» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2009-10-16, 13:06
Przednie koło - jak wyprostować pogięte? - ETZ 250
Autor Wiadomość
eujot 

Motocykl: MZ ETZ 250 '85
Wiek: 41
Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 4
Skąd: Zelów
Wysłany: 2006-05-29, 16:42   Przednie koło - jak wyprostować pogięte? - ETZ 250

Mam krzywą obręcz przedniego koła. Chyba poprzedni właściciel chciał podjechać pod krawężnik, albo jechał na gumie i na coś wjechał. Efekt tego jest taki, że kierownica chodzi na boki. Koło jest po prostu krzywe. Czy do się coś z tym zrobić, czy muszę kupić nową obręcz (70 zł)i dać koło do zaplecienia i centrowania (60 zł)?

Poza tym, tarcza hamulcowa dzwoni podczas jazdy po dziurach. Nie trzyma się dobrze i drga. Nie obraca się na szczęście, ale obija się nieco i niefajnie dzwoni. Czy może jest na to jakiś sposób?

Ew. może ma ktoś na sprzedaż proste przednie koło do MZ pod tarczę? Droga taka impereza?
Ostatnio zmieniony przez MZ Maxi Perwers 2007-02-19, 08:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
luqasss 


Motocykl: MZ 251e '89
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 299
Skąd: Dębica
Wysłany: 2006-05-29, 18:28   

no nie masz wyjscia :) kolo albo do odcentrowania albo nowe kupic :) choc taniej wyniesie cie uzywka jakas :P A jesli chodzi o dzwonienei to nie wiem jak bardoz ono jest uporczywe bo mi tez leciutko dzwoni !! A i nie wierze ze nie znalazłęs na forum takeigo problemu !! nastepnym razem najpierw poszukaj poźniej pisz pozdro
_________________
NiE Ma PrZecIe, JaK jaZda nA EtEzECiE
http://www.bikepics.com/members/luqasss/06etz251/
http://www.polskajazda.pl...s&idpojazd=7135
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=8228
 
 
     
PM2Z 
Zlotowicz


Motocykl: Yamaha Diversion
Wiek: 42
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-31, 14:14   

niby zawsze lepsza nowa, niż naprawiana, bo nie zawsze zrobią to dobrze, taka prawda. Jest jednak kwestia jakości nowych części. większość idzie z dalekiego wschodu i jest to kaszana. Sam wymieniałem obręcz i szprychy przedniego koła niecały rok temu. Pierwsze oznaki rdzy pojawiły się już może po 2 tygodniach ! ! ! Co prawda do tej pory rdza nie pojawiła się już nigdzie indziej, ale to drażni.
chyba jednak lepiej dobra używka z allegro, albo coś
 
     
Jak-44 (joker) 
Joker :)


Motocykl: MZ ETZ 251ex
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 285
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-05-31, 14:43   

Niestety MZ ma koła z aluminium ... nie da sie tego wycentrować już tak jak być powinno.
Znam gostka który sie tylko tym zajmuje ... naplata szprychy na felgi, centruje, wyważa itp. I miałem kiedyś ten sam problem z lekkim biciem przedniej felgi ... efekt odprawił mnie z kwitkiem mówiac to co ja pisze wyżej ... kupiłem używkę felgę i naplótł mi ja na nowo i teraz
gitara gra :mrgreen:

Co do kosztów to: felga ... moze już za 25 zł dorwiesz gdzies dobrą używkę ...
załozenie szprych i centrowanie ... około 25 zł z tendencja w góre ... kupienie paru dodatkowych szprych (zawsze trzeba jakąs wymienić) 1 zł za szt. razem około: 55 zł ...
bardzo optymistycznie liczac to oczywiscie ... mozesz nawet zamknąc sie w kosztach około:
80 zł ... lecz zawsze masz pewnosc ze masz to zrobione jak nalezy ... nie załuj na to zbytnio bo od tego zależy przeciez twoje bezpieczenstwo :!:
_________________
Joker moze i nie V.I.P, ale jakie ma moto:)

http://www.bikepics.com/members/01joker/90etz251/
 
 
     
eujot 

Motocykl: MZ ETZ 250 '85
Wiek: 41
Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 4
Skąd: Zelów
Wysłany: 2006-05-31, 20:37   

A więc, dzieki MZ Club udało mi się kupić używane, proste koło z oponą szosową Metzler (na ten sezon jeszcze wystarczy) w dobrej cenie, tak myślę (40 zł).

Tarczę musiałem przełożyć z poprzedniego koła, więc gdy ją odkręciłem, uderzyłem młotniem kilka razy po obwodzie w pierścień zawnętrzny, który trzyma tarczę. Luzów nie ma, nic nie dzwoni. Zalecam ostrożność, bo tworzywo jest kruche i może pękność, jeżeli przesadzimy z siłą.

Teraz jeździ się naprawdę przyjemnie, a motocykl jest bardziej przewidywalny :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16