To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Przedszkole - Ogranicznik skrętu kierownicy

slawek7302 - 2019-01-14, 12:23
Temat postu: Ogranicznik skrętu kierownicy
Witam serdecznie

Mam pytanko gdzie należy szukać problemu jeśli przy pełnym skręcie w jedną stronę (w prawo) amortyzator na górze dotyka do zbiornika paliwa? Zauważyłem, że na ramie są takie jakby widełki i bolec który wewnątrz nich się porusza i to powinno ograniczyć zasięg ale jednak tak nie jest. Nie wygląda, żeby tam czegoś brakowało i podejrzewam, że bolec też jest odpowiedniej grubości. Czy skręt kierownicy jest jakoś regulowany?

Dziękuję za pomoc i pozdawiam
Sławek

wojtek.mz - 2019-01-14, 15:00

W Ursusie ?
slawek7302 - 2019-01-14, 16:26
Temat postu: Ogranicznik skrętu kierownicy
Obawiam się, że nie rozumiem o co chodzi z tym Ursusem. Pewnie za świeży jestem więc proszę o wyjaśnienie.
Jeśli zaś pytanie wydało się zbyt skomplikowane to chciałem doprecyzować, że chodzi mi o to czy elementy ogranicznika są w jakiś sposób regulowane - w sposób lub w miejscu którego nie widać bez rozbierania kawałka motocykla. Z tego co widzę sam trzpień jak i wycięcie (w dolnej części) nie ma żadnych regulowanych elementów, chyba, że na trzpieniu było coś nałożone. Górnej części niestety nie widać więc nie wiem czy tam coś może być.

Bardzo dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam
Sławek

kosior30 - 2019-01-14, 16:52

slawek7302 napisał/a:
Obawiam się, że nie rozumiem o co chodzi z tym Ursusem


Chodzi o to, że nie napisałeś, czy chodzi Ci o rower Jubilat, traktor Ursus, ETZ 250 czy "jaskółkę".

slawek7302 - 2019-01-14, 17:11
Temat postu: Ogranicznik skrętu kierownicy
Ok, sorki, myślałem, że obrazek który z wielkim trudem uploadowałem do profilu wystarcza ;)

Chodzi o MZ ETZ 250 r.prod 1988. Mam nadzieję, że ktoś mi coś podpowie bo dopiero niedawno stałem się jej dumnym właścicielem i nie chcę zaczynać od jej rozkręcania :(

Pozdrawiam
Sławek

kosior30 - 2019-01-14, 18:16

Masz możliwość zrobienia zdjęcia tego elementu? To Ci powiemy, co jest nie tak. Element nie jest regulowany.
slawek7302 - 2019-01-14, 18:24
Temat postu: Ogranicznik skrętu kierownicy
W tej chwili niestety nie mogę zrobić zdjęcia ale na pewno podeślę. Chciałem natomiast jeszcze zapytać czy jest możliwe, że bak jest jakoś na mocowaniu przesunięty do przodu? 0.5-1 cm i byłoby po problemie...

Nie wiem jak wygląda to mocowanie dlatego nie jestem pewien czy to możliwe...

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Sławek

romanETZ - 2019-01-14, 19:47

slawek7302, Sprawdź czy po obu stronach ramy (pod zbiornikiem) są gumy - ustawiają one zbiornik na środku i zapobiegają drganiom i czy zbiornik przy główce ramy jest prawidłowo wciśnięty- guma nad i pod wypustem zbiornika. Możesz mieć lekko wytarty lub przekrzywiony ogranicznik skrętu - brak regulacji. Trzeba wyprostować lub nad spawać.
slawek7302 - 2019-01-15, 07:20
Temat postu: Ogranicznik skrętu kierownicy
Bardzo dziękuję za pomoc. Sprawdzę te gumy bo nie wygląda mi, że coś jest wygięte.

Pozdrawiam
Sławek



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group