» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2014-01-04, 14:53
Narzędzia specjalne MZ
Autor Wiadomość
sebo072 

Motocykl: Mz Etz 251
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Rydzyn Szl.
Wysłany: 2013-02-22, 13:47   

Witam ktoś może robi jakieś narzędzia do MZ najlepiej do etz 251 5 biegowej?? szukam dla siebie takich ale nie wiem w końcu do kogo się zwrócić...( Pomożecie??? Proszę o jakieś info bądź kontakt do kogoś Pozdrawiam serdecznie
 
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-22, 14:10   

Bliżej wiosny będzie wiadomość odnośnie ściągacza od Mateusza - Wietrzanin a z Jaśkiem - Emzetkowicz to ma co innego na głowie; jeszcze pewnie majstruje przy bwm czy .... :mrgreen:

Prędzej Mateusz zrobi, przy okazji ja na tym skorzystam. Trzeba długo ( z rok, dwa) poczekać, są inne ważniejsze sprawy. Chyba, że nagle czas znajdzie, ale wątpię.
 
     
Wietrzanin 

Motocykl: ....
Pomógł: 8 razy
Wiek: 28
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 504
Skąd: Wietrzno
Wysłany: 2013-03-08, 15:29   dsf

Witam posiadam na zbyciu pare ściągaczy proszę pytać
A moje pytanie jest takie jaki wymiar ceownika faktycznie jest do rozpolowiania silnika na rysunkach nie podanego wymiaru,prosze o odpowiedz ?
Dodam ze ten ceownik jestem w stanie wykonac zamowilem 3 szt ceny nieznam moze bedzie w kwietniu gotowy,bedzie ktoś chetny?
_________________
?

Kiedyś,będą i zdjęcia:)
 
     
Sławuch 
Sołtys


Motocykl: ETZ 250 '82
Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 488
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2013-03-08, 15:50   

Wietrzanin, wymiar ceownika jest widoczny jak na tacy :mrgreen:
A te pobijaki na pewno są dobrze wykonane? chyba brak podtoczenia :roll:
_________________
Zgrywam ekspert IFA dżentelmena
MZ przed klubem BELLA kask i tak jest wena
Teraz na serio mam ci coś do podwiezienia
W moim koszu i na Trophy siedzeniach
 
     
borgi 
Zlotowicz
Borgi


Motocykl: ES 250/0 '59
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 659
Skąd: Kraków/Zabrnie
Wysłany: 2013-03-08, 16:23   

Ja bym się skusił na te pobijaki tylko jak spasują. Wietrzanin, podaj rozmiary i ceny please. Ściągacz sprzęgła od ciebie mam i jest miód malina :piwo:
_________________
--
Borgi
http://www.motor.eu.org/gallery/
 
     
januszj23 


Motocykl: 2X MZ TS 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 64
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 499
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-03-11, 19:21   

Przepraszam, że się podpinam ale nie chcę zakładać nowego tematu. A więc wykonałem dzisiaj przyrząd do ustawiania luzu zabieraka ETZ 250 wg oryginalnego rysunku. Kłopoty z prawidłowym montażem sprzęgła odejdą w niepamięć. Muszę jeszcze zmienić dekielek tylny w czujniku zegarowym.


_________________
Filmy instruktażowe:
https://www.youtube.com/u...&view_as=public
Materiały o MZ: https://drive.google.com/drive/folders/1aTMi2f6drgG6Ygr5vrRnphBCE0kisPA-?usp=sharing. Jeśli pomogłem-wiesz co zrobić.
Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały, parszywy świat mógł pocałować mnie w dupę.
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2013-07-17, 09:39   

Te narzędzia które pokazywał kudłaty wykonuje ( znaczy zleca wykonanie ) Wietrzanin z naszego forum. Kudłaty je po prostu od Mateusza (Wietrzanina) kupił . Wykonane są bardzo dobrze bo mam od niego też taki komplet który pokazywał kudłaty(bez zegara oczywiście). :piwo:
 
     
fazi1410 

Motocykl: mz etz 250
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: słubice
Wysłany: 2014-03-28, 22:13   Oryginały

Czy ktoś ma pojęcie po ile chodzą oryginalne narzędzia serwisowe ?
 
     
fazi1410 

Motocykl: mz etz 250
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: słubice
Wysłany: 2014-03-30, 20:58   Narzędzia

Mam zamiar skompletować dobrej jakości narzędzia do Etz 250 dajcie jakieś namiary na kogoś kto coś takiego robi lub chce odsprzedać ( Wietrzanin chwilowo nie ma ) .
Podziękował :piwo:
_________________
Nie stać mnie na tanie rzeczy.
 
     
sebo072 

Motocykl: Mz Etz 251
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Rydzyn Szl.
Wysłany: 2014-03-31, 08:29   

Ja również się dołączam i być zapłacił komuś kto by się podjął zrobienia narzędzi do etz 250/251. Pozdrawiam
 
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1045
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-03-31, 11:07   

Witam
Pytałem kolege januszj23, jak i Wietrzanin, wyszło na to że nie mają obecnie czasu a w drugim przypadku możliwości aby je dorabiać... Sam zacząłem szukać jedna z firm zrobiła mi porządny ściągacz do stożka MZ ETZ 250/251 za 55zł





Myślę że nie kalkuluje się dorabianie odklejaczy do łożysk ( czwarte zdjęcie) bo można je kupić bez problemu lub cały zestaw ( bardziej opłacalny za około 130zł) powiem tyle choć Made in Chiny dla serwisowania Mz starczą. :piwo:
Mam namiar na firmę która dorabiała pewnemu sprzedawcy ściągacze i narzędzia specjalne różnego typu i myślę że jak znajdzie się kilka osób to na pewno nie oleją sprawę co już kilka razy miało miejsce jak chciałem coś dorabiać do MZ. Najwyżej dostałem @ "Nie mamy możliwości technicznych..." ( czytaj nie zawracaj nam Pan :dupa: ) :twisted:
Jak znajdzie się kilka osób to popytam. Mają duży "park maszyn" są tokarki i nawet CNC więc jak włączą CNC to i 100szt. zrobią każdego z narzędzi specjalnych. :grin:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
fragles21 

Motocykl: Etz 150
Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: gliwice
Wysłany: 2014-04-01, 22:42   

Witam mógł by ktoś doda jeszcze wymiary,najlepiej rysunek techniczny mostka montażowego do mz etz 150 bo ten link który był podany jest już nie aktywny ,a na internecie nigdzie nie mogę tego znaleźć.
_________________
fragles21
 
     
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 45
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1045
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-04-04, 12:46   

Witam
z tą kolejną firmą jest tak jak wspominałem wam wcześniej. :sciana:
Cytat:
Najwyżej dostałem @ "Nie mamy możliwości technicznych..." ( czytaj nie zawracaj nam Pan :dupa: ) :twisted:

Obecnie "dręczę" inną firmę o to samo... :lol:
_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2014-07-09, 18:02   

Witam, obecnie jestem na etapie rysowania i wykonywania narzędzi specjalnych, wszystko przerzucam z oryginalnej dokumentacji do Inventora przy czym co się da robię lepiej niż można by było, po czym zlecam wykonanie, bądź na tokarkę/frezarkę CNC, cięcie laserowe jeśli jest taka potrzeba, bądź co nie jest takie wymagające(podstawka pod tłok, trzpienie pokręteł) na konwencjonalne tokarki/frezarki. Chcę to wykonać raz a dobrze nie patrząc na koszty, więc wszystko jest(nawet śruby) z nierdzewki, oprócz mostka który jest ze stali czarnej i pójdzie do ocynku na czarno. Poniżej jeden zrzut ekranu ściągacza do łożyska 6203 skrzyni biegów, rendering widoku wyciskacza sworznia tłokowego oraz widok 3D czegoś co opracowałem sam od początku do końca, czego nikt nie ma, nie ma do tego żadnych wymiarów w dokumentacji oprócz wkładki zaciskającej - uchwyt całego silnika. Narysowany i wykonany na podstawie wielokrotnie oglądanego filmu serwisowego, pomiarów suwmiarką, wymiarów korpusu karterów(dzięki Wietrzanin za udostępnienie niepotrzebnych karterów - były mierzone w tym celu skanerem laserowym abym znał dokładny wymiar i położenie śrub mocujących). Dokonałem kilku poprawek w konstrukcji, mianowicie cała rama wykonana jest z lekkiego profilu aluminiowego, który po pracy z uchwytem po odkręceniu 6 nakrętek M8 możemy zdemontować, dzięki temu nie zajmuje niepotrzebnie miejsca jak konstrukcje spawane no i napewno wygląda dużo estetyczniej :cool:

Pozdrawiam
Janek
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2014-07-09, 19:53   

Dobra robota! ile byś cenił za ściągacz łożyska 6203?
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2014-07-09, 20:54   

Od razu mówię że za nic na razie nie "cenię" jak zrobię wszystkie narzędzia które są widoczne na filmie serwisowym od początku do końca, wówczas podliczę i będę znał konkretne ceny i wtedy ewentualnie będziemy handlować. Tylko uprzedzam że nie będą to tanie narzędzia bo są robione dobrze i z dobrych materiałów, lepiej chyba znaleźć taniego tokarza/frezera jak ktoś ma narzekać na cenę... Już tutaj ktoś kiedyś w tym temacie zbierał zamówienia na narzędzia, było tylu chętnych a zgłosił się jeden, więc nauczony doświadczeniem lepiej zbyt znajdę jakby co na ebayu...
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
mar09 


Motocykl: ES300/TROPHY/ETZ250
Pomógł: 23 razy
Wiek: 42
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 390
Skąd: Krasnystaw/Lublin
Wysłany: 2014-07-11, 18:17   

Sorry, że tak to skomentuję ale wykonanie tego uchwytu w tej postaci to przerost formy nad treścią. Dużo pracy i materiału, sam profil allu nie zbyt mi tu pasuje, powinieneś ponieść główną poprzeczkę nieco wyżej aby zwiększyć sztywność. Czy do ma być "made as ddr" czy dla szpanu lub kasy wykonanie dla jednego typu silnika mija się z celem. Ale sam pomysł popieram.

Sam od kilku lat korzystam z uchwytu home made, spawacz czy tokarz ze mnie może i żaden, materiał z odzysku ale daje radę i ogarniam na tym niemal wszystkie dwusuwy z poprzedniej epoki poza Syrenką i Motopompą :twisted: Może nie wygląda i nie jest już tak stabilny, ale już ponad 50 szt. silniczków przyjął, poza tym kilka razy odpalałem w nim mniejsze dwutakty (do 150 cc) i wytrzymał :razz:



 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2014-07-11, 22:21   

Owszem jest to być może przerost formy nad treścią ale jesteś tu kolego od 2012 roku i nie znasz mnie jeszcze:) Dla mnie przeerost formy nad treścią czy koszty z tym związane nie są problemem, o ile są fundusze a są obecnie to trzeba je zainwestować a plan jest ponadto taki aby się zwróciły o co zadbam:)
Konstrukcja jest naprawdę solidna ale myślę aby i tak ją jeszcze przekonstruować z pewnego względu, ma się bowiem po zdemontowaniu zmieścić razem z resztą narzędzi do walizki transportowej wypełnionej gąbką z naklejką na górze walizki "(Logo MZ) MZ Sonderwerkzeuge EM250", a w środku z skoroszytem z opisem wszystkich narzędzi, również w języku niemieckim, nie bez przypadku;)

Pozdrawiam
Janek
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
grajko91 


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 21 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 826
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-07-12, 01:18   

eMZetkowicz napisał/a:
Owszem jest to być może przerost formy nad treścią ale jesteś tu kolego od 2012 roku i nie znasz mnie jeszcze:) Dla mnie przeerost formy nad treścią czy koszty z tym związane nie są problemem, o ile są fundusze a są obecnie to trzeba je zainwestować a plan jest ponadto taki aby się zwróciły o co zadbam:)
Konstrukcja jest naprawdę solidna ale myślę aby i tak ją jeszcze przekonstruować z pewnego względu, ma się bowiem po zdemontowaniu zmieścić razem z resztą narzędzi do walizki transportowej wypełnionej gąbką z naklejką na górze walizki "(Logo MZ) MZ Sonderwerkzeuge EM250", a w środku z skoroszytem z opisem wszystkich narzędzi, również w języku niemieckim, nie bez przypadku;)
Jak takiś bogaty i Cię stać to ok :smile: Ale ten stojak to uważam, że można sobie dużo prościej samemu w domu zrobić. Trochę zmierza to w kierunku jednego membersa mz i jego DDR okularów. Na czymkolwiek związanym tylko z mz w tych czasach się nie zarobisz.
eMZetkowicz napisał/a:
były mierzone w tym celu skanerem laserowym abym znał dokładny wymiar i położenie śrub mocujących).
Tutaj szczyt dokładności
eMZetkowicz napisał/a:
Narysowany i wykonany na podstawie wielokrotnie oglądanego filmu serwisowego
a tu już nie bardzo :lol: CO do reszty narzędzi to jestem jak najbardziej za, sam z chęcią bym coś kupił, byle by nie było wykonane z tytanu, bo na to mnie nie stać :wink:
 
 
     
mar09 


Motocykl: ES300/TROPHY/ETZ250
Pomógł: 23 razy
Wiek: 42
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 390
Skąd: Krasnystaw/Lublin
Wysłany: 2014-07-12, 07:12   

eMZetkowicz napisał/a:
ale jesteś tu kolego od 2012 roku i nie znasz mnie jeszcze:)


Oj, nie sugerowałbym się tą datą, jeśli dobrze pamiętam to zapraszałeś mnie na to forum w 2005/2006... i nieco pohandlowaliśmy :piwo:

Pomysł z walizką ok, może jakiś Niemiec to kupi ale potrzebowałbyś raczej dwie aby zmieścić pozostałe narzędzia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14