To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
MZ KLUB POLSKA
Klub Miłośników Motocykli MZ

Usprawnienia/modyfikacje & akcesoria - Tłumik w MZ.

hubertbaran - 2008-02-06, 20:24

Podejdź do sklepu mysliwskego i zapytaj o preparat do czernienia broni.
Zuh - 2008-02-07, 10:13

A może spróbuj poszukac jakieś ładnej używanej rury.......Ja mam węgra i na początku to inaczej brzmiał ale jakzrobiłem ponad 1500 km to powili wraca dźwięk ten charakterystyczny dla mz-tki.....i ogólnie nie narzekam na niego...
Paweł150 - 2008-02-07, 13:58

ja tez mam wegra i na poczatku chodziła głosno po 500km juz lepiej a teraz zaczyna wracać stare brym brym :) a zrobiłem juz ponad 1000km na ty tłumiku
Huberto - 2008-02-07, 16:08

A gdzie można dostać węgra do 250tki? Wie ktoś może? :)
Pozdrawiam! :piwo:

Paweł150 - 2008-02-07, 17:26

chyba u mnie :) w okolicy:) moge zapytac ale to tak w next tygodniu
daniel1621 - 2008-02-07, 21:12

Zuh napisał/a:
Ja mam węgra i na początku to inaczej brzmiał ale jakzrobiłem ponad 1500 km to powili wraca dźwięk ten charakterystyczny dla mz-tki.....
albo się po prostu przyzwyczaiłeś
Zuh - 2008-02-07, 21:42

Kumpel ma oryginała i coraz bardziej dźwięki się do siebie zbliżają.......myśle że jakieś 500-600 km i dźwięk niczym nie będzie się różnił od orginalnego.....
Michał_22 - 2008-02-07, 23:51

Hmm cos tam napewno bedzie sie roznił... Ja tam moge węgra polecic :wink: Nie narzekam :smile:
Zuh - 2008-02-08, 00:49

no może troche tak ale to i tak lepiej niż "sportowy" :D
Michał_22 - 2008-02-08, 13:24

Zuh napisał/a:
no może troche tak ale to i tak lepiej niż "sportowy" :D
dokładnie. U kumpla był zamontowany w Etz 150 sportowy tłumik. Po zmianie na oryginał Ecia jakby ozyła :wink:
shalashaska - 2008-02-11, 08:54

..
Zuh - 2008-02-11, 16:44

shalashaska, No swój wyglad to ma nie wygląda to brzydko ale moim zdaniem ładniej bywygladało moto jakby miało chromowany tłumik.....Sorry za taką opinie ale tak myśle poprostu......Wiem ze o gustach się nie dyskutuje wiem że może się to komuś podobać i jeżeli się Tobie podoba to naknajbardziej to popieram. Ważne żeby się właścicielowi podobało bo wkońcu to jest jego moto. Ale jakby ktoś się mnie zapytał co ma robić czy malować wydech na czarno czy kupić nowy tłumik (węgra) to zawsze mu doradze żeby kupował nowy tłumik bo nawet ten węgier po jakimś czasie bedzie się zbliżał głosem do oryginalnego MZowskiego dźwięku i wygadać będzie tak jak oryginał MZtki. A malowany już nigdy nie będzie wygladał jak oryginał.....
Sobi - 2008-02-11, 19:32

Co do samego malowania to z nim jest najmniejszy problem. Malowałem kiedyś silnik do WSK, i wygrzewałem części na piecyku elektrycznym. Problem jest jednak taki ze nie zawsze to skutkuje. Czasem jeżeli gdzieś spadło trochę paliwa to farba po jakiś 2 minutach już spuchła, wystarczyło przetrzeć palcem i już jej nie było - i po całym efekcie. Możesz zaryzykować, ale co będzie lepsze, małe wżerki rdzy czy odrapana farba z ubytkami?

Jak już koledzy wspominali mz z czarnym wydechem nie będzie pięknością, a ten który masz nie jest tragiczny. Ja bym pojeździł na nim jeszcze trochę, na spokojnie odłożył kasę i kupił nowy.

Majki - 2008-02-11, 21:18

shalashaska napisał/a:
Ja malowałem gdyż był tak poobijany że wymagał napawywania i pomalowania czarnym matem, fotki chyba mam w opisie :wink:

Własnie taki efekt by mnie zadowalał.
Sobi napisał/a:

Możesz zaryzykować, ale co będzie lepsze, małe wżerki rdzy czy odrapana farba z ubytkami?

To nie są małe wżerki tylko połać rdzy (od dołu), z której zaraz porobią się dziury tak duże, że spokojnie będą mogły spać tam koty :)

Póki co, ratuje ten, który mam. Jak się rozsypie, to kupie nowy.

shalashaska - 2008-02-24, 09:30

....
Gustlik - 2008-02-24, 10:38

shalashaska napisał/a:
Mój wydech był w tragicznym stanie, porysowany,poobijany, głębokie wgniecenia.Nie miałem wyjścia jak wziąść miga i napawywać uszkodzenia a następnie wyszlifować wszystko, każdy centymetr chromu, najlepiej papierem ściernym zębatkowycm na szlifierkę kątową.Kupiłem specjalnego spraya do wysokich temperatur i nadal po dwuch latach wygląda ładnie.Nie ukrywam że poluję na chromowany, do węgra nie mam zaufania.


Daj jakies Fotki jak to wygląda :twisted:

Paweł150 - 2008-02-24, 10:49

Gustlik, http://www.bikepics.com/members/extradd/91etz251/ b podpis pod autorem:)
Huberto - 2008-07-09, 17:40

Ja mam dylemat tego typu, że muszę kupić tłumik i teraz nie wiem jaki. Ten niby węgierski --> http://allegro.pl/item394...chrom_wgr_.html czy ten pochodzenia niewiadomego --> http://allegro.pl/item396...om_komplet.html

Jak poczytałem o wyrywających siękomorach to aż strach cokolwiek kupować.
:piwo:

przemekpiotr - 2008-07-09, 20:59

Kasten, mi sie wydaje ze to jest to samo. W jednym jest tańszy tłumik, ale za to przesyłka droższa. W drugim odwrotnie. Też się zastanawiam nad tym wydechem, bo sport mi nie pasuje poza wyglądem no i zaczyna się sypać - blacha już mocno zardzewiała i cieniutka... Tylko czekac na pierwszą dziurę :roll:
mczmok - 2008-07-09, 21:09

Węgrzy robili tłumiki do MZ tek od czsów komuny-sam od kilkunastu lat na nich jeżdżę.
Kupiłem jakies 3 lata tlumi na allegro węgierski i naprawdę jest OK najtaniej mozna go kupić od gościa na www.SIMSON.STRONA.pl - sprzedaje tez na allegro.
Praktycznie węgrzy robią kopię NRD-owskiego tłumika.
Wcześniej jeździłem na niemieckich nie ma róznicy !!!

[ Dodano: 2008-07-09, 21:12 ]
DO 2T WYDECH A CO ZA TYM TŁUMI SA BARDZO WAŻNE !!!
MOJA ETKA NA TRASIE PRZY 85-90 PALI 3.2 LITRA NA TLUMIKU WĘGIERSKIM!!!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group