» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Mapy rozrządu MZ ETZ 125 i 150
Autor Wiadomość
Mzetzman 

Motocykl: MZ ETZ 125
Wiek: 35
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-03-06, 21:14   Mapy rozrządu MZ ETZ 125 i 150

W wolnej chwili odrysowałem na papier milimetrowy okna w cylindrach 125, 150-2 oraz 125 przerobionej na 150 4-kanałowej. Może się to komuś przyda do czegoś. Policzyłem też pola dla poszczególnych pól (prócz tych skośnych w 4-kanałowym bo tam się to zmienia dynamicznie). Jak widać czasy 125 i 150-2 są niemalże identyczne(minimalna różnica na wydechu co by się zgadzało z serwisówką). Różnice w polach powierzchni natomiast to nawet 15% więc sam rozwiert do 150 to za mało żeby mieć nominalną moc /moment cylindra 150-2. Języczek pewnie został dodany gdyż tłok jest 4mm mniejszy na średnicy przy podobnej szerokości okna ssącego. Ciekawe jak jest dla cylindra 150-1 ale podejrzewam że okno ssące jest jeszcze szersze. Cylinder 4-kanałowy kupiłem kiedyś od jakiegoś gościa za grosze, kanały są poszerzone, okna większe, wydech poszedł w góre jakieś 2mm a ssące w dół 2mm. Wygląda to na profesjonalną robotę. Niestety gość nie znał historii cylindra. Nie spotkałem się nigdy z prowadzeniem kanałów płuczących bezpośrenio w tulei.Może wy się z czymś takim spotkaliście? Cylinder ten jednak nadaje się tylko do szlifu bo ma niskie ciśnienie sprężania 6 bar. Na BVF palił tyko na pych a na PWK 24 w miarę dobrze. Dół był dość słaby ale na wysokich obrotach szedł jak szatan.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13