________
"Życie jest piękne, złe są tylko chwile"

ks. Jan Kaczkowski (1977 - 2016)
 
     
Tosiek 
Tosiek


Motocykl: MZ ETZ 150
Wiek: 68
Dołączył: 19 Lip 2020
Posty: 23
Skąd: Radom
Wysłany: 2021-02-01, 20:42   

Mój motor czekał 4 lata na badanie techniczne. Tyle czasu zajęła mi odbudowa. Przerejestrowany w sierpniu 2020r. Na urzędnikach w wydziale komunikacji nie zrobiło to żadnego wrażenia, nie pytali o nic. Oczywiście ubezpieczenie płaciłem cały czas. :grin:
:mrgreen:
_________________
Tosiek- entuzjasta rozważny
 
     
romanETZ 


Motocykl: ETZ150e,250, TS250/1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-05, 20:33   

Wczoraj odwiedziłem WK - czynna kasa i informacja (na piętro wpuszczają tylko wybranych -umówionych wcześniej przez internet). KARA jest za niezgłoszenie zakupu pojazdu do 30 dni. Masz przegląd - rejestrujesz. Nie ma możliwości przerejestrowania bez przeglądu, opłaty pobierają (mimo że nie przerejestrują teraz - warunek przyjęcia zgłoszenia ). Skany dokumentów należy przesłać mailem do WK i wypełnić wniosek (przez internet). Należy podać powód braku przeglądu. Rejestracja po zrobieniu przeglądu - za tydzień . . . miesiąc . . . rok.
Tak jak zrobił to Michallres, .

Ważne : Należy zgłosić do 30 dni (od daty na umowie) zakup pojazdu, aby nie narazić się na ewentualną karę !

Dziękuję Wszystkim za cenne informacje :piwo: .
_________________
Marzenia się spełniają, dzięki Forum - MZety jeżdżą i "wyglądają" (coraz lepiej).
 
     
boaooooo 
Zlotowicz
Turysta


Motocykl: wózek boczny do saxo
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 86
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-02-21, 20:25   

do tematu dodam tylko ze kara za niezgloszenie nabycia/zbycia pojazdu byla zawieszona do stycznia tego roku , i byl czas na zgloszenie 180dni od tego roku wrocilo 30dni i za niezgloszenie w terminie wlepiaja ekstra przewaznie po 1000zl. Wazne jesli zakupiles pojazd np w grodniu to nadal obowiazuje cie termin 180dni :)
_________________
Only platynka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13