» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: intr
2011-09-10, 11:28
Maroko 2010
Autor Wiadomość
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-31, 10:36   

Cytat:
Ludwik, twój wielbłąd jakoś szeroko stoi... ile ty ważysz ? :mrgreen:
Ludwik mało, ale najwięcej gratów targał :mrgreen:
Cytat:
A jak wyglądały noce na pustyni?
tak na pustyni pustyni była jedna, ale jechaliśmy na nią wielbłądami, bo motóry tam by nie wjechały
Cytat:
jak wyszło to Was finansowo?? Rząd wielkości :)
cała podróż (promy, paliwo, wyżywienie, noclegi, wejściówki (Gibraltar) atrakcje (nocleg na pustyni) i inne) zjadła mi 480euro gotówki i 602pln z karty

główny wydatek to prom (132euro..)

pozdraw
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-06-01, 10:15   

Dzięki, tak też liczyłem :) Jeszcze raz gratsy!
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Ludwicjusz 
Sofa Rider =]


Motocykl: Helix
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-01, 13:05   

należy tylko pamiętać o niezwykle niskim spalaniu Rometa, w przypadku większości innych maszyn koszt przejazdu przez EU trzeba pomnożyć x2 :sad:
_________________
Gdy z maszyny ścierasz kurz, pierwszy uśmiech wolno rodzi się...
Coraz głośniej gra niepokorna, wiecznie głodna dusza Twa...
 
     
Reich 
Jawer's back


Motocykl: ETZ 250
Pomógł: 24 razy
Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 1681
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2010-06-01, 14:20   

William, jaka była twoja przelotowa na autostradach i jakie wtedy było spalanie?
_________________
Wino, konserwy, muzyka bez przerwy heavy

Strachliwi zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali eMZeciarze.

Gdzie kończy się asfalt, zaczyna się przygoda.
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-01, 15:16   

Cytat:
William, jaka była twoja przelotowa na autostradach i jakie wtedy było spalanie?
Cytat:
średnio tak 2,3...2,4. raz mi spalił 2,6, ale to przez niskie ciśnienie w oponie
prędkość Rometa była zależna od wiatru i nachylenia terenu. po prostej i bezwietrznej drodze jechałem 75km/h
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
micek 
WKZ E877


Motocykl: ETZ 250e
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 1095
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-06-01, 18:39   

yoyo

gratulacje :piwo: więcej pisać nie trzeba :mrgreen:


więcej fotek :)


pzdr
_________________
MZ ETZ 250e - 89' + 2x Pneumant, 26l + GIVI E30 Tour, 30l + BING 84 + szyba Puig
------------------------
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7501
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-06-01, 18:43   

Ludwicjusz napisał/a:
należy tylko pamiętać o niezwykle niskim spalaniu Rometa, w przypadku większości innych maszyn koszt przejazdu przez EU trzeba pomnożyć x2 :sad:


Dlatego też liczyłem 2,5tys, a nie 3 :piwo:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-01, 18:52   

Cytat:
Fajna wyprawa :mrgreen: Pasażerkę na gapę dowieźliście do Polski :?: :lol:
paszportu nie miała :lol:
_________________
http://mnich777.blogspot.com/
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2010-06-01, 19:20   

Chłopaki korzystajac z gościnności i konta mczmoka - serdecznie Wam gratuluję. Szacun!!!!
Ja powoli przymierzam sie do robienia prawa jazdy i wtedy mam nadzieję przeżyję podobną przygodę. Pozdrawiam wszystkich MZ-kowiczów. Do zobaczenia na zakończeniu sezonu :wink:
pokojówka
_________________

 
 
     
Ppeterek 
XX-silver


Motocykl: 251 (w pamięci), XX
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 810
Skąd: Okolice Wawy
Wysłany: 2010-06-05, 23:46   

Powiem szczerze, że zazdroszczę :neutral:
Oprócz pieniędzy trzeba mieć na takie przyjemności jeszcze czas. Może kiedyś :roll:

pozdro
_________________
Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-06, 11:33   

Cytat:
Powiem szczerze, że zazdroszczę :neutral:
Oprócz pieniędzy trzeba mieć na takie przyjemności jeszcze czas.
dobrze jest mieć też takie przyjemności, jak stałą pracę, którą ty masz, a np ja nie. a nikt mi nie sponsoruje mieszkania i jedzenia

pozdraw
 
     
Grabaszszsz 
Dzień Dobry :)


Motocykl: ETZ 250 '84
Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 121
Skąd: Zamość
Wysłany: 2010-06-06, 15:25   

No to jeżeli nie jest to zbyt osobiste pytanie to jak Ty to robisz? Bo ciekawy jestem. I pewnie nie ja tylko.
 
 
     
William 
Zlotowicz
Mnich


Motocykl: BMW F650
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 1283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-06, 17:15   

Grabaszszsz, pracuję dorywczo w różnych miejscach, nie mam stałego miejsca zamieszkania. a na wyprawę do Afryki uzbierałem np. sprzedając płyty z własnymi piosenkami

i nie lubię, jak ktoś pisze, że mi zazdrości czasu i pieniędzy. ja poświęciłem życie naukowe i zawodowe, by móc ganiać po świecie - wielu mogło tak zrobić, zamiast iść na studia i do stałej pracy a później narzekać, że nie mają na nic czasu. a jak ktoś już ma rodzinę to trudno - za późno się obudził

bo jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, dziecko o jeść nie woła, nie wisi nad tobą kredyt na mieszkanie, spłata samochodu itp, to łatwej jest znaleźć źródło zarobku mając czas, niż czas, mając stałą pracę

pozdraw!
 
     
Grabaszszsz 
Dzień Dobry :)


Motocykl: ETZ 250 '84
Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 121
Skąd: Zamość
Wysłany: 2010-06-06, 18:04   

Dziekuję za odpowiedź. O to mi chodziło. Ja aktualnie studiuję i pracuje i nie mam czasu na nic prawie. A pracuje za grosze. Niestety. Myślałem, że będzie fajnie jak będę miał stałe źródło dochodów, będę miał kasę na wyjazdy itp. ale nie taka jest prawda... Nie mogę sobie wyjechać nawet na 3 dni gdzieś pod namiot. Takie to jest nudne i monotonne. Wstawać codziennie o 6 rano, podbić listę, odsiedzieć 8 godzin potem wrócić do domu o 16 porobić coś trochę i spać. I tak cały czas. Miesiąc w miesiąc. Plus jeszcze studia w soboty i niedziele.

Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się to zmienić na razie chcę ukończyć chociaż studia bo szkoda przerywać no i jest to jakieś zabezpieczenie na przyszłość. A potem. Zobaczymy
 
 
     
arsene 
Zlotowicz
arsene

Motocykl: no kilka ich jest
Pomógł: 11 razy
Wiek: 56
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 479
Skąd: MIŁOSZEWIEC
Wysłany: 2010-06-06, 18:28   

Grabaszszsz napisał/a:
Takie to jest nudne i monotonne. Wstawać codziennie o 6 rano, podbić listę, odsiedzieć 8 godzin potem wrócić do domu o 16 porobić coś trochę i spać. I tak cały czas. Miesiąc w miesiąc.


Tak ma 90% społeczeństwa pracującego, tak niestety wyglada życie.

Dodaj do tego po południu pracę na działce przy domu (koszenie trawy - ja mam jednorazowo ok 6 godz :) ), remonty chałupy, grzebanie przy autku i motkach.

Dalej, żona dziecko, dzieci i masz naprawdę problem aby gdzieś się wyrwać.
U mnie bąble już zaczynają sami na wyjazdy ruszać i powoli zaczynam mieć coraz wiecej wolnego czasu.
Nie wiem czy wybiorę sie do Maroka ale już z żoną planujemy Kopenhagę.
_________________
te kilka to: MZ ES 250 60r x 2, WSK M06-L 64r, skuter Keway czy jakos tak żony oraz gablota na jazdę z małżonką - BMW R1100 RT Polecam oto strona żony http://robotkireczne.net.pl a tam cuda. zazik i itd: http://zaporozec.eu
 
 
     
Awers 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ETZ 251e '91
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 926
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-06-06, 19:34   

William napisał/a:
zamiast iść na studia

Studia i podróże – da się połączyć jedno i drugie
Sposób jest prosty: studia + kredyt studencki. Jest czas i jest kasa. Później jak się ma dobrą średnią to umarzają, ale nawet jak nie umorzą to spłata nie jest uciążliwa.
Studia + praca to szarpanina.
Na studiach nie trzeba być zawsze i wszędzie. Wystarczy pojawić się we właściwym miejscu o właściwym czasie i naprawdę można wyciągnąć dużo wolnego czasu. Wakacje to tak naprawdę lipiec, sierpień, wrzesień, październik, a nawet listopad.
_________________
W stronę celu
http://forum.mz-klub.pl/a...php?user_id=527
 
 
     
Jawer
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-06, 20:02   

Że tak wtrącę. Ja trochę studiuję, trochę pracuję i trochę jeżdżę... I jest fajnie :)
 
     
Ppeterek 
XX-silver


Motocykl: 251 (w pamięci), XX
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 810
Skąd: Okolice Wawy
Wysłany: 2010-06-06, 23:19   

William napisał/a:
Grabaszszsz, pracuję dorywczo w różnych miejscach, nie mam stałego miejsca zamieszkania. a na wyprawę do Afryki uzbierałem np. sprzedając płyty z własnymi piosenkami

i nie lubię, jak ktoś pisze, że mi zazdrości czasu i pieniędzy. ja poświęciłem życie naukowe i zawodowe, by móc ganiać po świecie - wielu mogło tak zrobić, zamiast iść na studia i do stałej pracy a później narzekać, że nie mają na nic czasu. a jak ktoś już ma rodzinę to trudno - za późno się obudził

bo jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, dziecko o jeść nie woła, nie wisi nad tobą kredyt na mieszkanie, spłata samochodu itp, to łatwej jest znaleźć źródło zarobku mając czas, niż czas, mając stałą pracę

pozdraw!


Hehe, tu zaczyna się dyskusja nie raz poruszana na różnych forach.
Asrene i ja jesteśmy w tym wieku, że rozpoczyna się dla nas okres "większej ilości czasu", a to z powodu chociażby odchowanych dzieci i myślę, że wiele takich wypraw jest przede mną. Z natury nie jestem typowym "włóczykijem" i lubię wracać do tego samego domu z którego wyjechałem. To kwestia priorytetów i jest mi zupełnie obojętne czy ktoś zazdrości mi rodziny, chaty, stałej pracy czy jeszcze czegoś tam.

pozdro
_________________
Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.
 
     
jedrek1000f 


Motocykl: MZ,Honda
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1325
Skąd: Nysa
Wysłany: 2010-06-07, 11:42   

Hmm.. niestety ale takie są realia w tym kraju że przeciętny zjadacz chleba jeśli ma szczęście w życiu to może wybrać tylko jedno jeśli wogóle go stać na coś :razz: ale tak czy siak to powłóczyć sie troche to dobra sprawa :piwo: a nie tylko zapie..dalać i wielki ch..j z tego jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bo każda kasa kiedyś skończy sie :mrgreen: więc ramiączka luzem i nie ma sie co przejmować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
nie ważne gdzie nie ważne jak dopóki tylko pełny bak odkręcam gaz i znikam z tąd jestem wolny :-)
http://picasaweb.google.com/jedrek1000f
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=17577
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=20566
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=17236
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=18195
 
     
MZ Maxi Perwers 
Zlotowicz
MODERATOR - RETIRED


Motocykl: GSXF 600, GS500.
Pomógł: 9 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1030
Skąd: Lubań-Zgorzelec
Wysłany: 2010-06-07, 22:16   

Hm... ja tam się za bardzo odzywał nie będę, ale wychodzę z założenia, że szkoda życia na jego przewegetowanie. Jasne, że każdy ma swoje priorytety. Moje się często zmieniają i to jest ciekawe. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Zmieniam i pościel, i łóżka. :wink:
_________________
Jedynym lekarstwem na głupotę jest kop w d-pę.
Motongi MZ wymagają tylko prostych koncepcji by działały. Tak jak lodówki z lat 80. Miały śmigać przez 25 lat. Mzetki je wyśmiały. Była cudowna 251- ukradli.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15