To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Astra G czy warto kupić

codipar1988 - 2017-03-05, 02:39
Temat postu: Astra G czy warto kupić
Cześć, dotychczas miałem lanosa, cinquecento i skodę favorit.
Nadeszła w życiu taka pora że potrzebuję kombi, bardzo podoba mi się opel astra drugiej generacji.
Jak oceniacie te auta, poszukuję czegoś prostego pokroju mechaniki/ "zaawanswania" elektroniki jak lanos. Czyli silniki z jedną sondą lambda i przepustnica na linkę aby auto naprawiać samemu.

Jakie są wasze opinie o astrze G bo wielu z was pewnie ją miało.

polu - 2017-03-05, 09:15

Mam Astrę G od kilku ładnych lat z silnikiem 1,7 DTL.

Auto mechanicznie bardzo proste, żadnych wodotrysków, udziwnionych mechanizmów, upierdliwych czujników itp. Właściwie nie ma jakichś typowych wad. Zawieszenie bardzo trwałe ale komfort taki sobie. Hamulce wymagają przyzwyczajenia bo trzeba wyraźnie mocniej deptać żeby hamowało.
Bardzo tanie w naprawach i utrzymaniu, części dostępne, zamienników pełno.
Przez 10 lat i ok 150kkm wymieniałem 2 razy końcówki drążków, 4 łączniki stabilizatora, 1 raz tarcze i klocki, 2razy końcówki McPersonów, 2 tłumiki końcowe i trochę drobnostek o których każdy kierowca wie. No i raz padła elektronika pompy wtryskowej - to zabolało, to był jedyny raz kiedy auto było na sznurku ściągane.

Niestety zaczyna się pojawiać ruda od spodu, choć tragedii nie ma - lata robią swoje.
Podsumowując - typowy dupowóz, żadnych emocji ani na + ani na -

Seba_830 - 2017-03-05, 10:21

Akurat wpadłem na ten artykuł, może Ci pomoże:
http://autokult.pl/29403,...dnik-kupujacego

codipar1988 - 2017-03-05, 13:06

Czytałem takie artykuły, po przejrzeniu książki obsługi Astry G widzę że ma centralny wysprzęglik i piasty zespolone z przodu i tyłu- czyli trochę drogo może być.
diesle mnie nie interesują.

halcik - 2017-03-05, 14:46

A ja miałem a6 c5 i tak wymiana rozrządu, termostatu, pompy wody to rozbieranie całego przodu. Zawieszenie drogie, dwumasa i coś by się pewnie jeszcze wymyśliło drogiego. Jasne, to wszystko prawda, ale przez 5 lat eksploatacji tego samochodu wymieniłem raptem dwa drążki, klocki przód, tył i żarniki na przod


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group