To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Prawo - Czy wasze motocykle są objęte mobilizacją ?

Daszi - 2015-04-02, 22:22

Reich napisał/a:
Daszi, ale Mczok pisał o ataku elektromagnetycznym. Wtedy sprzęty z zapłonem elektronicznym (nie wspominając o komputerach pokładowych) przestają pracować, a MZcie z zapłonem krzywkowym to nie grozi.

Nawet gdyby nie groziło to co roboty będą na tych pojazdach jeździć? Bomba zdetonowana z wysokości? Jest coś takiego jak opad atomowy. Nawet gdyby doszło do konfliktu z użyciem broni atomowej to mocarstwa takie jak USA czy Rosja mają taki potencjał, który wystarczy żeby kilka razy zniszczyć Ziemię.

kosior30 - 2015-04-04, 22:17

Daszi, czytaj dokładnie, nie chodzi o bombę klasyczną, która wybucha. Wysyłają po prostu na orbitę rakietę z nadajnikiem silnego impulsu elektromagnetycznego. Ludzie nic nie czują, a wszystko, co ma cewkę (nie wliczając cewek moczowych) się zjara.

Po MZ nawet jeśli cewka zapłonowa przetrwa i tak nic nie będzie, jeśli cała energetyka padnie. Paliwa sobie nie natrzepie nikt z powietrza.

jaroquest - 2015-04-30, 15:50

W ostanim czasie dostałem od UM w Zawierciu kolejne pisma:







w razie ogłoszenia wojny lub mobilizacji mam odstawić etke na komende Policji w Zawierciu w jak najlepszym możliwym stanie technicznym, z pełnym wyposażeniem fabrycznym i zatankowaną i wraz z dokumentami.

elektryk111 - 2015-04-30, 17:12

jaroquest, W protokole z Twojego przesłuchania pisze że stan motocykla oceniłeś jako dobry,a to może błąd bo gdybyś powiedział że to szmelc, który nie chce odpalać i gaśnie nie wiadomo dlaczego, to może by się odczepili,albo dali na remont :razz: .
PiotrekPL - 2015-04-30, 20:07

Prędzej dowód zabrali i kazali się po niego zgłosić jak przegląd zrobi :mrgreen:
jaroquest - 2015-04-30, 21:03

elektryk111 napisał/a:
jaroquest, W protokole z Twojego przesłuchania pisze że stan motocykla oceniłeś jako dobry,a to może błąd bo gdybyś powiedział że to szmelc, który nie chce odpalać i gaśnie nie wiadomo dlaczego, to może by się odczepili,albo dali na remont :razz: .


Powiedziałem prawdę, jeżeli komendant Policji stwierdził ,że moja Etka będzie mu potrzebna aby np wojować z Putinem to niech se ją bierze. Nie będe płakać.
Podejrzewam ,że nie bedzie służyc na lini frontu tylko na zapleczu np do rozwożenia czegoś.

Ta cała sytuacja kojarzy mi sie z tym jak mój Dziadek opwiadał ,że jak od marca 1939 jak rosło w Polsce zagrozenie ze strony III Rzeszy to żandanmeria wojskowa jeździła po wsiach i zbierała od okolicznych rolników wszystko co sie dało,
np złom, stare garnki, stare furmanki i zaprzegi konne,ubranie dla koni zaprzegowe, co kto miał to dawał na wojsko nasze. I ludzie sie śmiali po co wojsku stare garnki? a oni tłumaczyli ,że to będą przetapiać na armaty i będą nimi Niemców bić.
A jak ktos bogaty miał samochod np w miescie to odrazu zabierali
heheh no ale przeciez teraz sa inne czasy:p

ETZ_PRORIDER - 2015-04-30, 21:14

Myślisz, że wiele się zmieniło od 39-tego? myślę, że nie :) Polska była, jest i będzie biedna :) dopóki nie skończy się panowanie PO i PIS-u :)
Matfiej - 2015-04-30, 21:18

ETZ_PRORIDER napisał/a:
Myślisz, że wiele się zmieniło od 39-tego? myślę, że nie :) Polska była, jest i będzie biedna :) dopóki nie skończy się panowanie PO i PIS-u :)



Dobrze gada, polać mu! :piwo: .


Co ciekawe, na Podlasiu nie słyszałem o akcjach mobilizacyjnych. A to dziwne, przecież wschód to my :roll: :lol: . Bliżej Rosji, a takich postanowień nie ma? Od razu nas oddadzą :mrgreen: ?

Mycek123 - 2015-04-30, 22:40

Dokładnie, póki te wszystkie komuchy złodzieje nie powymieraja to bedzie tak jak jest. Niech każdy odpowie sobie sam jak.
Veteran - 2015-05-02, 01:12

No tak, konie w czasie 2-giej wojny światowej też stanowiły "potęgę" w siłach zbrojnych Polski. Teraz motocykle... koń by się uśmiał. :lol:
Rav90 - 2015-05-09, 15:51

Nie powinieneś się był przyznawać, tylko powiedzieć że rozgrzebana, a po powrocie od razu wyjąć silnik i rozgrzebać, żeby się nie czepiali w razie czego, że sciemniasz na przesłuchaniach. Ja bym przynajmniej tak zrobił. Politycy ograniczali wydatki na wojsko, cięli budżet gdzie się dało a teraz wyciągają łapy po własność obywateli. Sami przecież widzimy przetargi, na których wyprzedają wojskowe MZ. Moim zdaniem nie ma uzasadnienia, dla którego akurat Twoja mz byłaby przydatna na polu walki, a te z wojska wyprzedawane.
ETZ_PRORIDER - 2015-05-09, 21:24

Powinni ścigać tych, którzy wykupywali na licytacjach pojazdy wojskowe wycofane ze służby...
Daszi - 2015-05-10, 00:50

To wszystko tylko świadczy o stanie polskiej armii. Co najwyżej mogą groźnie pokiwać palcem w bucie. Na przetargach wojskowych nakręcili niezłe lody ale jak się dupa pali to wyciągną łapska, żeby zarekwirować cywilny sprzęt. To wszystko zakrawa na śmiech ale niestety przez łzy.
William - 2015-05-10, 12:08

jaroquest, a jakbyś teraz sprzedał motocykl komuś o innym nazwisku i adresie?
Dodek - 2015-05-10, 13:45

Na poczatku nie wchodziłem w ten temat myślac jakies jaja. Ale tu sa jakieś decyzje administracyjne ?
Ps ciekawi mnie czy dostają to posiadacze czoprerów i supersportów czy tylko mzty - z racji wersji NVA która słuzyła, bo jakoś nie wyobrażam sobie pierwszego lepszego wojaka z lapanki na sporcie mającym 8s do 200.

kadetm-780 - 2015-05-10, 14:49

Biorą do siebie takie emzety, jawy i podobne motocykle, tak jak ktoś wcześniej wspomniał dlatego że te motocykle są proste w naprawie i poradzą sobie w każdym terenie.
jaroquest - 2015-05-12, 14:59

William napisał/a:
a jakbyś teraz sprzedał motocykl komuś o innym nazwisku i adresie?


Musze to zgłosić do urzędu, tak samo jak gdy motocykl będzie w remoncie.

Seba_830 - 2015-05-12, 15:07

No to niezłe bagno, tak jakby motocykl był twój a tak naprawdę państwa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group