To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Elektryka/elektronika - Regulator napięcia RA2/12V DE (od poldka)

piotrek991 - 2012-07-03, 14:20
Temat postu: Regulator napięcia RA2/12V DE (od poldka)
Witam.
Wcześniej miałem założony regulator RA2/west i chyba mi się uszkodził bo żarówki paliło w tylnej lampie. Dziś kupiłem nowy regulator od poldka RA2/12V DE. Założyłem, odpalam MZ, zadowolony, że lampka ładowania zgasła od razu ale po zmierzeniu napięcia okazało się, że nadal jest lipa. Na wolnych daje ~13V ale jak do 2-3tys obrotów wrkręce to wali po 20V. Może coś źle podłączyłem?

herrq666 - 2012-07-03, 17:54

Podłączyłeś dobrze, tylko coś nie działa. Sprawdzałeś prostownik?
piotrek991 - 2012-07-03, 18:03

Tak, prostownik ok, zmierzylem też ohmy na stojanie i wirniku, stojan, pomiędzy U V W ma 0.9Ω, wirnik 5.6Ω. Nie dawno jechałem etką ~140km/h przez około 2-3min, może coś się sfajczyło ale co?
Dodek - 2012-07-03, 19:22

jak wszystko podłączyłes dobrze to regulator jest lipny
sIaj - 2012-07-03, 22:08

Czy mi się wydaje czy taki temat już był? Skoro podłączony dobrze a nie reguluje to widocznie uszkodzony albo to jest regulator regulujący na plusie, czyli trzeba go podłączyć jak regulator z malucha. Przydałby się jakiś schemacik od producenta, napisz do APE to Ci wyślą.
Tylko póniej udostępnij tutaj.

piotrek991 - 2012-07-04, 15:54

Znalazłem pewien sposób żeby sprawdzić te regulatory (kolegi sIaj):
Cytat:
Test przeprowadza się w ten sposób - pod styk 61 podłączasz napięcie dodatnie, na obudowie napięcie ujemne oraz jeden przewód od żarówki, pod styk DF drugi przewód od żarówki. W momencie włączenia zasilacza żarówka powinna zacząć świecić i zwiększając napięcia od najniższego (np. 3V) powinna cały czas świecić, oczywiście cały czas będzie się rozjaśniać. Żarówka ma zgasnąć przy ok. 14,2 - 14,4V, inne wartości gaśnięcia albo rak gaśnięcia czy świecenia żarówki oznaczają uszkodzony regulator albo jego złą regulację.

Tak zrobiłem i wszystkie 3 regle pięknie na 14.4V wyłączają żarówkę, przyczyna leży więc gdzieś indziej, tylko gdzie?

kris122 - 2012-07-21, 21:32

kolego mam taki sam regulator co ty. Aby sobie ustawić odpowiednie ładowanie musisz go rozebrać i na płytce masz potencjometr odpal motor podłącz miernik do akumulatora i kręcąc potencjometrem ustaw sobie najlepszą wartość. Ja mam ustawione na max w lewo i jest ok.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group