» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
podgrzewane manetki
Autor Wiadomość
TheMZman 

Motocykl: ETZ301
Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Wrz 2022
Posty: 284
Skąd: Bristol UK
Wysłany: 2022-09-18, 18:48   

Wolf, oxford hot hands, kiedyd kosztowaly 160zl, zakladane na zepy na seryjne manetki. Robi to robote, chyba w ts rok z tym jezdzilem.
_________________
Na drodze:
ETZ301 x3
500R
ES125
Wrastam badz remontuje z zasady wiecej niz jedna sztuke:
Trophy
ETZ250 ‘80
ETZ251 + Saxon
ETZ301x4
TS250
Trophy
ETS250
ETS125
ETS250G
500R
SM125 x2
SX125 x2
Baghira
1000SF x2
CZ513
I wiele innych
 
     
jaroquest 


Motocykl: ETZ 251 i 250/300
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 505
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2022-09-18, 19:19   

Adax napisał/a:
Z tego co piszesz, wychodzi na to, że został Ci jeden komplet. Nie chcesz czasem odsprzedać?

Została mi się prawa manetka z kompletu standardowego (26mm) i lewa manetka z kompletu calowego (25,4mm), raczej ich już nigdzie nie zaadaptujesz.

Adax napisał/a:
Manetki firmy LAMPA czy może by podeszły do ETZ bez większych przeróbek?


Możliwe ,że tak, można zamówić i przymierzyć w razie czego na allegro zawsze można zwrócić :mrgreen:
 
 
     
boaooooo 
Zlotowicz
Turysta


Motocykl: wózek boczny do saxo
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 86
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-09-18, 22:54   

Adax napisał/a:
Może w końcu czas zamontować takie luksusy u siebie? :hmm: Czasami wyjeżdżam w chłodniejsze dni. :wink:
Z tego co piszesz, wychodzi na to, że został Ci jeden komplet. Nie chcesz czasem odsprzedać?

Z tego kompletu co zostalo nie bedzie ci nic masowalo poniewaz z jednego kompletu trzeba wziasc lewa a z drugiego prawa manetke aby wymiar pasowal.
Edit:

W międzyczasie przejrzałem na oferty na Alldrogo i natknąłem się na manetki firmy LAMPA i wydaje mi się, że to może też być ciekawa opcja do ETZ. Mają bardzo wygodną regulację na lewej manetce a prawa jest zintegrowana z rolgazem, więc może by to podeszło do ETZ bez większych przeróbek?
Tez nad tym sie zastanawialem . Jak by ten rolgaz podszedl to by byla spoko sprawa. Natomiast regulacja jest przez zwykly potencjometr suwakowy ktory jest niestety awaryjny. Centralka Oxforda ktora zastosowal Jarek jest o tyle dobra ze ma zabezpieczenie przed rozladowaniem aku szczegolnie przy jezdzie przez miasto. Ja przy swoich manetach musze Pamietac zeby przy dluzszej jezdzie po miescie je wylaczyc bo inaczej aku szybko zejdzie i moze byc problem z odpaleniem..


Ja w swojej ecie zastosowalem te https://www.rooader.pl/fi...oduct-23282.jpg
na aukcji : https://allegro.pl/oferta/manetki-podgrzewane-grzane-dwa-tryby-uniwersalne-12620143550 . Jedyna przerobka to rolgaz musialem troche zeszlifowac aby weszlo na orginalny, Moze z pol godziny roboty lacznie z podlaczeniem. Tylko trzeba z wyczuciem aby nie uszkodzic drutow w manetce. Kapsel zastosowalem z nowych manetek z tym ze przykleilem do niego poxilina sprezyne rozporowa i jest wcisniety do rurki kierownicy . sprezyna opiera sie o rurke i go blokuje . Patent z guma od ciezarka wydaje sie lepszy solidzniejszy. ale na mojej sprezynie juz 3 sezony trzyma i nie spadlo .Manetki maja tez wygodny przelacznik i dwa biegi. Grzeja spoko , aku daje rade ale musze pamietac o wylaczeniu jak dluzej stoje. Podlaczylem tez po stacyjce. Uzytkuje juz 3 sezony i dzialaja bezporblemowo. Moze nie tak zaawansowany projekt jak Jarka ale skuteczy i tani ;)
_________________
Only platynka
 
     
Adax 
DODAJ GAZU NA WIRAZU


Motocykl: etz 250 1988r.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 1246
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2022-09-18, 23:34   

Cytat:

Została mi się prawa manetka z kompletu standardowego (26mm) i lewa manetka z kompletu calowego (25,4mm), raczej ich już nigdzie nie zaadaptujesz.


A czym się różni prawa od lewej? O ile np. w Oxfordach kabel wychodzi pod ostrym kątem i jest specjalny nadlwew wyprowadzający przewód to w tych Twoich wygląda jak by wychodził prostopadle do manetki czyli chyba można zamienić strony. Popraw mnie jeśli się mylę, bo z fotek to słabo widać.
_________________
Najlepsza na świecie jest jazda na ETZ-cie!
=================================================
MZ ES 250/1-1966r / MZ ES 125 / MZ ETZ 250-1988r(obecnie w wersji 300, boost port, 5 canal by INTR) MZ ETZ 250 Gespann "ZŁOMEK" -1986r / MuZ Skorpion TRAVELLER - 1996r / MZ 1000S - 2004r
 
     
boaooooo 
Zlotowicz
Turysta


Motocykl: wózek boczny do saxo
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 86
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-09-19, 00:09   

Wolf napisał/a:
Świetny patent na standardowe ETZ, ja w swoim saxonie i suzuki mam Oxfordy. Bardzo dobre manetki ale nie obyło się bez wad, sporą wadą jest wyrabiającą się guma od rękawic, fakt w suzuki mam już parę lat i niedługo będzie widać druty... Macie jakiś sposób na to? Dodek, kiedyś wspominał o nakładkach na manetki, ale które wybrać żeby przypasowały ?
Gumowa tasma scotch 3m samowulkanizujaca i bedzie git na nastepne lata :mrgreen:
_________________
Only platynka
 
     
jaroquest 


Motocykl: ETZ 251 i 250/300
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 505
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2022-09-19, 04:01   

Adax, nie o kable tu chodzi a o średnicę manetek, bowiem została mi się prawa manetka z kompletu standardowego o średnicy wewnętrznej 26mm a rolgaz w ETZ ma średnice 28mm tak więc nie ma takiej możliwości ,że nałożysz tą manetkę na ten rolgaz.
Znowu lewa manetka która mi się została z kompletu calowego ma średnicę wewnętrzną 25,4 mm a kierownica w ETZ ma średnicę 22mm tak więc musiałbyś nawinąć prawie 4mm np. taśmy izolacyjnej żeby Ci sie to jako tako trzymało.
To dlatego przez taką a nie inną konfigurację w ETZ zmuszony byłem wykorzystać manetki z dwóch różnych kompletów.
Ostatnio zmieniony przez jaroquest 2022-09-19, 04:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wolf 


Motocykl: 150 301 Orzeł1
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 751
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 2022-09-19, 04:24   

TheMZman napisał/a:
Wolf, oxford hot hands, kiedyd kosztowaly 160zl, zakladane na zepy na seryjne manetki. Robi to robote, chyba w ts rok z tym jezdzilem.


Nie do końca o to mi chodziło, bardziej coś takiego. https://www.louis.pl/arti...number=10040199

Co do Oxford hot hands czyli nakładek podgrzewanych na manetki miałem to i bardzo NIE POLECAM, sztuka ruchoma czyli na rolgaz uszkodziła się po 10km, po rozcięciu okazało sie strzelone połączenie kabla ze sznurem grafitowym który się rozgrzewa, po naprawieniu tego połączenia i zszyciu, manetka wytrzymała znowu podobnie i sznur przepalił się na środku. Gadałem kiedyś z gościem ze sklepu motocyklowego to mówi że najwięcej z reklamacji oxfordów miał właśnie z tymi nakładkami grzanymi oraz starymi typami manetek na sterowniku V6.
 
     
kamczur44 
kamczur44

Motocykl: mz etz 150
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 46
Skąd: warszawa
Wysłany: 2022-09-19, 14:52   

Ja też mam u siebie grzane manetki. To są maty grzewcze takie jak do lusterek, nakłada sie je na oryginalne raczki , na to idzie rurka termokurczliwa i mamy gotowe. Tylko przeleciałem troche papierem sciernym bo się trochę sama rurka ślizga pod rękawiczkami. Są 2 tryby grzania, posiada to termostat. Włącznik przy mocowaniu lusterka. Koszt to jakies 30 zł.
_________________
kamczur44
 
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1038
Skąd: Katowice

Wysłany: 2022-09-23, 10:38   

kamczur44, Nasunąłeś mi pomysł... Mianowicie a co jak by z takich mat grzewczych zrobić sobie ogrzewane siedzenie czy nakładkę na siedzenie co by :dupa: nie zmarzła w chłodne dni? :D No ale ogranicza nas moc alternatora i będzie to więcej brało prądu niż na ogrzewanie manetek zapewne... :D
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
EndriuBis 

Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 197
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2022-09-23, 12:58   

Do podgrzewania siedzenia raczej takie wkłady grzewcze się nie nadają - moim zdaniem bardzo szybko ulegną uszkodzeniu. Jak by nie było będziesz na to siadał.
Na Alle-drogo bez problemu znajdziesz gotowe zestawy z termostatem w cenie do 100,00 zł. Co to jest warte - to już inna sprawa :smile: A co do mocy. Te gotowe mają pobór około 40 W max. A przecież nie grzeją cały czas. Termostat czuwa :grin:
_________________
"Życie jest piękne, złe są tylko chwile"

ks. Jan Kaczkowski (1977 - 2016)
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-09-23, 21:50   

Marcin W., a czy słyszałeś o tym, że jajka mają własny system grzewczy i zewnętrzny im szkodzi? :)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
boaooooo 
Zlotowicz
Turysta


Motocykl: wózek boczny do saxo
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 86
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-09-24, 16:47   

podgrzeanie jajec grozi bezplodnoscia :?
_________________
Only platynka
 
     
kamczur44 
kamczur44

Motocykl: mz etz 150
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 46
Skąd: warszawa
Wysłany: 2022-09-25, 13:53   

Dlatego ja dałem siedzenie do przerobienia oby było bardziej komfortowe i jajka same się grzeją :mrgreen:
_________________
kamczur44
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7479
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2022-09-25, 18:22   

boaooooo napisał/a:
podgrzeanie jajec grozi bezplodnoscia :?


Podobno też. Bardziej chodzi jednak chyba o przyszłe problemy z prostatą i ew. nowotwór.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14