» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Bieszczady - co warto zobaczyć?
Autor Wiadomość
gary 
motórzysta


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 45
Skąd: ok. Bielska-Białej
Wysłany: 2012-06-27, 16:12   Bieszczady - co warto zobaczyć?

Jako że wybieram się z plecakiem między 13-16.07 chciałbym się co nieco dowiedzieć od Was czego nie można nie zobaczyć (na MZ of course :cool: ). O bieszczadach wiem tylko tyle że to największe za*up*e tzn głusza w PL :torba": . Może ktoś jest w stanie mi polecić jakieś pole namiotowe na totalnym odludziu(tzn.mimo sezonu klientów brak :mrgreen: ) najlepiej nad Soliną... Podkarpacie?
_________________
MZ ETZ 250 88'

- No, to za bezpieczny weekend, Władziu!?
- Za bezpieczny...
 
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-06-27, 17:33   

w majówkę pyknąłem mały wypadzik w tamte zadupia. Tu moja traska:
podkarpackie

Nie wiem tylko czemu mi na blat wskoczyło 1120 km a google pokazuje 942 :D Widocznie sporo błądziłem :lol:

Warto pojechać bo jest co zobaczyć.
traska hmm, fajna :) Polecam, bo nie dość, że miejsca piękne, malownicze i wypełnione zabytkami, to jeszcze serpentynki luksus :) Chociaż ustrzyki sobie odpuść. W sanoku jest Muzeum prac Baksińskiego. Warto ! Łańcut koniecznie odwiedźcie i zarezerwujcie na to cały dzień. Zamek, powozownia, storczykania, ogrody letnie- ekstra ! Rzeszów- podziemna część miasta pod rynkiem, na mnie zrobiło to fajne wrażenie, jakieś muzea przy rynku i fajny, stary polski cmentarz w dół od rynku. Zamek w rzeszowie to obecnie sąd. W łańcucie jest grób jakiegoś znanego żyda, cadyka elimelecha- coś tam... Jak was to nie kręci, to olejcie ciepłym moczem, bo nic tam poza tym nie ma. Straciłem czas tylko.
Przemyśl jest nietypowo położonym miastem i dobrze jest wejść na kopiec tatarski a do tego przejechać się na wyciągu (trochę się chce wymiotować, może to przez nadmiar wydojonego piwa, nie wiem :mrgreen: ).
Jarosław straszy pustkami i obeszliśmy rynek w 10 minut, po czym pognaliśmy dalej.
Solina i Polańczyk to wiadomo. Wystrzegajcie się kupowania tam czegokolwiek do jedzenia. Drogie i niesmaczne...
Miłej wycieczki :)
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
SebekMZ 
MZ

Motocykl: MZ ETZ 251e
Wiek: 34
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-27, 17:38   

Koniecznie objedź Wielką Pętle Bieszczadzką. Dla mnie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. I polecam krótką pieszą wędrówkę na połoninę Caryńską lub Wetlińską. Widoki aż dech zapiera.
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-06-27, 19:00   

SebekMZ, duża pętla jest dla starych dziadków :P
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
Ogar 
Jeb z klamy!!!


Motocykl: mz etz 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 497
Skąd: Sanok RSA
Wysłany: 2012-06-27, 19:40   

Ja jestem z Bieszczad ale szczerze mówiąc nie wiem co można u nas zwiedzać... poza za@#$%^tymi widokami nie ma chyba nic. Chociaż... możesz zawitać do sanockiego skansenu, podobno to największy w polsce i jeden z większych w Europie. Poza tym w bieszczadach jest dużo starych cerkwi (ale nie wiem co w tym fajnego choć ludziska biją nad tym piane :mrgreen: ). Co jeszcze? Polecam podreptać troche po połoninach... naprawde łądne widoki. Poza tym możesz wybrać się nad jeziorka duszatyńskie, no i obowiązkowo musisz odwiedzić zapore w Solinie :wink: . Ale tak jak mówił grzybol, odpuść sobie stołowanie się w okolicach Soliny i Polańczyka... drożyzna jak ch%j !!!
_________________
Stunt riding isn't a crime!!
Baby to są ch*je, tylko motór ma p**de.

Temat o mojej ETZ 250: http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=15923

ETZ 250 Stunt 2011 'Ksiądz mu rozgrzeszenia nie da': http://www.youtube.com/wa...o&feature=share
 
     
grzybol 
szlachcic


Motocykl: fajuśki :)
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 1511
Skąd: piotrkow trybunalski
Wysłany: 2012-06-27, 20:19   

Ogar, jak się nazywa ośrodek, położony na górce, nad skansenem sanockim ?? Takie domki z dachami do ziemi ???
_________________
Oj życie, życie. Żebyś Ty miało morde, to bym skopał Ci dupe !
 
     
gary 
motórzysta


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 45
Skąd: ok. Bielska-Białej
Wysłany: 2012-06-27, 20:23   

grzybol napisał/a:
SebekMZ, duża pętla jest dla starych dziadków :P
to gdzie te winkle? Myślałem aby przynajmniej małą zaliczyć :roll: Sądziłem że Bieszczady to taka nasza mała polska trasa transfogorska... Grzybol - patrząc po twojej trasie to nie "zjechałeś" dużej, więc po czym wnosisz że dla dziadków? Wszystkiego raczej nie ogarnę w 4dni, Rzeszów-Przemyśl sobie odpuścimy znam te rejony aż za dobrze.
_________________
MZ ETZ 250 88'

- No, to za bezpieczny weekend, Władziu!?
- Za bezpieczny...
 
 
     
Ogar 
Jeb z klamy!!!


Motocykl: mz etz 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 497
Skąd: Sanok RSA
Wysłany: 2012-06-27, 20:29   

grzybol, chyba chodzi Ci o domki "CAMP" na Białej Górze
gary, zacznijmy od tego że Rzeszów i Przemyśl to nie Bieszczady :piwo:
_________________
Stunt riding isn't a crime!!
Baby to są ch*je, tylko motór ma p**de.

Temat o mojej ETZ 250: http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=15923

ETZ 250 Stunt 2011 'Ksiądz mu rozgrzeszenia nie da': http://www.youtube.com/wa...o&feature=share
 
     
vader 
RBR V251


Motocykl: MZ ETZ 251/301e
Wiek: 30
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 159
Skąd: Orzechówka
Wysłany: 2012-06-28, 00:08   

Ja ostatnio byłem zobaczyć schron kolejowy i serię bunkrów, nie wiem jak się ta wioska nazywa ale tak +- 15 km od Strzyżowa. I szczena mi opadła jak go zobaczyłem ma 400m długości 12,6szerokości 9wysokości cały z żel-betu, grubość ścian się wacha 1-3metrów!! nawet złoty tam są motocyklowe i militarne! Polecam.
_________________
Co to jest spódniczka? To kurtyna najmniejszego teatru świata, w którym raz odbywa się premiera, co miesiąc krwawy dramat i mieści jednego widza na stojąco.
Jeżeli zginę to w przekonaniu , że robiłem to co naprawdę kochałem - motocykle.
 
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 06:29   

Mówimy o Podkarpaciu czy o Bieszczadach? Dla mnie Bieszczady są od Sanoka w stronę Ustrzyk. :mrgreen:

A nie Rzeszów, Przemyśl, Strzyżów etc. etc.
 
     
vader 
RBR V251


Motocykl: MZ ETZ 251/301e
Wiek: 30
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 159
Skąd: Orzechówka
Wysłany: 2012-06-28, 09:50   

My tak uważamy ale ktoś z warszawy czy gdańska bieszczady widzi już w rzeszowie ;-)
_________________
Co to jest spódniczka? To kurtyna najmniejszego teatru świata, w którym raz odbywa się premiera, co miesiąc krwawy dramat i mieści jednego widza na stojąco.
Jeżeli zginę to w przekonaniu , że robiłem to co naprawdę kochałem - motocykle.
 
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 11:28   

vader napisał/a:
My tak uważamy ale ktoś z warszawy czy gdańska bieszczady widzi już w rzeszowie


Jest minimalna liczba rodzimych Warszawiaków. II wojna a szczególności, powstanie zrobiły żniwa w ludziach :cry:
Dlatego śmiać mi się chce jak obecny Warszafiak - czytaj Warszawiak i inny z wioski czytaj miasta, obraża ludzi i kieruje się stereotypami, złudzeniami itp. A w weekendy wraca do domu po mleko i jaja :D . :mrgreen:

Odnośnie Bieszczad to drogi są bardzo słabej jakości, ale gdzie mamy dobre drogi w Polsce?. Do domów posłów i innych w hierarchii.
Obecny system administracji w naszym kraju nie jest wg. mnie za dobry. Im jest większe terytorium tym się gorzej nim zarządza. Można tą sytuację ratować zmieniając parytety... no ale.. Na tapetę można np rzucić woj. Mazowiecki. Cała kasa idzie na "stolyce" i inne większe miasta, a obrzeżu jest jeszcze gorszej sytuacji niż Bieszczady.
 
     
Ogar 
Jeb z klamy!!!


Motocykl: mz etz 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 497
Skąd: Sanok RSA
Wysłany: 2012-06-28, 11:46   

Kudlaty2007 napisał/a:
Odnośnie Bieszczad to drogi są bardzo słabej jakości,


Ee ee ee.... Panie! :pojebalo: u nas na wiosce jest nowy asfalt. Gładziutki jak dupcia niemowlaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Stunt riding isn't a crime!!
Baby to są ch*je, tylko motór ma p**de.

Temat o mojej ETZ 250: http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=15923

ETZ 250 Stunt 2011 'Ksiądz mu rozgrzeszenia nie da': http://www.youtube.com/wa...o&feature=share
 
     
mirumz 


Motocykl: Etz 25o sv1000
Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 101
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2012-06-28, 13:32   

Kudlaty2007 napisał/a:
Odnośnie Bieszczad to drogi są bardzo słabej jakości,

W ubiegłe wakacje byłem w Weltinie drogi w cale nie były takie złe w wiekszości nie ma sie do czego przyczepic :dziadek:
_________________
Koko dżambo i do przodu :majty:
https://picasaweb.google.com/116103942143526968573/18Kwietnia201502?authkey=Gv1sRgCL-M4fmHlvLd9gE
 
 
     
Kudlaty2007
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 14:31   

Temat dróg to był przykład związany z motoryzacją.....
 
     
gary 
motórzysta


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 45
Skąd: ok. Bielska-Białej
Wysłany: 2012-06-28, 18:53   

Ogar napisał/a:
gary, zacznijmy od tego że Rzeszów i Przemyśl to nie Bieszczady :piwo:
Nic takiego nie pisałem że to Bieszczady :razz: A miałby ktoś może namiary na jakiś tani biwak w okolicy Zatoki Teleśnickiej? Nie chcę w ciemno jechać i o zmierzchu szukać czegoś na szybko :roll: To w końcu warto robić tą małą, dużą pętle? To zwykła, nudna krajówka czy może jest na co spojrzeć? Duża pętla to prawie 150km https://maps.google.pl/maps?saddr=Lesko&daddr=Wetlina+to:Ustrzyki+Dolne+to:Lesko&hl=pl&sll=52.025459,19.204102&sspn=10.582138,19.753418&geocode=Faja8gIdQLxUASlZftfgGAs8RzEd9VTSbarJlA%3BFUHe7QIdIhdXASmvqu8mQuI7RzESGlGcqZoU3A%3BFTQ_8gIdvcJYASk3wB15sfI7RzF9GsbzTdkdBQ%3BFaja8gIdQLxUASlZftfgGAs8RzEd9VTSbarJlA&oq=lesko&mra=ls&t=m&z=10
_________________
MZ ETZ 250 88'

- No, to za bezpieczny weekend, Władziu!?
- Za bezpieczny...
 
 
     
Ogar 
Jeb z klamy!!!


Motocykl: mz etz 250
Pomógł: 5 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 497
Skąd: Sanok RSA
Wysłany: 2012-06-28, 21:27   

gary napisał/a:
A miałby ktoś może namiary na jakiś tani biwak w okolicy Zatoki Teleśnickiej?


Jedziesz gdziekolwiek pod las, rozbijasz namiot i masz biwak :mrgreen:

A co do pętli to na pewno będzie się opłacać... widoczki w Bieszczadach są iście "mniamniuśne" :piwo:
Polecam też przejazd przez góry Słonne. Mistrzowskie serpentyny a na szczycie masz taras widokowy z ciekawymi widokami
_________________
Stunt riding isn't a crime!!
Baby to są ch*je, tylko motór ma p**de.

Temat o mojej ETZ 250: http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=15923

ETZ 250 Stunt 2011 'Ksiądz mu rozgrzeszenia nie da': http://www.youtube.com/wa...o&feature=share
 
     
John 


Motocykl: MZ, XX
Pomógł: 8 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1275
Skąd: Sierpc/Oleśnica
Wysłany: 2012-07-15, 00:43   

Ogar napisał/a:
A co do pętli to na pewno będzie się opłacać... widoczki w Bieszczadach są iście "mniamniuśne" :piwo:
Polecam też przejazd przez góry Słonne. Mistrzowskie serpentyny a na szczycie masz taras widokowy z ciekawymi widokami


Byłem, zobaczyłem i polecam. A najlepiej to zjechać z asfaltu to dopiero można ciekawe miejsca zobaczyć :wink: ale o tym i o innych miejscach rozpiszę się potem :mrgreen:

A z garym przybiliśmy piątkę w piątek na stacji benzynowej w Solinie :piwo:
 
     
gary 
motórzysta


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 45
Skąd: ok. Bielska-Białej
Wysłany: 2012-07-20, 18:07   

Również wróciłem, było za#*#iście z przygodami :cool: Ale o tym później...
John, jaki ten świat mały :piwo:

Aha MZta daje rade :mrgreen:
_________________
MZ ETZ 250 88'

- No, to za bezpieczny weekend, Władziu!?
- Za bezpieczny...
 
 
     
John 


Motocykl: MZ, XX
Pomógł: 8 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 1275
Skąd: Sierpc/Oleśnica
Wysłany: 2016-01-15, 21:57   

Rysiek podrzucę Ci temacik w którym są moje rozważania na temat namiotu:
http://forum.mz-klub.pl/v...der=asc&start=0

Tak więc w teście długodystansowym mój EASY CAMP Meteor 300 spisuje się świetnie, jedyne uszkodzenie to wyprute metalowe oczko z paska w którym montuje się pałąk, oraz powyginane śledzie przez nie umiejętne wdeptywanie w ziemie na twardym polu w Bieszczadach. Rozbija się go szybko ( tylko dwa dwa pałąki) i można to zrobić samemu. najpierw rozbijasz tropik i podwieszasz do niego środek, więc żeby się schronić przed deszczem sam tropik wystarczy. W oryginalnym opakowaniu nie mieści mi się w kufrze, ale wyjmuje pałąki i pakuje osobno :wink:

Tu masz przykładowy link jak to wygląda, tylko nad tą ceną się zastanawiam bo w 2012 zapłaciłem za niego 199zł
http://www.alpenski.pl/pr...eteor-300-5528/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14