» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kosior30
2022-07-01, 20:08
Zdjęcie miesiąca - czerwiec 2022

Wybieramy najlepsze zdjęcie do kalendarza
Nr 1
50%
 50%  [ 10 ]
Nr 2
50%
 50%  [ 10 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-05-31, 22:33   Zdjęcie miesiąca - czerwiec 2022

WSZELKIE DYSKUSJE W TYM TEMACIE BĘDĄ USUWANE – DO TEGO STWORZONY ZOSTAŁ OSOBNY TEMAT W TYM DZIALE!

Wyjątek to post informujący o wysłaniu zdjęć na mejla w przypadku, gdy użytkownik ma problem z wrzuceniem ich do tematu.



JEŚLI CHODZI O ZAMÓWIENIA KALENDARZY, POJAWI SIĘ ODPOWIEDNI TEMAT W ODPOWIEDNIM CZASIE.




Zasady umieszczania zdjęć:

* Zdjęcia wgrywamy na zewnętrzny serwer. Proponuję, aby była to Picasa, gdyż jako jeden z niewielu portali nie ma ograniczeń rozmiaru zdjęcia. Możemy również skorzystać z innego serwera. Link do zdjęcia wklejamy na forum przez odpowiedni skrypt (poniżej instrukcja dodawania zdjęć do tematu).
* Każdy użytkownik może dodać maksymalnie 3 zdjęcia w danym miesiącu.
* Zdjęcia motocykli mają być Waszego autorstwa (lub innego autora, gdy przedstawia Wasz motocykl i posiadacie pisemną zgodę na użycie foto).
* Dodanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na forum w innych tematach (na potrzeby konkursu) i/lub w kalendarzu.
* Zdjęcia dodajemy od 1go do 20go dnia miesiąca.
* Od 21go do ostatniego dnia miesiąca potrwa głosowanie, w którym będzie mógł wziąć udział każdy zarejestrowany forumowicz. Na górze strony w temacie pojawi się ankieta z numerami wszystkich zdjęć.
* Czasem, w wyniku nadzwyczajnych okoliczności termin pojawienia się ankiety (czyli rozpoczęcia głosowania) może się przesunąć – wtedy czas głosowania przedłużamy o odpowiednią ilość „stratnych” dni (nie dotyczy głosowania listopadowego).
* Wygrywa zdjęcie, które uzyska największą ilość głosów. Zwycięstwo oznacza, iż zdjęcie pojawi się w kalendarzu na następny rok.
* W przypadku remisu, o zwycięstwie decyduje data wgrania zdjęcia.
* Zdjęcia z miejsc 2 i 3 przechodzą automatycznie do głosowania w następnym miesiącu.
Zdjęcia mogą być "przenoszone" maksymalnie dwukrotnie (czyli mogą być na liście maksymalnie przez 3 miesiące)
* Zwycięskie zdjęcia nie mogą być ponownie zgłaszane do głosowania w następnych miesiącach bądź latach, zaś inne zdjęcie motocykla, który już ma zapewnione miejsce w kalendarzu na rok bieżący może być zgłoszone dopiero w roku następnym.
* Zdjęcie niespełniające któregokolwiek powyższego lub poniższego wymogu będą usuwane z tematu!


Wymagania odnośnie zdjęć:

* Na zdjęciu ma być motocykl MZ – nie żaden simson, romet, shlka albo broń Boże jawa (chyba że w tle znajduje się MZ).
* Proszę dodawać foto motocykli, które nadadzą się do umieszczenia w kalendarzu. Nie dodawajcie zdjęć MZ w remoncie, MZ pod szopą, MZ znaleziona w Internecie itp.
* Minimalna wymagana rozdzielczość zdjęcia to 5Mpix. (5 milionów pikseli) (Jak policzyć liczbę pikseli? Mnożymy rozdzielczość poziomą przez rozdzielczość pionową, np. 4000x3000 = 12 000 000 = 12Mpix).
* Zdjęcie ma być wykonane poziomo, tzn. szerokość zdjęcia ma być większa, niż jego wysokość.
* Zdjęcia nie mogą być spaczone twarzą właściciela bądź kolegi. Można dodać zdjęcia w zamkniętym kasku (twarz niewidoczna), z twarzą odwróconą i niewidoczną, a najlepiej z twarzą dziewczyny, żony bądź „koleżanki” :)
* Unikajcie robienia 3 zdjęć jednego motocykla w różnych pozach - lepiej wybierzcie od razu jedno najlepsze i to dodajcie. Dodanie 3 dobrych zdjęć tego samego motocykla działa na Waszą niekorzyść, bo każdemu może się podobać inne zdjęcie i może się okazać, że głosy, które dostalibyście za jedno konkretne zdjęcie rozdzielą się na 3, a gdzie trzech się bije, tam czwarty korzysta – i wygra ktoś inny ;)
* Dobrze by było, aby zdjęcia grudniowe, styczniowe czy lutowe były zrobione w aurze zimowej, zaś zdjęcia lipcowe oddawały klimat letni. Lipnie, jakbyśmy w kalendarzu nie mieli ani jednego zdjęcia ze śniegiem i musielibyśmy na styczeń czy grudzień wrzucać foto znad jeziora z żaglówkami w tle…Generalnie pogoda na zdjęciu ma odzwierciedlać możliwą pogodę w danym miesiącu dla naszego klimatu.
* Jak już robicie zdjęcia do kalendarza, to wyłączcie znacznik daty w aparacie. Ewentualnie wykadrujcie foto - pamiętając o minimalnej wymaganej liczbie pikseli – albo usuńcie datę używając programu do obróbki graficznej zdjęć (tylko proszę – nie czarny prostokącik dodany w paincie...)
* Proszę o nie dodawanie znaku wodnego lub innego podpisu na zdjęciu. Nick autora zdjęcia będzie wydrukowany na kalendarzu obok foto i nie jest konieczne dublowanie.
* Nie zamazujemy czarnym prostokątem „z painta" tablicy rejestracyjnej ani też nie zasłaniamy jej kartonem po piwie – takie zdjęcie choćby i było super ciekawe, będzie usunięte z konkursu!




Jak wgrać zdjęcia i dodać do tematu?

Motomaciey pisał już jak dodawać zdjęcia w tym temacie ---> http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=28024

Ja oprócz tego podam to na przykładzie Zdjęć Google – na innych portalach odbywa się to podobnie.

* Otwieramy album, w którym mamy dane zdjęcie. Jeśli jest to w Zdjęciach Google, to musimy wejść w opcje albumu, a następnie włączyć udostępnianie dla każdego posiadającego link do albumu.
* Dalsze postępowanie zależy od portalu, na którym umieściliśmy zdjęcie – generalnie dążymy do tego, aby się otworzyło nam w pełnej rozdzielczości.
* Teraz w zależności od przeglądarki są 2 sposoby. Np. w Firefoxie wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i dalej wybrać „Pokaż obrazek”. Natomiast w Internet Explorerze nie ma takiej opcji – tutaj trzeba również kliknąć prawym, następnie wybrać „Właściwości” i przekopiować link z pola „Adres [URL]”. Wklejamy go w pasku adresowym przeglądarki, klikamy Enter i otwiera nam się to foto podobnie, jak w Firefoxie.
* Gdy już mamy otwarte w nowym oknie/karcie zazwyczaj jest ono małe. W adresie zdjęcia (wyświetlonym w pasku adresowym) prawie na końcu ukazuje się rozdzielczość zdjęcia, np.https://lh3.googleusercontent.com/0gkISMjpfYZho5(...)7mQF1WRVUHAELjUKtiGtAzp=w1024-h678-no

Aby uzyskać pełną rozdzielczość należy zamiast liczby w linku wpisać faktyczną rozdzielczość zdjęcia, np. "w4288-h2848", wtedy otrzymujemy link następujący ---> https://lh3.googleusercontent.com/0gkISMjpfYZho5(...)7mQF1WRVUHAELjUKtiGtAzp=w4288-h2848-no
* Powyższy, zmodyfikowany link wklejamy jako nowy post w temacie kalendarzowym pomiędzy skrypt [img]link[/img].
* Pamiętajmy o numerowaniu zdjęć, więc przed każdym linkiem umieszczamy kolejną liczbę porządkową, np.:
1. [img]link1[/img]
2. [img]link2[/img]
3. [img]link3[/img]

Oczywiście następny użytkownik startuje od następnego kolejnego numeru, czyli:

4. [img]link[/img]
5. [img]link[/img]
itd…
*Jeśli ktoś ma problem z dodaniem zdjęć, proszę przesłać zdjęcia na mejl: kalendarze_mz_klub@wp.pl , w temacie mejla pisząc: zdjęcia do kalendarza + nick z forum, np. „zdjęcia do kalendarza – micek”. BEZWZGLĘDNIE PROSZĘ W TEMACIE DODAĆ NOWY POST O POJAWIENIU SIĘ PROBLEMU I WYSŁANIU ZDJĘCIA NA MEJLA – nie korzystam z niego na co dzień, więc nie obiecuję, że zauważę nową wiadomość. Postaram się wgrać je do tematu najszybciej, jak to będzie możliwe.

POWODZENIA :piwo:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
Ostatnio zmieniony przez kosior30 2022-06-20, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-05-31, 22:34   

Równolegle z głosowaniem na zdjęcie maja ruszamy ze zbiórką zdjęć na czerwiec. Jesteśmy świeżo po zlocie, mam nadzieję, że jakieś ciekawe ujęcia pojawiły się na Waszych kartach pamięci. Zatem zgrywać co tam macie ;) Oczywiście nie-zlotowicze również mogą brać udział w zabawie :)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
mostasz 
Zlotowicz

Motocykl: MZ Baghira 660 endur
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 291
Skąd: Warszawa /Siedlce
Wysłany: 2022-06-02, 22:39   

Przy dodawaniu zdjęcia limit załączników na forum został przekroczony -> Do Micka
_________________
Jedziem tam !
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-06-03, 21:11   

mostasz, wrzucaj zgodnie z instrukcją z pierwszego postu na zewnętrzny serwer.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-06-12, 20:41   

Nr 1 - Wolf

_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-06-12, 20:42   

Dodałem II miejsce z maja. Zapraszam innych do udziału w zabawie :)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Adax 
DODAJ GAZU NA WIRAZU


Motocykl: etz 250 1988r.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 1246
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2022-06-14, 00:41   

Nr. 2 Adax
_________________
Najlepsza na świecie jest jazda na ETZ-cie!
=================================================
MZ ES 250/1-1966r / MZ ES 125 / MZ ETZ 250-1988r(obecnie w wersji 300, boost port, 5 canal by INTR) MZ ETZ 250 Gespann "ZŁOMEK" -1986r / MuZ Skorpion TRAVELLER - 1996r / MZ 1000S - 2004r
Ostatnio zmieniony przez kosior30 2022-06-20, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-06-20, 23:12   

Znów frekwencja zdjęciowa niska - no cóż, 2 fotki, 2 opcje do wyboru. Wybieramy jedną. Ankieta na górze :)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-07-01, 20:02   

Czeski remis! Wygrywa zdjęcie Wolfa - jako że wrzucone było jako pierwsze :) Gratulacje! :piwo:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17