» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Zwykły mixol czy orlenowski mixol s
Autor Wiadomość
torped 


Motocykl: MZ ETZ 251 `89
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 231
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2011-04-18, 16:25   

mczmok napisał/a:
Na Krymie żużyłem ponad 1 l najtańszego oleju silnikowego do samochodów osobowych

Normalnego oleju silnikowego do silników 4t ?? Można w razie awarii zastosować taki olej ? Jakie proporcje się wtedy zachowuje, to może być dość cenna informacja.
mczmok napisał/a:
Nasze silniki to nie 4t chłodzone wodą

Tak dla wyjaśnienia, są też silniki 2t chłodzone cieczą :)
_________________
Błekitna MZ ETZ 251
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ_251/125423
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.
 
 
     
adam251 


Motocykl: ETZ 251 91' YZF R1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 35
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 263
Skąd: Wieluń/Poznań
Wysłany: 2011-04-18, 19:59   

hubertbaran napisał/a:
Miksol to olej mineralny, nie ma żadnych właściwości myjących jedynie brudzące jak komuś się chce ściągać głowice i czyścić tłok bo mu 2zł szkoda jego sprawa. Stosowanie tego oleju w kosiarkach spalinowych mija sie z celem no ale każdy leje co chce.

Olerenowski półsyntetyk wypala sie pięknie i czyści samoczynnie denko tłoka pozostawiając minimalna ilość nagaru. kosztuje prawie tyle samo co miksol.

Droższe oleje syntetyczne można stosować w innych proporcjach do MZ wiec koszta tak na prawdę spadają.

I wszystko w temacie.
 
 
     
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Motocykl: ETZ 150
Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 885
Skąd: Łąkie (Lubuskie)
Wysłany: 2011-04-18, 22:48   

hubertbaran napisał/a:
Miksol to olej mineralny, nie ma żadnych właściwości myjących jedynie brudzące jak komuś się chce ściągać głowice i czyścić tłok bo mu 2zł szkoda jego sprawa. Stosowanie tego oleju w kosiarkach spalinowych mija sie z celem no ale każdy leje co chce.


Jak już pisałem wczesniej ja leje do mojej kosy miksol i jakoś nadmiaru nagaru na tłoku nie widać...... podobnie jak w MZ.....a mój sąsiad leje olej stihl i kosy chodzą podobną ilość motogodzin......i moja już powoli siada i jego też (siadają bo już to co miały wykosić to wykosiły)


intr napisał/a:
domyślam się, że wszyscy dyskutujący łącznie ze mną g*wno wiedzą o fizycznych właściwościach każdego z olejów do 2T a wyciąganie wniosków po przestudiowaniu tabelek z cyferkami i przejechaniu 1000 kilometrów na butelce tego czy tamtego oleju pozostawiam już bez komentarza.


intr napisał/a:
Oleje do 2T mają swoja klase api, TA, TB i TC. Półsyntetyk orlenowski ma klasę TC, więc zakłada się, że jakieś normy musi trzymać tak samo jak cała masa motuli, castroli i innych droższych również mających klasę TC. To są rzeczy, które każdy może sprawdzić we własnym zakresie.


intrze na początku mówisz że tabelki tak naprawde nic nie mówią o olejach a potem piszesz o klasach olejów które można śmiało podpiąć pod te tabelki...... jeżeli chodzi o przebieg to nie każdy wypowiada się na dany temat po przejechaniu 1000 czy 2000 km..... ja bardziej się opieram na przykładzie mojej kosy niż MZ chociaż na MZ zrobiłem sporo więcej km niż te wspomniane 1000........na pewno nie więcej niż Ty ale myśle że już coś powiedzieć moge na ten temat.....

mczmok napisał/a:

Na Krymie żużyłem ponad 1 l najtańszego oleju silnikowego do samochodów osobowych bo nie było innego - po powrocie nawet (ok 5000) nie zauważyłem większego nagaru nie mówiąc o stiwerdzeniu jakiego kolwiek zuzycia - po prostu na trasie silnik miał odpowiednie warunki pracy ustawienia, prędkość, temperaturę-czyli to co w 2t musi być spełnione.


i z tym się zgadzam w zupełności.......jeżeli jest dobrze wyregulowany silnik to na miksolu nie będzie nadmiaru nagaru ani nadmiernie zużytego silnika......
_________________
MZ - Majstersztyk
 
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2011-04-18, 23:23   

Zuh napisał/a:
intrze na początku mówisz że tabelki tak naprawde nic nie mówią o olejach a potem piszesz o klasach olejów które można śmiało podpiąć pod te tabelki...

Owszem, ale tutaj chodzi o porównanie miksola do pólsyntetyka z orlenu, z których pierwszy posiada api TA/TB, natomiast drugi TC. Gdzie korzyść jest oczywista a koszta w zależności o tego gdzie kupujemy olej od 2 zł do ZERO.

Problemem staje się porównanie motuli, castroli i innych wynalazków do zwykłego semi 2T orlen. Wszystkie one mają api TC i bez znajomości tego, co się dzieje w laboratorium standardowy kowalski różnic może się doszukać co najwyżej w marketingowym bełkocie o lepszych przyspieszeniach i wyjątkowej ochronie przed zatarciem. Nie można brać tego jako podstawa do dyskusji a robi się to nagminnie na forach i wprowadza totalny rozpiżdzaj wyjątkowo korzystny dla samych producentów. Najlepszą informacją, jest dezinformacja ;) Fora internetowe już dawno przestały być źródłem wiedzy, bo wszędzie są sami specjaliści generujący masę sprzecznych informacji.

Z mojego doświadczenia z tymi silnikami wynika, żę olej lepszy od semi 2T poprawia co najwyżej samopoczucie kierowcy, bo przy prawidłowej eksploatacji (jak napisalem wyzej) zakładany przez fabrykę przebieg osiągnie się nawet na miksolu. Jeżeli jednak daje to dodatkowy komfort psychiczny przed jazdą, to nic nie stoi na przeszkodzie w kupowaniu oleju za 80 zł/l.

[ Dodano: 2011-04-18, 23:32 ]
Jeżeli chodzi o olej silnikowy, to w sytuacji awaryjnej można spokojnie stosować mineralny albo pól syntetyczny 10W-40. Nic silnikowi nie będzie. Jeżeli ktoś posiadał dozownik oleju, mógł lać do zbiornika pompy olej silnikowy i jeździć na tym bez obaw non stop. Są to informacje z instrukcji obsługi, a nie moje wydumki, tak samo jak stosunek oleju 1:100 dla castrol biolube i innych z górnej pólki.
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2011-04-19, 08:50   

Zuh, od pięciu lat kosami spalinowymi koszę tak, obwijam izolacją manetkę gazu i tak kosze do momentu pustego baku. Przy takim obciążeniu silnika widać dopiero który olej jest lepszy, osobiście do kosy spalinowej leje olej syntetyczny i silnik pomimo co tygodniowego obciążenia nadal działa bez zarzutu.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2011-04-19, 10:16   

hubertbaran napisał/a:
widać dopiero który olej jest lepszy

Co to znaczy lepszy ?

Myślę że jesteś w stanie w ten sposób stwierdzić ilość nagaru w silniku i dymu jaki wydostaje się z wydechu.

hubertbaran napisał/a:
pomimo co tygodniowego obciążenia nadal działa bez zarzutu

A może na półsyntetyku z orlena też by tak samo działało :?: :?: :?:

hubertbaran,
Nie mam do Ciebie (ani innych użytkowników formu piszących w ten sposób) żadnych pretensji.
Ale by wyrazić obiektywną opinię musialbyś używać 2-ch takich samych pił w takch samych warunkach (obciązenie, temperatura), następnie po 5 latach je rozebrać pomierzyć - no i wtedy stwierdzić np:
Orlen spowodował zużycie 0.5 mm .... itd. a np Sthil spowodował zużycie 0.2 mm

W opariu o takie dane można policzyć koszty i wybrać co stosować Orlena czy Sthila.
Tak sie przeprowadza żetelne badania na ich podstawie można formułować dopiero opinie i wnioski.
_________________

 
 
     
sIaj 


Motocykl: ES 250/2
Pomógł: 94 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 2023
Skąd: okolice Zakopanego
Wysłany: 2011-04-19, 10:28   

Znów pitolenie o oleju, mój św. p. tata kupił nową etkę, przez cały czas lał mixol i jakoś maszyna przejechała 40 tys. bez większych problemów. Jeździ nadal tylko szkoda że u kogoś innego :roll:
_________________
Wykonuję różną elektronikę pojazdową.Układy zapłonowe, regulatory, instalacje itd. Masz pytania? Pisz!

SofCHJanek@wp.pl / gg: 9740097 Gość zapraszam odwiedź mój kanał http://www.youtube.com/user/sofchjanek
 
 
     
mczmok 
Na 2 kołach od 1984


Motocykl: etz 250
Pomógł: 15 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1914
Skąd: śląskie-Radzionków
Wysłany: 2011-04-19, 10:37   

SofCHJanek napisał/a:
Znów pitolenie o oleju
:piwo:
_________________

 
 
     
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Motocykl: ETZ 150
Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 885
Skąd: Łąkie (Lubuskie)
Wysłany: 2011-04-19, 19:17   

intrze, na pewno jest dużo racji w tym co napisałes


hubertbaran napisał/a:
Zuh, od pięciu lat kosami spalinowymi koszę tak, obwijam izolacją manetkę gazu i tak kosze do momentu pustego baku. Przy takim obciążeniu silnika widać dopiero który olej jest lepszy, osobiście do kosy spalinowej leje olej syntetyczny i silnik pomimo co tygodniowego obciążenia nadal działa bez zarzutu.


hubercie ja podobnie kosze jak Ty i myśle że wiele ludzi kosi tak samo...... odpalamy, manetka gazu do oporu i jazda aż się paliwo skończy......moja kosa ma 13 lat ale to nie od wieku zalezy ale od motogodzin..... Ty możesz w 5 lat więcej wykosić niż ja w 13......ja podałem przykład mój i mojego sąsiada.......ja leje miksol a on olej stihla i mniej więcej tyle samo wytrzymały
_________________
MZ - Majstersztyk
 
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2011-04-19, 21:54   

Druga prawda jest taka że olej stihla jest olejem mineralnym z dodatkiem myjącym(zresztą dość sporym).

Tyle że producent pisze wyraźnie żeby stosować olej swój lub lepszy. To tak jak byś zalał benzynę 95 do auta przystosowanego do 98, jeździć będzie.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Motocykl: ETZ 150
Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 885
Skąd: Łąkie (Lubuskie)
Wysłany: 2011-04-20, 18:41   

no ale kosa stihla na oleju stihla wcale dłużej nie wytrzymała niż taka sama kosa na miksolu.....w podobnych warunkach i liczbie przepracowanych godzin.....
_________________
MZ - Majstersztyk
 
 
     
Werpach 
EndDDuRo Rider :)


Motocykl: Brak
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 337
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2011-04-20, 20:48   

moim zdaniem dobry olej to taki który wytrzyma takie coś, bez zacierki http://www.youtube.com/wa...feature=related P.S widać że tłumik jest produkcji DDR, bo z chinola została by kałuża metalu :D
_________________

If You Gonna Be Dumb You Gotta Be Tough
http://www.youtube.com/watch?v=5rST04LvIMg

Temat o mojej replice ETS 250G http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=14682
 
 
     
torped 


Motocykl: MZ ETZ 251 `89
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 231
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2011-04-20, 20:55   

Wyobrażam sobie jaką temp. miał cylinder, ciekawy jestem czy wogóle odpalił po ostygnięciu.
_________________
Błekitna MZ ETZ 251
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ_251/125423
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.
 
 
     
Werpach 
EndDDuRo Rider :)


Motocykl: Brak
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 337
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2011-04-20, 21:27   

jak trzymała jałowe obroty to jest dobrze.
_________________

If You Gonna Be Dumb You Gotta Be Tough
http://www.youtube.com/watch?v=5rST04LvIMg

Temat o mojej replice ETS 250G http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=14682
 
 
     
torped 


Motocykl: MZ ETZ 251 `89
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 231
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2011-04-20, 21:39   

A nie jest tak, że podczas stygnięcia spuchnie metal i już nie odpali ?? W samochodach kilka razy się spotkałem z takim obrotem sprawy, dopóki były gorące, chodziły, wszystko wydawało się być ok, ale po ostygnięciu, często nawet nie dało się obrócić wału.
_________________
Błekitna MZ ETZ 251
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ_251/125423
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7503
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2011-04-21, 12:50   

To chyba Tigera kręcili :D
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
adam251 


Motocykl: ETZ 251 91' YZF R1
Pomógł: 10 razy
Wiek: 35
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 263
Skąd: Wieluń/Poznań
Wysłany: 2011-04-21, 12:58   

Metal puchnie podczas nagrzewania, nie stygnięcia.
 
 
     
torped 


Motocykl: MZ ETZ 251 `89
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 231
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2011-04-21, 15:16   

adam251 napisał/a:
Metal puchnie podczas nagrzewania, nie stygnięcia.

Tak wiem, w silnikach samochodowych, które były kręcone do granic możliwości, problemem nie był spuchnięty tłok, tylko szkody, jakie wyrządzał podczas puchnięcia. Dlatego właśnie, dopóki był spuchnięty i nagrzany, wszystko jakoś chodziło, ostygł, wrócił do swoich rozmiarów, ale cała reszta już nie, dlatego po ostygnięciu już nie odpalał :)
_________________
Błekitna MZ ETZ 251
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ_251/125423
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem.
 
 
     
lukaszMZ 


Motocykl: MZ 251 ETZ
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 68
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-28, 11:31   

ja jezdze na CASTROL RACING 2 T ful syntetyk i motorek elegancko chodzi, spaliny bardzo czyste, tylko cena moglaby byc nizsza :)
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna

Wysłany: 2011-04-28, 12:24   

lukaszMZ napisał/a:
CASTROL RACING 2 T ful syntetyk
też go używam :piwo:
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14