» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Opór regulacyjny prądnicy, regeneracja
Autor Wiadomość
storm007 

Motocykl: M72 MW750 ETZ150 TS2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 64
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-01-11, 16:16   Opór regulacyjny prądnicy, regeneracja

Pany i Panewki
Jest wekend i spalił się mi opór regulacyjny prądnicy 6V w MZ TS 250, a liczyłem na jazdę testową po remoncie.
Czy ktoś próbował nawijać/regenerować taki opór? Czy tam jest zastosowany drut oporowy czy zwykły nawojowy w emalii. Ewentualnie jaką powinno to mieć rezystacje i jakim przekrojem nawinięte. Mam w zapasach druty nawojowe fi 0,3mm, 0,5mm i 0,6mm. Robił to ktoś samodzielnie i coś doradzi bo nie chce mi się czekać znów kilka dni aż przyjdzie zamówienie.
 
     
sIaj 


Motocykl: ES 250/2
Pomógł: 94 razy
Wiek: 37
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 2023
Skąd: okolice Zakopanego
Wysłany: 2020-01-11, 18:44   

Drut oporowy bo to jest rezystor - w instrukcji napraw jest chyba napisane jaki opór.
_________________
Wykonuję różną elektronikę pojazdową.Układy zapłonowe, regulatory, instalacje itd. Masz pytania? Pisz!

SofCHJanek@wp.pl / gg: 9740097 Gość zapraszam odwiedź mój kanał http://www.youtube.com/user/sofchjanek
 
 
     
slawek76 
Zlotowicz


Motocykl: MZ ES 250/1 z 1963r.
Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Czarnków
Wysłany: 2020-01-12, 06:05   

" Na zdjęciach widać, że mój opór regulacyjny, czyli ta cewka nawinięta drutem oporowym jest o połowę niższa niż wszystkie dotąd spotkane, ale mierząc miernikiem ma rezystancję 5,5 Ω, czyli standardowo."

Ale serwisówka mówi 2,7 - 3,1 Ω
 
     
storm007 

Motocykl: M72 MW750 ETZ150 TS2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 64
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-01-12, 13:20   

Dzięki za informacje. Tak sądziłem że to będzie drut oporowy. W instrukcji którą mam nie znalazłem wartości tego oporu.
Udało się mi znaleźć jeszcze jeden opór regulacyjny w gratach. Ale pytanie z innej beczki. Czy ktoś ten opór regulacyjny próbował awaryjnie zastąpić jakimś rezystorem mocy np.ceramicznym 5ohm/5W?
Kol. Slawek76 wartość którą podałeś to jest wartość uzwojenia wzbudzenia, to w mojej serwisówce akurat jest.
Jeszcze jedno pytanie, sprawdzał ktoś zasilaczem regulowanym regulator napięcia? Jaka jest zależność wartości napięcia na uzwojenie wzbudzenia do napięcia wejściowego na regulator. Mam do sprawdzenia regulator elektroniczny bo nie pamiętam czy był sprawny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14