To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usługi, części, allegro - opinie - Kolanko wydechu ETZ 251

slawekwiktor - 2007-03-22, 11:37
Temat postu: Kolanko wydechu ETZ 251
Wk..wiłem się dziś nieziemsko. Kupiłem u siebie w sklepie nowe kolanko wydechu i ku..a nie pasuje. Jest źle wygięte i tłumik musiałby być nad podnóżkiem pasażera :twisted: Próby odginania się nie powiodły (zlazł chrom). Czy kuował może ktoś kolanko na allegro i może polecić??? Z góry dzięki i do zobaczenia u mnie w maju :mrgreen:
Nemesis - 2007-03-22, 13:02

slawekwiktor, to w takim wypadku przerób sobie wydech tak jak w simku enduro, kolanko masz już gotowe... Z allegro do etki kupiłem tylko ściągacz sprzęgła, więc nie wiem, najlepiej byłoby kupić używany od kogoś obcykanego, a nie od baby która nie odróżnia tłoka od wału, a co dopiero kolanek 250,251.
Re5pecta!

Qba - 2007-03-22, 14:15

slawekwiktor, i nie masz się co denerwować to jest rzemiosło. Czyli idą po kosztach dla nich nie ma różnicy czy kolanko do 251 czy do 250 to samo cylindry. Jak chcesz kupić oryginalnie gięte kolanko do 251 (czyli 2 2 razy) to powodzenia- nie znajdziesz nowego. Zostają tylko używki a rynek wtórny w tym temacie też kiepski. MZ Maxi Perwers też szuka już z pół roku i nie ma. Przy kolanku od 250 można się zabić bo przy ostrym hamowaniu koło blokuje o kolanko. Dowaliłeś z tym co kupiłeś. Trzeba było odnieść do sklepu i zjebać sprzedawce co on za szajc sprzedaje i tyle a tak to pozamiatałeś i straciłeś kasę. No chyba że coś wyprowadzisz z tego ale jak będzie wyglądać to nie chcę myśleć. Jak chcesz giąć to na giętarce a nie młotkiem w imadle albo na gorąco. Ale chrom pójdzie się paść cały.
kudlinski - 2007-03-22, 20:53

nie zgadzam się z Tobą Qba, ja wymieniałem u siebie kolanko i jak poszedłem do sklepu to sprzedawca się spytał czy od 250 czy 251. Kolanko pasuje idealnie, chrom nie zchodzi tylko w początkowym odcinku lekko zbrązowiał.
Qba - 2007-03-23, 01:01

kudlinski, widocznie trafiłeś na kumaty sklep, ale ciekaw jestem czy masz kolanko gięte tak jak oryginał na 2 razy czy jak 250 na okrągło.
hubertbaran - 2007-03-23, 08:50

jakis czas temu widziałem kolanka do 251, jednak ostatnio cos niebardzo sie pojawiaja;)
slawekwiktor - 2007-03-23, 10:30

Moje było gięte na 2 razy. Nawet była naklejka, że niby do etz 251 ale h..j z tego jak nie pasuje :cry:
A co powiecie o tych? Może Ktoś z Was kupował??
http://www.allegro.pl/ite..._wydechowe.html
http://www.allegro.pl/ite...z_251_nowe.html
http://www.allegro.pl/ite...0_250_251_.html
http://www.allegro.pl/ite...50_250_251.html
http://www.allegro.pl/ite...howe_chrom.html

Klima - 2007-03-23, 14:45

ja tam mam kolanko giete na okrągło, nic mi sie nie wcina i wszystko pasuje. moze macie krzywe ramy
Qba - 2007-03-23, 15:32

Nie tyle ramy co lagi pewnie lagi kołyski, a zacinać się nie będą przy minimalnym ugięciu.
Cytat:
FABRYCZNIE NOWE KOLANKO WYDECHU ETZ 150 , 250 , 251
taa uniwersalne. Żadne kolanko na powyższych linkach nie jest takie jak powinno do 251.
daniel1621 - 2007-03-23, 19:04

hehe, jednak czasem lepiej mieć 250, a nie 251 :mrgreen:
Qba - 2007-03-23, 19:16

No niestety 251 była krótka seria i dlatego ciężko o części. Ale za to jest wyjątkowa :mrgreen:
Nemesis - 2007-03-23, 19:29

Racja Qba, :razz:
MZ Maxi Perwers - 2007-03-23, 19:32

W Polsce nie dostanie się kolanka gietego tuż za cylindrem. Nie ma szansy na nowe, dobre kolanko. Taki zestaw: uchwyty silnika z agmotu + nibykolanko do 251 = wizyta u św. Piotra. Przez ostatnie kilka miesiecy szukałem kolanka do 251 i NIGDZIE nie dostaniesz do tego modelu!!! sprzedawcy z kiszoną kapustą we łbie będą Ci wpierać, że ludzie kupują i jakoś jeżdźą, ale to są zwykłe, nieudolnie wygięte kawałki rur, które nie mają nic wspólnego z Prawidłowym wymiarowaniem. Z kolanka do 250 bedę wyginał sobie profil do 251. Nic więcej nie wskórasz.
Szymon_MZ - 2007-03-23, 19:43

MZ Maxi Perwers jedyna opcja to szukać używanego w dobrym stanie. Albo jeżeli ktoś ma oryginalnie nowe części do sprzedania.... To jest tak jak z tłumikiem sportowym 150/250/251
buli_87 - 2007-03-24, 20:10

a nie wiecie ile moze kosztowac chrom na kolanko?? bo mam nie powgniatane ale mam plame od rdzy przez spalony plyn hamulcowy
Loosiu - 2007-03-24, 20:28

Witam !
Panowie, a może przyzwoite rzemiosło? http://www.motory.hg.pl/new1/index.htm
Ten zakład od lat dobrze się wpisał w produkcję układów do motocykli zabytkowych. Mz trochę do zabytku brakuje, lecz myślę, że przy doręczeniu wzoru i zamówieniu kilku sztuk wykonanie krótkiej serii to nie będzie problem.
Jest jakiś Warszawiak, który mógłby to osobiście sprawdzić? A może wierna kopia fabrycznych wydechów?? (marzenie :roll: )

Pozdrawiam,

kudlinski - 2007-03-24, 20:31

Qba napisał/a:
kudlinski, widocznie trafiłeś na kumaty sklep, ale ciekaw jestem czy masz kolanko gięte tak jak oryginał na 2 razy czy jak 250 na okrągło.

kolanko jest 2x gięte, takie jak powinno być

micek - 2007-03-24, 20:59

już przerabiałem temat kolanka kiedy w zeszłym sezonie wymieniałem cały układ wydechowy. Sytuacja taka sama jak u slawekwiktor. Kolanko musiałem rozginać, chromu nie ma a i tak coś nie pasuje.. ogólnie bardziej opłaca się regenerowanie oryginalnych części w miarę możliwości

Czyszcze stare oryginalne i oddaje do chromowania bo innej możliwości nie widze. Frycowe trzeba było zapłacić, kolanko 40 zł.. jak zwykle mądry Polak po szkodzie..

buli_87 napisał/a:
a nie wiecie ile moze kosztowac chrom na kolanko??


też się chętnie dowiem :)

pzdr

slawekwiktor - 2007-03-24, 21:05

Micek, masz to szczęście, że masz co regenerować. Moje orginalne się utleniło i nadaje się tylko na złom :cry:
Kudlinski Czy mógłbyś sprawdzić czy w Twoim sklepie mają jeszcze te kolanka?

Qba - 2007-03-24, 21:29

Z tego co widać w galerii to gość kumaty w temacie, tłumiki do MZ ES, Avo Junaka itp. Czyli jakby mu dostarczyć oryginalne kolanko od 251 to pewnie dorobiłby takie samo i pochromował. Ciekawe tylko jaka grubość chromu i czy się nie przebarwi? No ale takie ryzyko. Na zimę mogę pożyczyć kolanko bo mam oryginał akurat. Tylko zastanawia mnie koszt, a wątpię żeby za 50zł robił, chyba że większą ilość. Ktoś kasiasty może zamrozić kasę i zamówić sobie kilka sztuk i sprzedać rzeczywiście kolanko do 251. No ale pierwsza sprawa zapytać gościa o koszty.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group