» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: motomaciey
2011-11-15, 12:16
Regulamin działu sprzedaż a moderatorzy?
Autor Wiadomość
Woytec 

Motocykl: MZ ES 250/2 Trophy
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 78
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-30, 09:54   

Faktycznie nie udzielam się na tym forum za dużo pisząc ale czytam kilka razy dziennie wybrane działy.

Skoro tylko Maciej "coś" robi to po diabła to co szumnie zwie się Mod Team? widziałem tam dość sporo ludzi może warto rozdzielić odpowiedzialności na moderowanie poszczególnych działów? może skoro przy takiej ilości modów pracuje tylko jeden to może pomyśleć o "zmianie warty"?
 
     
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2013-07-30, 12:29   

Awers napisał/a:
Problem jest w regulaminie, który jest nielogiczny i niepraktyczny. Przerost formy nad treścią. Żeby napisać sensowny regulamin trzeba najpierw wyznaczyć cele jakie ma osiągnąć, później dyskutować i szukać sposobów ich osiągnięcia z czego na końcu powstaje sensowny regulamin. Obowiązujący regulamin był trochę inaczej pisany.

Kiedyś miałem założyć temat dot. nowelizacji regulaminu tego działu i forum, ale dałem sobie spokój, bo kiedyś już założyłem temat o reformie dot. czegoś innego i został szybko skasowany, nawet nie było mu dane w śmietniku poleżeć, więc nie będę się produkował.

Budzik-WGR, wiesz dlaczego regulamin jest jaki jest :?:
- otóż to, nikt nie wie dlaczego
Wiesz co robi ten regulamin :?: on odpowiada żywotnym potrzebą całego MZ klubu. To jest regulamin na skalę naszych możliwości. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest regulamin społeczny. To jest regulamin wykonany przez moderatora i to nie jest jego ostatnie słowo.
Miś.



Regulamin jest niemal w połowie moim dziełem. Jest, jaki jest, dlatego, że to ja sobie tak wymyśliłem. A wymyśliłem sobie, bo takie było moje ówczesne widzimisię i uznałem, że taki będzie najlepszy. Powstał w celu maksymalnej ochrony kupujących i utrzymania jakiegokolwiek porządku w giełdzie.

Dla wszystkich tych, którzy mają problem z regulaminem działu "giełda", z postrzeganiem związków logicznych oraz przyczynowo-skutkowych, poniżej, krok po kroku, napiszę wyjaśnienia poszczególnych punktów regulaminu działu "giełda":

ad. 1 - wiadomo.
ad. 2 - konieczność umieszczania nazwy przedmiotu w tytule tematu ma za zadanie
ułatwienie przegladania działu.
ad.3 - temat musi mieć zaznaczony termin ważności po to, żeby potem nie wisiał
w nieskończoność, pomimo tego, że np. dany przedmiot już dawno sprzedano.
ad.4 - to chyba logiczne?
ad.5 - cena ma być w celu ułatwienia życia kupującym. Żeby potem nie było wątków
ciągnących się w nieskończoność i żeby od razu wszyscy wiedzieli, co za ile można
kupić.
ad.6 - to chyba jasne
ad.7 - tego punktu chyba nie muszę wyjaśniać, ale niech będzie. Ten punkt jest w całości
mojego autorstwa. Miał na celu utrudnienie działalności wszelakim ściemniaczom,
cwaniakom i innym pokemonom. Jak komuś zależy na sprzedaży przedmiotu u nas
na forum, to się wysili. Nie potrzebujemy tu kopii Allegro. Większość tych, którzy
szukają danych części, ma Allegro w małym palcu przetrząśnięte, razem z Tablicą,
Brzozowiakiem i innymi portalami ogłoszeniowymi.
ad.8 - Zdjęcia mają być w celu jak wyżej. Mają za zadanie ochronę kupujących przed
naciągaczami.
ad.9 - ten punkt ma za zadanie utrzymanie przejrzystości w ogłoszeniach hurtowych. Żeby
potencjalny kupujący miał jasność, co faktycznie jeszcze można z rozszabrowanego
motocykla pozyskać.
ad.10 - tu chyba nie trzeba wyjaśnień...


Mam nadzieję, że rozwiałem większość wątpliwości.

[ Dodano: 2013-07-30, 12:33 ]
Woytec napisał/a:

Skoro tylko Maciej "coś" robi to po diabła to co szumnie zwie się Mod Team? widziałem tam dość sporo ludzi może warto rozdzielić odpowiedzialności na moderowanie poszczególnych działów? może skoro przy takiej ilości modów pracuje tylko jeden to może pomyśleć o "zmianie warty"?


Zbyt częsta zmiana warty nie wychodzi forum na dobre. Co do nieusuwania nieaktywnych moderatorów z mod_teamu już kiedyś napisałem i z rozmów przy ogniskach wynika, że tak zostanie.
Jak czujesz potrzebę zmian, to zrób się bardziej aktywny, nabij postów, pokaż się na zlocie, daj się poznać, zostań moderatorem i rób porządek, nie ma problemu.
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
Woytec 

Motocykl: MZ ES 250/2 Trophy
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 78
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-30, 15:26   

saska251 napisał/a:


Zbyt częsta zmiana warty nie wychodzi forum na dobre. Co do nieusuwania nieaktywnych moderatorów z mod_teamu już kiedyś napisałem i z rozmów przy ogniskach wynika, że tak zostanie.
Jak czujesz potrzebę zmian, to zrób się bardziej aktywny, nabij postów, pokaż się na zlocie, daj się poznać, zostań moderatorem i rób porządek, nie ma problemu.


Wybacz nie będę bardziej aktywny a tym bardziej nie mam zamiaru "nabijać postów" w myśl zasady nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie to nie gadaj.
Na zloty się nie wybieram bo to nie mój klimat. Codziennie poruszam się współczesnym motocyklem MZ traktuję hobbistycznie / zabawowo.

Niestety nie ma takiej możliwości jestem zbyt zajęty służbowo żeby pełnić taką rolę zresztą już swojego czasu byłem moderatorem na innym dużym forum ale to była za czasów studenckich kiedy miałem jeszcze na to czas.

Nie mówię o częstej zmianie warty ale sam chyba przyznasz że patrząc na listę moderatorów - łącznie 11 osób to dziw bierze że nie da się utrzymać porządku...
 
     
raflkiiller 

Motocykl: Yama xj 600 s div.
Wiek: 28
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 93
Skąd: Czersl
Wysłany: 2013-08-13, 16:36   

Nie chcę robić znowu wojny w tym temacie , ale troszkę jestem smutny , że nikt nie akceptuje mojego ogłoszenia w dziale SPRZEDAM .
Jest wszystko ładnie opisane co robiłem , kontakt , cena , zdjęcia , opis przedmiotu ..
Pisałem do modów np . motomaciey , saska251 ale jakoś nikt nie może tego zrobić , także prosił bym o aktywację tematu.
Z poważaniem raflkiiller :piwo: :piwo:
_________________
MzeciarZ-ZawodowieC

MZ- to jest klimat, oddychasz razem z silnikiem swojego motocykla, czujesz jak dwa serca bija razem, poprostu to jest TO! - Ne wiem kto to napisal ale dobre ;) :D
 
     
saska251 
Pogromca Trabantów


Motocykl: ETZ300, Z400, CB500
Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 2286
Skąd: Wrocław - ale sercem Warszawa
Wysłany: 2013-08-13, 17:41   

Na tablicy potrafisz dać więcej zdjęć, a tu już ci się nie chce?
_________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą.
Błogosławionaś Ty, między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego - moment.
Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy. AMEN.
 
 
     
raflkiiller 

Motocykl: Yama xj 600 s div.
Wiek: 28
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 93
Skąd: Czersl
Wysłany: 2013-08-13, 20:16   

Bez spiny spokojnie mogę dodać więcej zdjęć , poprostu link to było uzupełnienie tak jak w regulaminie pisze . :>
_________________
MzeciarZ-ZawodowieC

MZ- to jest klimat, oddychasz razem z silnikiem swojego motocykla, czujesz jak dwa serca bija razem, poprostu to jest TO! - Ne wiem kto to napisal ale dobre ;) :D
 
     
jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1121
Wysłany: 2014-01-05, 15:37   Dział giełda a akceptacja postów przez moderatora.

W dziale giełdy jak wiadomo treść każdego ogłoszenia musi być akceptowana przez moda.
Nie rozumiem jednak dlaczego każda odpowiedź także musi być także akceptowana. Nie można zrobić tak, żeby akceptowane były tylko ogłoszenia a każda późniejsza odpowiedź pod nim już nie? Mniej pracy i sprawniejsze działanie giełdy gwarantowane :)
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2014-01-05, 15:41   

jannex, A jak długo czekałeś na akceptację Twoich postów ostatnio ?
Ostatnio zmieniony przez wojtek.mz 2014-01-05, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jannex 

Motocykl: mz ts 250/1
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 1121
Wysłany: 2014-01-05, 15:44   

Zdażało się czekanie po 3-6 godzin. Nie wiem tylko po co wogule je akceptować. Ogłoszenie tak - odpowiedzi po co?
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2014-01-05, 15:53   

1. Tak jest skonstruowany skrypt forum.
2. Sprzedający często dodają post pod postem.
3-6h to jeszcze nie tragedia, zawsze możesz napisać PW.
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
MZmadeinIFA 
Riders

Motocykl: Kawasaki er5
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 154
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2014-02-16, 10:16   

Ja już czekam ponad 16godzin na akceptacje postu w moim temacie.
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2014-02-16, 11:23   

Przepraszam Panie, racz wybaczyć mi marnemu puchowi, już biegnę...
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-17, 08:38   

lipton, jak to, nie są?? A co oni mają innego do roboty jak akceptować moje posty??!!! Zusu może też nie odprowadzają z tego?? Bandyty antyrządowe!!!! Żerujące na Przykładnych Patriotach wyborcach Jedynej Słusznej Partii!!!

<heYter> :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
lipton 
Kocham Cię życie.

Motocykl: etz 251,saxon, gsxr.
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 822
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-02-17, 08:51   

Jak są na etacie to tak ,jak to mówił mój dowódzca we wojsku ---
-----jeb---ać karać nie wyróżniać.
:mrgreen: :torba": :torba": :torba": :torba":
Ostatnio zmieniony przez wojtek.mz 2014-02-18, 15:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wojtek.mz 
Ekipa PMI


Motocykl: MZ
Pomógł: 86 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 2941
Skąd: powiat PMI
Wysłany: 2014-02-17, 14:19   

Jeb..ać ten etat sprzątaczki ( czytaj- moderatora ). Nie dość że człowiek sprząta śmieci za darmo to jeszcze nawet dokłada do interesu (prąd, woda, śmieci, gaz itp. ), a te gady pierońskie jeszcze nas wyzywają i poganiają :evil: :klnie: Mam to wszystko w :dupa: i chyba rzucę tą brudną robotę. :razz:
Ostatnio zmieniony przez wojtek.mz 2014-02-18, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-17, 18:52   

wojtek.mz, rzuć i przejdź do opozycji!!! Proponuję załóż partię samego siebie :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
lipton 
Kocham Cię życie.

Motocykl: etz 251,saxon, gsxr.
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 822
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-02-17, 18:59   

Pamiętajcie zawsze łatwiej jest krytykować niż samemu cokolwiek zrobić .
Ostatnio zmieniony przez wojtek.mz 2014-02-18, 15:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hvil 
Żółtodzub

Motocykl: ES250/0(DED) i 250/1
Pomógł: 33 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2429
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-17, 19:14   

wojtek.mz, lipton, dobra koniec żartów:) bo jeszcze ktoś przeczyta tylko ost 2 posty i się zacznie, z żartu wojna:-)
_________________
Pomożecie?.... Pomożemy!!!!:)
Dzięki temu forum, moje pierwsze moto prezentuje się tak:

http://pokazywarka.pl/ghqf1v/
 
     
Wróbel 

Motocykl: czas pokaże
Wiek: 32
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 42
Skąd: Zahajki/Lubelskie
Wysłany: 2014-02-23, 11:54   

Witam serdecznie.

W tym tygodniu zniknęły mi dwa ogłoszenia w dziale sprzedaży (Sprzedaż opon oraz auta - oczywiście wcześniej zaakceptowany przez moderatorów), można prosić o jakieś wyjaśnienia? :)
Aż tak mi nie zależy na tych ogłoszeniach tylko chodzi mi o sam fakt, bo to jest dość dziwne. Ogłoszenie akceptuje moderator, widnieje ileś tam dni, teraz wchodzę - brak ogłoszenia na forum, ba nawet w śmietniku nie jest, żadnej informacji o usunięciu tematu - wyparował :cool:

Udzielam się na paru forach związanych z motoryzacją, pierwszy raz stykam się z takim przypadkiem :wink:

Pozdrawiam, miłego dnia.

ps. peace
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7503
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2014-02-23, 12:07   

Na jaki czas ustawiłeś ważność ogłoszenia? Jeśli np. na 3 dni, to po 3 dniach znika bez śladu. Maksymalny czas ważności ogłoszenia wg regulaminu, to miesiąc.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16