» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojtek.mz
2012-12-10, 16:37
Deflektor szyby motocyklowej.
Autor Wiadomość
kamilmika 

Motocykl: mz251.gpz 500
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: lisowice woj.sląskie
Wysłany: 2012-01-29, 19:24   Deflektor szyby motocyklowej.

Witajcie chodzi mi o coś takiego http://allegro.pl/najleps...2077204713.html
http://forum.transalpclub...t=3886&start=60
w świecie motocykli był o tym artykuł ja myślę żeby zamontować coś takiego w gpz 500 ale nie wiem jak to będzie sie spisywać moje oczekiwania to ochrona przed wiatrem cisza w okolicach kasku a przede wszystkim czysta szybka kasku bo jak dotąd to po około 100 km szyba wygląda jak cmentarz robali można by oczywiście pokusić się o wymianę szyby w moto na wyższą ale po co ? przewaga takiego deflektora to można go zakładać i ściągać regulować kąt położenia a nawet sprzedać jak by co, a szyba orginalna zostanie . Tak się zastanawiam bo zakłada się to do enduraków no nie wiem nie wiem :hmm: :? :? :hmm: deflektor w gpz.
Ostatnio zmieniony przez wojtek.mz 2012-12-10, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
John 


Motocykl: MZ, XX
Pomógł: 8 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1275
Skąd: Sierpc/Oleśnica
Wysłany: 2012-01-29, 23:26   

kamilmika napisał/a:
przede wszystkim czysta szybka kasku bo jak dotąd to po około 100 km szyba wygląda jak cmentarz robali

Bez robali na kasku i kurtce nie ma frajdy :mrgreen:

Też kiedyś myślałem o takim gadżecie do GSXF'a. Nie jeździłem nigdy z takim czymś i nie wiem jak się sprawuje w tego typu motocyklach. Wygląd kwestia gustu. W ogóle zależy jak eksploatujesz motor, przy turystyce jak najbardziej przydatne. Jadąc z napchanym tankbakem przy prędkościach 120-140 trochę majta kaskiem i na dłuższą trasę jest to męczące. Ja szukam szyby turystycznej, a to ze względu że mi oryginalna pękła. Chociaż też nie wiem czy dłuższa o 5 cm szyba zapewni mi komfort, w końcu to nie turystyk, tam nie ma być wygodnie tylko szybko :mrgreen: :piwo:
 
     
bery125 


Motocykl: Romet 717 WR 250
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-01-29, 23:28   

W gpz szybę masz dość pochyłą i deflektor może nic nie dać, a już na pewno będzie dziwnie wyglądał. Na przykład w xj 600 deflektor dopiero przy wysokiej turystycznej szybie daje oczekiwany efekt. Poszukaj jakiegoś kontaktu, może ktoś pożyczy Ci taki deflektor na próbę.
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-29, 23:53   

http://img684.imageshack....73/44592106.jpg

W tej takiego czegoś nie potrzebowałbym. Cała mnie zakrywała :P
--------------

Jak jest z dobrego plexi, w miarę tania to można się pokusić.
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-01-29, 23:55   

kamilmika napisał/a:
przede wszystkim czysta szybka kasku bo jak dotąd to po około 100 km szyba wygląda jak cmentarz robali


Tak jak John napisal, komary miedzy zebami obowiazkowe ! :)
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
motomaciey 
Jestem hardcorem


Motocykl: MZ ES 275/1, DKW RT
Pomógł: 126 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 4224
Skąd: Grudziądz, Warszawa
Wysłany: 2012-01-30, 09:36   

http://forum.scigacz.pl/about57305.html
_________________
Jaskół Bike na PJ
 
     
kamilmika 

Motocykl: mz251.gpz 500
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: lisowice woj.sląskie
Wysłany: 2012-01-30, 17:47   

Witajcie dzięki za podpowiedzi dzięki tez za przeniesienie tematu do tego działu tutaj lepiej pasuje
John-co do eksploatacji to normalna jazda 110 max 140 szybciej też ale rzadko a szybki masz tu http://allegro.pl/suzuki-...2080770327.html drogo troche może znajdziesz taniej
bery125-zgadzam się szyba jest pochyła niestety nie za bardzo mam możliwość pożyczenia na próbę :???:
Kudlaty2007-spróbuj kiedyś się przejechać nocą w deszczu jeżeli szybę masz na wysokości oczu to nic nie zobaczysz przez nią tak jak szyba w kasku jadąc w deszczu tyle tylko że kask można rękawem przetżeć a takiej szyby tylko na postoju :nie:
grzybol-jak kto woli :lol: :lol: :lol:
motomaciey-dzięki ale to ten sam temat http://forum.transalpclub...t=3886&start=60

do sezonu daleko raczej potwierdziły się moje wątpliwości może ma ktoś coś takiego w swoim sprzęcie (nie enduro) bede wdzięczny za podpowiedzi :mrgreen: :lol:
może się pokuszę zrobić coś takiego sam :idea:
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-02-14, 22:12   

jak wykonac deflektor z pleksi home-made:
http://www.tanie-cnc.pl/motor/deflektor.html
Nie testowalem.
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
John 


Motocykl: MZ, XX
Pomógł: 8 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1275
Skąd: Sierpc/Oleśnica
Wysłany: 2012-02-15, 08:17   

Szkoda że nie napisał wrażeń z jazdy :sad:
 
     
intr 


Motocykl: Etz 175, MZ 500 Tour
Pomógł: 53 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 2022
Skąd: Międzychód
Wysłany: 2012-02-15, 11:09   

Pewnie i tak byłyby subiektywne ;)
_________________
Kto chce - znajdzie sposób, kto nie chce - znajdzie powód.
https://intr.usermd.net/ <-- nowy adres strony Usprawnienia MZ (hoth.amu.edu.pl/~intr)
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-02-15, 12:37   

Moga byc o tyle subiektywne, ze jak zarobil tym deflektorem, na licencji home-made w baniak, przy predkosci 180, to juz chyba nic wiecej nam nie napisze :P

A na powaznie, to pomysl zacny. Znalezc kawalek pleksi w domu, albo pod smietnikiem, zrobic uchwyty i smigac z zadowoleniem, bez muchow i komarow na kasku :piwo:
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
wadmed 

Motocykl: AWO 425t i DNIEPR 12
Pomógł: 14 razy
Wiek: 45
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 566
Skąd: Stara Wieś
Wysłany: 2012-02-15, 12:39   

Ale jak wtedy rozpoznać zadowolonego motocyklistę. Dlatego zdjąłem u siebie szybę i jeżdżę w orzeszku :mrgreen: (czasami)
 
     
Dodek 
...

Motocykl: mz cbr
Pomógł: 88 razy
Wiek: 28
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2201
Skąd: Mielec
Wysłany: 2012-12-10, 16:31   

UP

Sprawa wyglada tak ze miałem chinską szybe - którą sam wymodelowałem aby zrobić w niej lekki deflektor - zrobiłem to tak ze wsadziłem koniec szyby do wrzątku w wielkiej misce i polezało to ze 2 min a nast juz sie gieło - nast wymodelowałem i pod zimny kran aby steżało

wyszło tak




ale szyba sie stukla i kupiłem nową givi a600 - która widzialem u wojtka i awersa
szyba jednak jest troche niższa niz chinska wiec mysle dorobić do niej deflektor

mysle uzyć takich uchwytów http://allegro.pl/podpork...2802086408.html
http://allegro.pl/zawias-...2840435878.html
jak do połek- tylko ze ciezko bedzie z regulacją- koszt calości (deflektora) ma byc mały - mysle bedzie ok 20 -30 zł
ew jak ktoś chce miec regulacje mozna by wrzucic cos takiego http://allegro.pl/2x-uchw...2844856484.html

macie jakies inne pomysły -na te uchwyty ? najlepiej aby były z regulacją jak w tych deflektorach z allegro - ale niegdzie takich niema odzielnie takiech jak tu


Jak ktoś widział gdzies takie uchwyty - np w sklepie meblarskim albo gdziekolwiek pisać
_________________
Etz 250 -> Sc33 ->Dl650-> F4i +RN09->f4i->CBF liter
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7478
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2021-08-30, 22:59   

Odświeżam kotleta.

Potrzebuję podwyższyć szybę w Piaggio X8, bo wali w kask niemiłosiernie. Sprawdzałem kładąc rękę nad szybę i wysokość 4 palców, czyli ok. 8cm spokojnie wystarcza, aby cały pęd przenieść ponad kask. Polecicie coś, co mógłbym przykręcić, najlepiej bez wiercenia w oryginalnej szybie? Szyba ma delikatnie pogrubiony rant, więc jakiś ściskany nie powinien się zsuwać. Szyba fabrycznie jest delikatnie przyciemniona.

_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
EndriuBis 

Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 197
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-09-01, 09:55   

No proszę, czyli jednak i na tym forum trafią się "skuterzyści" :lol: X8 fajny - tylko taki z dużym silnikiem.

Co do deflektora. A co chcesz uzyskać ? Tylko trochę zmienić strugę powietrza i patrzyć dalej nad szybą, czy też chcesz uzyskać całkowitą cisze patrzyć przez deflektor ?

Konkretnej marki nie polecę, wszystko Made In China, długości (wysokość) dostępne co 5 - 10 cm ale zwróć uwagę na uchwyty. Nie bierz deflektora z plastikowymi uchwytami.
Praktycznie wszystkie deflektory są mocowane do szyby na specjalnych uchwytach w kształcie odwróconego U. Do tego gumowe podkładki i na szybie nie ma śladu.

Przyciemnianą szybę też bez problemu znajdziesz. Zwróć uwagę na możliwości regulacji deflektora.
Najprostsze nie mają regulacji wcale, a te lepsze można pochylać i podnosić lub opuszczać góra - dół.


Przez pół roku używałem DARKOJAK - dość dobrze wykonany, ale kłopotliwy jak chcesz szybko zmienić położenie deflektora na trasie. Potrzebny śrubokręt.

A potem miałem taki uniwersalny z Chin - dostałem od kumpla któremu nie spasował. Fajna regulacja we wszystkich kierunkach, ale właśnie plastikowe uchwyty. Jeden ułamał się po 2 miesiącach użytkowania przy zmianie ustawień.
_________________
"Życie jest piękne, złe są tylko chwile"

ks. Jan Kaczkowski (1977 - 2016)
Ostatnio zmieniony przez kosior30 2021-09-01, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7478
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2021-09-01, 20:21   

EndriuBis napisał/a:
No proszę, czyli jednak i na tym forum trafią się "skuterzyści" X8 fajny - tylko taki z dużym silnikiem.


Odziedziczyłem po ojcu. Silnik 200, więc już jakoś jedzie, 125 wg gpsa poleci, a i przyśpiesza całkiem żwawo, nawet jak na czterosuwa. A największą jego zaletą jest to, że ma w tej chwili 17 tysięcy oryginalnego przebiegu, plastiki całe (brakuje tylko jednej małej zaślepki), ogromny schowek pod kanapą (chyba prawie metr długości) i jest cały zadbany. Ma nawet oryginalne opony Pirelli z DOTem z 2003 roku :P

EndriuBis napisał/a:
Co do deflektora. A co chcesz uzyskać ? Tylko trochę zmienić strugę powietrza i patrzyć dalej nad szybą, czy też chcesz uzyskać całkowitą cisze patrzyć przez deflektor ?


Chciałbym albo ciszę, albo przynajmniej tak jak mam na MZcie, czyli że pęd powietrza dmucha idealnie w nawiewy na górze kasku, czyli powyżej linii brwi.

EndriuBis napisał/a:
Konkretnej marki nie polecę, wszystko Made In China, długości (wysokość) dostępne co 5 - 10 cm ale zwróć uwagę na uchwyty. Nie bierz deflektora z plastikowymi uchwytami.


To jest cenna uwaga :)

Ogółem dzięki za rady :piwo: I czekam na więcej od innych, bardziej doświadczonych ode mnie w tej materii ;)

PS. Jako, że poświęciłeś swój czas, ja również poświęciłem swój na wyedytowanie Twojego postu. Ale ogółem nie wrzucamy na forum samych linków do aukcji, bo one prędzej czy później wygasną. Oprócz linku warto wpisać nazwę przedmiotu i wkleić jego zdjęcie w post - wtedy to nie ucieknie ;)
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
EndriuBis 

Motocykl: MZ ETZ 150
Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Maj 2017
Posty: 197
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-09-02, 07:21   

Dzięki za naniesione poprawki :smile: no cóż - jestem tu głównie czytającym i nie do końca jeszcze ogarniam wstawianie zdjęć, ale obiecuję poprawę :mrgreen:

Co do deflektora to taka ogólna uwaga. Jak chcesz mieć całkowitą ciszę, to deflektor powinien być taki wysoki, abyś w czasie jazdy przez niego patrzył. Niestety problem pojawia się w czasie jazdy w deszczu i tutaj własnie przydaje się taki model, który szybko w trasie można zsunąć na dół.
Tak naprawdę idealnie by było przymierzyć się i zamontować chociaż na chwilę na testy. Ale wiadomo jak jest :cry:
Po moich doświadczeniach uważam że jednak najlepiej jest zakupić szybę akcesoryjną dobraną do swoich potrzeb.
_________________
"Życie jest piękne, złe są tylko chwile"

ks. Jan Kaczkowski (1977 - 2016)
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7478
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2021-09-02, 19:09   

EndriuBis napisał/a:
Jak chcesz mieć całkowitą ciszę, to deflektor powinien być taki wysoki, abyś w czasie jazdy przez niego patrzył.


Sądzę, że niekoniecznie. W ETZ mam szybę niższą, niż linia wzroku, a jednak wiatr nie wali w kask. Podejrzewam, że kąt natarcia tu robi robotę + ew. odległość pomiędzy głową a szybą. W Piaggio wydaje mi się, że szyba jest bliżej kierowcy.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
bery125 


Motocykl: Romet 717 WR 250
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 264
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-04, 18:35   

Że metalowe zaczepy to było, że ważna możliwość regulacji też. Ale zwróć uwagę żeby koniec deflektora nie był na wysokości oczy bo to (przynajmniej mi) bardzo przeszkadzało. Albo poniżej albo powyżej ale nie równo z oczami😉
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7478
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2021-09-04, 21:34   

:ok:
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16