To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - Przeszczep stacyjki.

luqasss - 2006-05-13, 09:00

hubertbaran, a tak wogole to wez ja odrazu na plecy i bedzesz niosł :shock:
wojciech944 - 2006-05-13, 10:48

hehe, dajcie sobie luz z tylmi kradzieżami, nie zapomnijcie ze jest jeszcze blokda kierownicy, a oprocz tego mozna założyć inne blokady :wink:
luqasss - 2006-05-13, 22:01

no to mowiłęm wczesniej o tym !! :P :P ja tam sie ciesze !!
hubertbaran - 2006-05-13, 22:08

własnie o to chodzi duzo skuteczniej blokada kierownicy zabezpieczy przed kradzieża niżtaka stacyjka... Przecież tu jest wszystko na wierzchu;)
Jak-44 (joker) - 2006-05-14, 01:04

luqasss, ... ekstra ci ti wyszło .. lubie dokładne wykonczenia ;-)
luqasss - 2006-05-14, 11:06

tobie hubertbaran, nigdy nie "dogodzi" zawsze bedzesz mial jakies ale :P :P wiec sie nie przejmuje :) co do wykonania tez cenie dokładność wiec to Jak-44 (joker), mamy wspolne :)
miketof - 2006-06-25, 13:11

Więc chłopcy i dziewczęta (choć tych pewnie nie ma :PP ).... Mam u siebie już piękną stacyjkę:) Zrobiłem ją natchniony pomysłem luqasss'a, ale moim priorytetem był wygląd, wszystko musialo wyglądać oryginalnie. No i sie udało :D . Bembenek przeszczepiony z Mitshubischi galant rok 1994, drzwi pasażera... Niestety aby całość sie zmieściła, musiałem skrócić cały orginalny przełącznik... co ciekawe jak dobrze sie pomyslało, to zaoczszedziłem ponad 1cm, ale walczyłem z tym cały dzień:) Wszystko zmieściło się bez problemu... Dobra.. koniec pisania, czas na foty:



Jeszcze małe wyjaśnienie, ten biały plastik w który wchodzi bębenek to wycięty kawałek klamki z tego samego dawcy, czyli Galanta.

Bartas - 2006-06-25, 13:26

hmm musze tez nad tym pomyslec
krzych_mz150 - 2006-06-25, 21:16

miketof, no gratulacje ciekawy projekt :-D
tomasz102 - 2006-06-25, 23:45

joj zajebiście ci to wysło, gratuluje!!!
marko - 2006-06-26, 10:57

w przypadku luqasss troche mnie martwi to, ze stacyjka nie jest w zaden sposob zabespieczona przed wodą i w zime moze zamarzac, tez mnie interesyje taki patent ale ja kombinował bym aby zakryc to ogrinalna zaslonka tak jak zrobil to miketof aczkolwiek w 100% gratuluje pomysłów :)
Jak-44 (joker) - 2006-06-26, 13:09

miketof, skubany ... niezle naprawde niezle ... lubie takie grzebaniny w MZ :mrgreen:

[ Dodano: 2006-06-26, 13:12 ]
marko, Miłej jazdy podczas mrozu zimą ... :lol: ... ale chyba dupa szybciej zmarznie niz ta stacyjka heh :-D

miketof - 2006-06-26, 17:25

Jak-44 (joker), Ja też lubie :mrgreen: , tylko powoli pomysły mi sie kończą.... :roll:
wojciech944 - 2006-06-26, 18:40

mało pomysłów?
-wskaznik paliwa
-temperatury silnika
-wiltomierz
-cyfrowy obrotomierz
-gniazdo zapalniczki
-radio
-i wiele innych :mrgreen:

luqasss - 2006-06-26, 19:16

no w sumie spoko ale mi tez chodziło o tani sposob :P bo jakby ktos ja mial ukraśćto wyniesie a ja złodziejskiej okolicy nie mam :P dlatego mi to wystarczy :) Amiketof, pisał natchniony pomysłem ..... takze milo mi :)

[ Dodano: 2006-06-26, 19:27 ]
a tak wracając ot przeciez mam zabezpiecznie :P :P na drugi dzen sobie skombinowałęm nie wiem czy widzieliscie :P :P:P

http://www.bikepics.com/pictures/591962/

miketof - 2006-06-27, 10:08

No... Lukasss, nie widziałem tego zdjęcia... teraz to wygląda ładnie. A co do kosztów, to wyniosło mnie tyle co przechadzka po strychu między częściami od galanta, vectry i kilku innych aut :mrgreen: No i oczywiście wysłuchania narzekań starszego, że to napewno sie jeszcze przyda... bla bla 8-) Pozatym to Mitshubischi miało przejechane tylko 9000km, wiec kluczyk i zamek jak nówka, no i był najdłuższy... Myśle ze od każdego auta da sie przeszczepić, tylko trzeba troche inaczej kombinować..

[ Dodano: 2006-06-27, 10:22 ]
wojciech944, mi chodzi o w miarę potrzebne rzeczy w MZ, nie chce zbędnych bajrów, bo co za dużo to nie zdrowo.

- wskaznik paliwa - zrobiłbym bardzo chętnie, ale to trzeba pochlastać bak, a na to już za późno, bo nie chce jeszcze raz jej lakierowć
- gniazdo zapalniczki - to jest mój kolejny cel :)

Reszta natomiast jest zbędna i uważam to za niepotrzebne gadżety, chociaż elektroniczny obrotomerz, ale o wyglądzie analogowym, czyli taki jak w samochodach to by sie przydał....

luqasss - 2006-06-27, 11:32

hehe ta zaślepke zrobiłem na drugi dzień bo przyznaje ze wcześniej było brzydko poprostu :) To ty masz szczęscie ze na strychu pogrzebiesz i wynajdzesz takie cudo :) a inni ?? W tym przypadku i ja :) hehe a gniazdo zapalniczki czesto sie moze przydac tyle ze przy tym to i w dobry aku trzeba bybylo zainwestowac
miketof - 2006-06-28, 09:59

No fakt, wześniej wyglądało paskudnie :) .. a co do aku to mam żelówke, więc nawet jak sie rozładuje to sie nic nie stanie :)

Chyba znowu trzeba sie wybrać na spacer "na przełaj przez strych" :mrgreen: i poszukać tej zapalniczki, ale tą chyba od vectry A zaszczepię, tak żeby mieć różnorodność marek w MZ :mrgreen:

krzych_mz150 - 2006-06-28, 18:50

miketof, hehe jak wsadzisz zapalniczke od opla to do razu cena motocykla rośnie :mrgreen: - joke
ale wracając do tematu to zapalniczka w mz to niezły pomysł, ale ja bym się tu pokusił o dodatkowy bezpiecznik :-)

Qba - 2006-06-28, 21:28

To ja tak offtopic, była wcześniej propozycja róznych bajerów mniej lub bardziej pomocnych. Może ktos sie pokusi na radio CB. Słuchawki do tego i mikrofon a włączanie nadawania na przycisk przy kablu podobnie jak zestaw słuchawkowy w telefonie komórkowym. Nie bijcie za to, wiem że to głupie ale może jakisz szaleniec skorzysta z tego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group