» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja bez papierów i umów na b. tablice- jest sposób !
Autor Wiadomość
Michallres 
Zlotowicz

Motocykl: ETZ 251,125, XTZ 750
Wysłany: 2020-01-31, 15:53   

Witam, odkopuję temat :mrgreen:
Ostatnio pomyślałem żeby zarejestrować komara którego kupiłem jakieś 10 lat temu :P
Kupiłem go od sąsiada, który był pierwszym i jedynym właścicielem (komar w chwili kupna miał nie całe 900km przebiegu). Chłopina wyrejestrował go w latach 80-tych jednak zgubił wszystkie dokumenty z tego faktu... została jednak zielona tablica rejestracyjna. Macie jakieś pomysły jak to zarejestrować ? Nie mam pojęcia czy był wyrejestrowany na stałe czy czasowo - jednak rejestracja została. Wystarczy umowa kupna/sprzedaży z adnotacją że zgubiony dowód ? Jakieś inne pomysły ? ;)

Moje filmiki na youtube: https://www.youtube.com/c...OWNrdPXS8og1W1Q

studefix 

Motocykl: es i ets 250 etz 301
Wysłany: 2020-01-31, 18:12   

Michallres napisał/a:
Wystarczy umowa kupna/sprzedaży z adnotacją że zgubiony dowód ? Jakieś inne pomysły ?

W przypadku mojego tropika wystarczyło. Trzeba jeszcze z umową w zębach lecieć do właściwego WK po zaświadczenie, że moto jest u nich w ewidencji.

halcik 

Motocykl: ES 250/2 i TS 250/1
Wysłany: 2020-01-31, 19:45   

Studefix napisał wersję optymistyczna, ciut gorsza, gdy w papierach będzie info o wyrejestrowaniu. Wtedy potrzebny będzie rzeczoznawca.
Ogólnie potrzebujesz zaświadczenie z urzędu gdzie była rejestrowana pierwotnie plus umowę. Na samą umowę jeśli jest to inny urząd chyba nie przejdzie. Ale może się fartnie i ktoś się nie dopatrzy :piwo:
Rejestracja na zabytek oczywiście też wchodzi w grę, ale myślę że chcesz powalczyć o biały kolor.
WSK KOS 85

boaooooo 
Zlotowicz

Motocykl: etz250/150 saxon301
Wysłany: 2020-02-11, 17:26   

nie wiem dlaczego boicie sie tak tej żółtej blaszki. Ja wszsytkie swoje na zolte przerabiam. Mimo ze mam na legalu biale. Ale uwazam ze warto poniewaz po pierwsze i tak maja u mnie dozywotke wiec sam koszt przegladow i oc mi sie po paru latach zwroci. Po drugie koszt oc ok 34zl na rok PZU. po trzecie duzo jezdze i w razie W przy kolizji nie dostane odszkodowania w kwocie 60gr/kg tylko tyle ile powinienem. Nikt mi tego nie zabierze a za granice tez spokojnie wyjade . Jak bym mial problem z papierami to bym odrazu na zolta startowal.

dantoma 

Motocykl: ETZ 250e TS 150
Wysłany: 2020-03-07, 08:58   

Witajcie, Jestem w trakcie pisania treści (opisu) ETZ 250 do Białej Karty. Jakie są oficjalne wymiary tego typu? Masa 153 kg z tarczą to dla motocykla gotowego do jazdy, czy tylko zalanego olejem silnikowym? Jeśli możecie podesłać mi linki z danymi (do bibliografii) to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam (po latach).
Od maja obie na żółtych blachach. Obie jeżdżone.

jacoq

Motocykl: TS350, FJ1200, WSK C
Wysłany: 2021-04-02, 16:03   

Witam Panowie.
Mam wielką prośbę odnośnie głównego wątku. Rozwiejcie moje wątpliwości. Moja sytuacja wygląda tak: mam WSK od teścia, a właściwie ramę z numerami seryjnymi. Teść twierdzi, że motor kiedyś wyrejestrował, jednak za nic nie pamięta nr rejestracyjnego. Właściwy WK jest jak beton bez numeru nie kiwną palcem. Rozumiem wątek o zasiedzenie (pracuję w sądzie) jednak niejasne jest dla mnie to co wydział komunikacji ma zrobić z postanowieniem sądu. Czy na jego podstawie wyda dowód rejestracyjny jak dla nowego pojazdu, czy będą dopiero wtedy odszukiwać po nr ramy pojazdu i sprawdzać co się z nim stało ? A co jeśli okaże się, że pojazd figuruje jako zezłomowany ?
Zabytek nie wchodzi w grę, bo trochę przeróbek maszyna już dostała.
Pomóżcie, bo nie wiem czy projekt kończyć, czy go porzucić

Biję się w pierś za ominięcie powitalni. Błąd naprawiłem.
Ostatnio zmieniony przez jacoq 2021-04-03, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  

funny 

Motocykl: MZ ETZ 250
Wysłany: 2021-04-02, 16:44   

Było by miło jakbyś najpierw skorzystał z działu powitalnia.

Bajbus16 

Motocykl: MZ ES 250/1 Jaskółka
Wysłany: 2021-04-04, 16:00   

boaooooo. Musisz dodać jeszcze składkę na PZMot, chyba jakieś 70zł i okaże się, że zapłaciłeś wyższe opłaty, niż na białe tablice.

jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Wysłany: 2021-04-04, 20:36   

Bajbus16 napisał/a:
boaooooo. Musisz dodać jeszcze składkę na PZMot, chyba jakieś 70zł i okaże się, że zapłaciłeś wyższe opłaty, niż na białe tablice.

A po co? Compensa daje zniżkę bez karty pzmot.

EndriuBis 

Motocykl: MZ ETZ 150
Wysłany: 2021-04-05, 22:16   

jannex napisał/a:
Bajbus16 napisał/a:

Przypuszczam że chodzi o przywitanie. Pewnie koledze Bajbus16 też netykieta internetowa nie bardzo leży i to taki przekorny żart :wink: ale nie wiem. Trudno wyczuć.

ks. Jan Kaczkowski (1977 - 2016)

Rafal1480 
Rafal

Motocykl: MZ ETZ 250e
Wysłany: 2021-04-10, 10:19   

jannex napisał/a:
Bajbus16 napisał/a:

Dziś zapłaciłem oc 75zł na rok. :grin: także super cena

Michallres 
Zlotowicz

Motocykl: ETZ 251,125, XTZ 750
Wysłany: 2021-08-09, 16:05   

Michallres napisał/a:
odkopuję temat :mrgreen:
Ostatnio pomyślałem żeby zarejestrować komara którego kupiłem jakieś 10 lat temu :P
Kupiłem go od sąsiada, który był pierwszym i jedynym właścicielem (komar w chwili kupna miał nie całe 900km przebiegu). Chłopina wyrejestrował go w latach 80-tych jednak zgubił wszystkie dokumenty z tego faktu... została jednak zielona tablica rejestracyjna. Macie jakieś pomysły jak to zarejestrować ? Nie mam pojęcia czy był wyrejestrowany na stałe czy czasowo - jednak rejestracja została. Wystarczy umowa kupna/sprzedaży z adnotacją że zgubiony dowód ? Jakieś inne pomysły ? ;)

Poraz kolejny odkopuje temat, udało mi się z sąsiadem pojechać do wydziału komunikacji i złożyliśmy wniosek o wydanie zaświadczenia w zagubionym dowodzie rejestracyjnym. Po kilku dniach dostałem telefon od Pani z WK że znaleźli komara w ewidencji. Dziś odebrałem wniosek jednak w nim nie ma zbyt wielu informacji...
Napisane jest tylko że to motorower komar. W uwagach napisane jest że został CZASOWO wyrejestrowany 15.01.1991r, lecz niżej napisane jest że pojazd jest zarejestrowany w tym wydziale komunikacji pod numerem rejestracyjnym SIX**** i wpisany jest jako właściciel mój sąsiad.
Co dziwne na tym wniosku nie ma daty produkcji ani daty pierwszej rejestracji.... Czy z takim wnioskiem mi zarejestrują ? Gadałem już wstępnie z diagnosta i mówił że większość danych da radę wprowadzić we przegląd jednak martwi mnie ten brak roku produkcji... Miał ktoś podobny przypadek ?

Moje filmiki na youtube: https://www.youtube.com/c...OWNrdPXS8og1W1Q

Odpowiedz do tematu