» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przewód hamulcowy Hel do MZ ETZ125/150/250/251
Autor Wiadomość
Marcin W. 


Motocykl: Mz ETZ150
Pomógł: 61 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 1044
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-02-17, 13:47   Przewód hamulcowy Hel do MZ ETZ125/150/250/251

Witam
Chciałem was namówić na zakup lepszego przewodu hamulcowego firmy HEL który już jakiś czas temu opisałem wam w artykułach.
http://forum.mz-klub.pl/viewtopic.php?t=33562
Chodzi ogólnie o podniesienie bezpieczeństwa użytkowania motocykla a także komfortu psychicznego że hamulce nie zawiodą w krytycznej chwili.
Możecie u siebie sprawdzić mając standardowy przewód gumowy rozszerza się co ma negatywne skutki:
- Raz że może zostać rozerwany.
-Dwa część siły wytworzonej w pompce jest utracona poprzez fakt że zamiast 100% ciśnienia ma iść na zacisk hamulcowy to idzie również na gumowy przewód hamulcowy objawiając się jego rozszerzaniem ponieważ nie ma stalowego oplotu.
Ma to negatywny wpływ na działanie hamulca przedniego i wydłużoną drogę hamowania.

Akcja jest zasadniczo non-profit jako że nie mam z tego korzyści...

Pomagam koledze z forum przy jego MZ ETZ 251 i jest zainteresowany zakupem tego przewodu hamulcowego który normalnie kosztuje 179zł ale jeśli znajdą się chętni dwie lub trzy osoby cena zakupu spadnie w przypadku dwóch osób na 149,50zł a przy trzech osobach i więcej do 130zł ( choć i przy tej cenie to ja nawet tłumu nie będę widział :grin: )
W pierwszej edycji kupiłem dla siebie dwa przewody hamulcowe Hel do MZ ETZ 175 i 250 z użytkowania jestem zadowolony, kupowałem łącznie trzy komplety dla naszego kolegi Karo również właśnie po to by mieć go za te 130zł.
Na rynku są też inne przewody hamulcowe w oplocie może i tańsze jednak ich końcówki są aluminiowe i albo się ułamią przy montażu, wywrotce to ulegają utlenianiu ( korozji) to ma wpływ na ich wytrzymałość.
Dokupiłem tam też z nierdzewki mocowania przewodu hamulcowego jak i hydrauliczny wyłącznik stop który również wam polecam. ( przy jego adaptacji mogę pomóc pod Mz ETZ trzeba go przerobić)
Zakup przewodu możecie połączyć z tym co ja oferuję czyli regenerację wirnika, zakup wirnika oraz specjalnych szczotek wtedy wszystko będzie w jednej paczce może przez to będzie bardziej jeszcze wam się opłacać.

Strona producenta przewodów hamulcowych HEL i ceny jakie tam są. Można też wybrać kolor choć polecam czarny jak rama MZ :D
http://www.przewodywoploc...cowych-HEL.html

Koszt zakupu:
149,50zł warunek muszą być dwie osoby ( jedna chętna osoba już jest)
130zł - warunek muszą być trzy ( lub więcej osób) osoby ( jedna chętna osoba już jest)

Koszt wysyłki 13zł

Metoda zapłaty tylko przelew ( bank lub poczta)

Odbiór osobisty:
możliwy w Katowicach miejsce mojego zamieszkania ( po ustaleniu dogodnego dnia i godziny i nie pod Spodkiem w Katowicach :mrgreen: jak ktoś kiedyś sobie wymyślił :torba": ) lub Mikołowie - Dworzec autobusowo-kolejowy ul. Kolejowa. Warunek ( przed lub po pracy pracuje na trzy zmiany po ustaleniu dnia i godziny dogodnej dla mnie).
Tu musicie mieć koniecznie odliczoną gotówkę!!!

Pod tematem napiszcie że zamawiacie reszta PW temat-"Przewód hamulcowy HEL"
lub też na marelektronik2@wp.pl
Chyba tyle się naprodukowałem :lol: a i tak pewnie nikt nie będzie chciał. :torba":


_________________
Motto braci Koala-"Jesteśmy po to aby pomagać..."
"A przyczyną wszystkich naszych problemów jest zwykła mała niepozorna usterka..."
Szukasz wirnika do MZ ETZ 150/250/251 lub twój wirnik wymaga regeneracji sprawdź moje aukcje (oraz dział ogłoszeń forum)
http://moto.allegro.pl/sh...hp?uid=10843433
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13