To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Napęd - Sprzęgło - gaśnie na sprzęgle - MZ 250 :(

wozi - 2007-07-18, 20:48

Jeśli juz chcesz zostawic to gwiazdę starą to radzę ci dobrze nie klej tego na kropelkę bo to :klnie: tylko zespawaj to będzie 100 razy pewniejsze :razz: Bo tak jak masz teraz to rozleci sie jak tylko wciśniesz sprzęgło i robota od nowa :!:
Huberto - 2007-07-18, 21:58

Spawanie przerabiałem, nie daje rady, ponieważ spaw trzeba zeszlifować, bo inaczej nie mieści się ta miseczka w otwór w koszu i blokuje, a po oszlifowaniu 5 razy wciśniesz i spaw puści.
adik204 - 2007-07-18, 22:28

Spoko, juz prawdopodobnie bede mial ta gwiazde. tamtej nawet niezakladalem.
hubertbaran - 2007-07-18, 22:53

a moze jednak warto raz sie wykosztować na markowy klej:/
wamnok - 2007-07-19, 11:54

Jeśli chcesz skleić buty to na budapren można wydać ale z żadnym wypadku kropelką ani innymi nie klej tej części, jeśli nawet spaw odpada to ewidentnie wymiana na sprawną!!!
BeerfaN - 2007-10-24, 10:15

Panowie,

mam bardzo podobny problem. Naciskam klamkę sprzęgła i moto przygasa. Nie słychać żadnego tarcia. Sprzęgła nie da się wycisnąć tak, żeby nie ciągnęło.

Obstawiam 3 możliwości:
- za grube tarcze sprzęgła (nowe) i kosz trze o koło wchodzące w zabierak
- zjechane łożysko w tulei wyciskowej
- pęknięta gwiazda.

Coś pominąłem?

Wietrzanin - 2007-10-24, 19:24

ja panowie spawalem gwiazde tam gdzie lozysko wchodzi to 60005 i jakos sprzeglo idealnie dziala niewiem mzoe mialem farta ale to zasluga dobrego spawacza :oczy: :oczy:
BeerfaN - 2007-10-25, 08:57

Chyba znalazłem źródło problemu.

Wczoraj zdjąłem dekiel - blaszka wyciskowa sprzęgła wyrobiła całkiem ładny rant w gwieździe. Jakby tak jeszcze popracowała, gwiazda pękłaby tam, gdzie Wasze.

Wymieniłem tuleję i blaszkę. Trze nadal, ale dużo mniej i sprzęgło "prawie" jest. Zastanawiam się, czy podłożenie jakiejśc cienkiej podkładki między gwiazdę a blaszkę wyciskową załatwi problem.

Czy łożysko w gwieździe da się przesunąć nieco bliżej dekla? To też załatwiłoby problem.

I jeszcze ciekawostka - rant na gwieździe jest nieco głębszy w na połowie obwodu. Wał jest prosty, więc chyba sprzęgło jest źle złożone lub krzywo założony stożek. Różnica to około 0,2mm.

[ Dodano: 2007-10-28, 15:33 ]
Ponawiam zapytanie - czy między blaszkę od wycisku sprzęgła a łożysko w gwieździe można wcisnąć jakąś podkładkę, tak z 0,5mm? Bo niestety tarcie dalej powoduje gaśnięcie silnika przy wciśnięciu sprzęgła...

adik204 - 2007-10-30, 18:16

Może już ci sie wyrwało to łożysko z gwiazdy skoro ci trze docisk o gwiazde. Przyjzyj sie lepiej dokładnie. bo jezeli masz oryginalna gwiazde i lozysko to niepowinno one być za bardzo schowane tak jak mowisz. Jak podłozysz podkładke to nic sie niestanie, pamietaj tylko aby była twarda bo bedziesz miał opiłki. Ja bym sie przyjrzał dokładnie tej gwiezdzie.
BeerfaN - 2007-11-01, 15:19

Dałem podkładkę. Teraz jak nacisnę sprzęgło to nadal ciągnie, dodatkowo pojawia się hałas.

Musze ściągnąć tą (tę?) gwiazdę, bo inaczej do wiosny nie bede miał moto.

Czy utrzymam gwiazdę ręką przy odkręcaniu śrub czy jest ryzyko, że dzięki sprężynom wyskoczy i zmieni mi fizjonomię?

Huberto - 2007-11-01, 15:25

odkręcaj każdą śrubę po trochu, tak żeby równomiernie odchodziła, a twoja fizjonomia nie zostanie naruszona :piwo:
BeerfaN - 2007-11-10, 21:35

Wietrzanin, gdzie spawałeś i ile Cię to kosztowało?

U mnie pęknięcie jest na około 1/2 obwodu. Zastanawiam się nad specyfikiem alumweld (lutowanie aluminium), ale chyba bardziej opłaca się kupić używkę niż kombinować.

Huberto - 2007-11-10, 21:43

Ja jak pospawałem to i tak pękło, bo musiałem zeszlifować nadmiar spawu, żeby gwiazda się wciskała, w otwór w koszu i po zeszlifowaniu spawu praktycznie nic nie zostało. Zmieniłem gwiazdę na inną i śmiga :) Można zastosować gwiazdę stalową od tropika i wtedy nie ma bata, żeby wyrwało gniazdo pod łożysko ;)
BeerfaN - 2007-11-15, 11:16

Kasten, gwiazda z Tropika pasuje do ETZ250 bez problemów? Są identyczne?

Mogę kupić aluminiową i stalową - cena 30zł tylko pytanie którą lepiej. Stalowa jest cięższa, przez co "koło zamachowe" będzie masywniejsze. Odczuję jakąś różnicę w jeździe?

Huberto - 2007-11-15, 11:22

Ta gwiazda pasuje http://www.allegro.pl/ite...stozek_ok_.html
Ja taką założyłem do TS zamiast tej aluminiowej, różnicy w pracy silnika nie zauważyłem.

bully - 2007-11-21, 19:46

ja bym tego nie spawał, nie dawno była dyskusja o wywazeniu sprzegła. :cool:
BeerfaN - 2007-12-17, 09:38

Panowie...gwiazda cała, łożyska w gwieździe i w tuleji wyciskowej nowe, naciskam sprzęgło a tu - szszszszszszszzzzzz.....sprzęgło w ETZ zawsze hałasuje?
daniel1621 - 2007-12-19, 10:27

BeerfaN napisał/a:
sprzęgło w ETZ zawsze hałasuje?
nie
Michał_22 - 2007-12-19, 11:32

Cos jest nie tak. U mojego kumpla pękła ta cała gwiazda i tak hałasowało :???:
Huberto - 2007-12-19, 11:58

Zobacz, czy ta łapa, która wciska łożysko w gwieździe nie jest zgięta. I czy na gwieździe nie widać śladów otarcia przez jakieś "obce ciała".


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group