» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Bashan puma problem ładowania
Autor Wiadomość
jogi 


Motocykl: Etz 150, Shl M11
Wiek: 30
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 37
Skąd: Domaszewnica/Ukf
Wysłany: 2022-07-14, 14:55   Bashan puma problem ładowania

Witam. Pisze tutaj ponieważ mam problem z ładowaniem i nie do końca wszystko jest mi jasne . Otóż:
Przy montażu silnika na stole zmierzyłem rezystancję między cewkami . Zgadzała się z danymi z serwisowymi danego modelu. Przewody z iskrownika i kostka całe.
Po podłączeniu i odpaleniu ładowania brak .
Zaczełem sprawdzać dalej. Lecz na instalacji ( kostka wchodząca do regulatora) było zwarcie między minusem a plusem. Rozprułem wiązkę. Wymieniłem wszystkie kable które były podtopione, wyrzuciłem wszelakie przeróbki i dosztukowane dodatkowe kable . Cała wiązkę pozabespieczałem i podpiełem wszystko na swoje miejsce. Zwarcia już nie ma. Wszystkie elementy typu światła itp działają . Ładowania brak . Sprawdziłem samo wyjście z regulatora . Ok 15v z groszami. Czyli regulator nie bardzo . Ale po wpięciu w instalację . Ładowania brak . Przewody robią się ciepłe. Dałem dodatkowa masę . Podłączałem regulator na krótko pod akumulator . Nic, zero ładowania . Sprawdziłem też sam iskrownik trójfazowy. Na dwóch przewodach wolne obroty 22-23 v, po przegazowaniu wzrasta. Jeden przewód 5.7. Podsumowując iskrownik uszkodzony jak i regulator. Tylko dlaczego po wpięciu w instalację grzeje przewody i silnik dostaje obciążenia delikatnego? Podczas gdy, wypnę instalację ładowanie na wolnych powyżej 15 v ?
_________________
http://www.polskajazda.pl...Z/ETZ_150/96140
http://www.polskajazda.pl...ha/BWS_50/79962
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13