To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

4 koła - Pomocy 17l LPG/100km VW golf 4 cabrio

krystian576 - 2017-11-08, 20:35
Temat postu: Pomocy 17l LPG/100km VW golf 4 cabrio
Witam panowie ugrząłem w martwym punkcie.
Mam problem ze swoim vw golfem cabrio. Mianowicie jego spalanie rujnuje mój portfel przy Eco jeździe pali 17l gazu. Spalanie bęzyny 12l. Po drugie jego v max to 120 km/h. Co zrobić brak błędów poza czujnikiem halla. Autko super odpala na zimnym i ciepłym, nie dławi się, nie gaśnie, pracuje równo. Silnik to 1.8 75 km instalacja BRC nie sekwencja.
Wymienione :
Czujnik temperatury
Podstawa wtrysku
Co może być przyczyną?

halcik - 2017-11-08, 20:44

Czujnik halla, zapłon w złym momencie, więc sonda czyta źle i podaje więcej. Zazwyczaj za spalanie obwinialem sondę, przepływomierz, przepustnica, ale może u Ciebie właśnie czujnik wału bruździ? Niby masz diagnozę a nie chcesz wymieniać? Ewentualnie program pod który podczepiłeś samochód był kiepski, jak się w to bawiłem to też takie wyniki były, a pod lepszym programem było już tego więcej.
krystian576 - 2017-11-08, 20:50

Gość który diagnozował stwierdził że na mojej instalacji gazowej wskazania sondy nie są brane pod uwagę. Zaś gazownik stwierdził że do wymiany i komu tu ufać. Sonda wskazuję prawidłowy opór
wojtek.mz - 2017-11-08, 21:16

krystian576, Zanim założysz temat, to poczytaj trochę jakie mamy działy, a nie zakładasz gdzie popadnie.
kosior30 - 2017-11-09, 15:35

Wymień czujnik halla, skoro ma błąd. To nie jest duży koszt. Potem trzeba odpiąć sterownik gazowy i sprawdzić, czy na benzynie jest wszystko ok, czy nie ma żadnych błędów. Dopiero gdy na benzynie jest wszystko w porządku można przejść do regulacji lpg. Sterowniki lpg potrafią bruździć i w mapach benzyny.
Reich - 2017-11-09, 20:54

Dobrze byłoby zerknąć na wskazania sondy podczas pracy, czy nie pokazuje za ubogo podczas jazdy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group