To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - Zalety i wady osłon na nogi w trophy.

Alan74 - 2013-03-12, 12:00

Cytat:
Alan74 można zrobić samemu mocowania dolne- obejma na ramę + dwie łapy. Jak to wygląda?
masz rację w serwisówce czy katalogu części tego nie ma jak dotrę do garażu to machnę fotkę - miałem na myśli dorobić tylko pręt chociaż dolny uchwyt to również nic specjalnego- sklepać dwie rurki na końcach podgiąć, ładnie oszlifować i do proszku lub chromu będzie jak oryginał tyle że troszkę umiejętności i czasu potrzeba na wykonanie. Na pewno masz rację szybciej kupisz i taniej na Allegro potem do piachu i proszku :cool:
- ooo znalazłem :wink:

benm323 - 2013-03-12, 12:11

sęk w tym, że na all są tylko te blachy do baku. Chciałbym widzieć jak je mocowania wyglądają, dorobię wtedy, ale żeby wyglądało jak oryginał.
Voytek - 2013-03-12, 12:43

Poszedłem do garażu zrobić kilka fotek, żebyś wiedział jak to wygląda, u mnie jest oryginał (który czeka na renowacje) osłony mam ściągnięte, ale założyłem tak prowizorycznie żebyś wiedział jak to ma być:



Uploaded with ImageShack.us

myślę ze można byłoby zrobić samemu te mocowania ale warto poszukać oryginałów na pewno prędzej czy później trafia się na allegro



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

w tym miejscu gdzie jest ten brązowy materiał na ramie mocowana jest ta chromowana obejma, a resztę tak jak kolega wyżej pisał uszy te blaszane mocujesz do baku ,osłony przykręcasz do uszu dwiema śrubami, w pierwszy otwór w osłonach (ten od góry) wkładasz pręt ,a dołem skręcasz tym uchwytem który jest u mnie chromowany



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

benm323 - 2013-03-12, 13:01

Super dzięki Koledzy. Teraz mam obraz sprawy. Już się chwytam za to. A tak nawiasem może ktoś ma do sprzedania. Inaczej kupię te z all a resztę dorobię.
wojciech944 - 2013-03-12, 16:40

Voytek, Obejmę masz oryginalną ( te dwie połówki), ale te uchwyty boczne już nie, bo powinny być z grubego płaskownika, a nie rurki :piwo:
studefix - 2013-03-12, 17:12

wojciech944 napisał/a:
ale te uchwyty boczne już nie, bo powinny być z grubego płaskownika, a nie rurki


I tu się mylisz, starsze roczniki miały rurkowe "łapy", natomiast nowsze tak jak mówisz z płaskownika.Mam w domu te rurkowe z tropki z 69r i z płaskownika z 72r.

Voytek - 2013-03-12, 17:23

studefix dokładnie -moja tropka jest z '68 wiec ma z rurki,aha tak przy okazji czy ktos orientuje sie czy korki baku zamykane na kluczyk (tak jak u mnie ) były oryginalnie montowane do mz czy to już rodzaj "tjuningu"?
grzes79 - 2013-03-14, 21:07

witam,świetny pomysł z pokazaniem elementów mocujących osłony w tropiku,sam też muszę coś takiego nabyć lub zrobić i za bardzo nie wiedziałem jak mam inny patent ktoś to zrobił wcześniej ,ale z foto będzie dużo łatwiej,jak masz czas i trochę dobrej woli zwymiaruj te rurki i uchwyt wtedy będzie zupełnie łatwo.pozdrawiam
Adamo80 - 2017-07-26, 21:08

Witam. Wiem, że temat stary ale nie chcę zakładać nowego. Mam takie pytanko czy osłony na nogi od es 250 będą pasowały do małego tropika tj. es 125/150? Byłbym wdzięczny za informację. Pozdrawiam
rastuch - 2017-07-26, 21:11

Podejrzewam, że nie
Mam takie i takie i motocykle tez oba ale nigdy nie sprawdzalem

Adamo80 - 2017-07-26, 21:13

Tak myślałem, dzięki za potwierdzenie.
Adamo80 - 2017-07-26, 21:16

Kolego Rastuch a mógłbyś w wolnej chwili spojrzeć czy by pasowały? Będę wdzięczny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group