» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sIaj
2009-10-16, 16:07
Sprzęgło - jak rozkleić tarcze - MZ TS 250
Autor Wiadomość
Merfi 


Motocykl: MZ TS 250
Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 46
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2005-09-23, 20:04   Sprzęgło - jak rozkleić tarcze - MZ TS 250

Mam pytanko czy po około roku postoju tarcze sprzęgła mogą sie posklejac czym to się objawia i czy np można je tylko rozkleic poprzez rozbieranie sprzęgła jesli tak to w jaki sposób Dziekuje i jesli moge prosic admin o nie blowanie tematu Dziekuje
Ostatnio zmieniony przez Qba 2006-11-23, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Budzik-WGR 


Motocykl: Honda VFR 750 Street
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 323
Skąd: z Grójca
Wysłany: 2005-09-23, 21:16   

KTos to niedawno pisal jak rozkleić!!
eMZetkowicz bodajrze!!
Poszukaj!!
_________________
BYŁO:
-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.
JEST:
-Honda VFR 750 rc36 I 90r.
 
 
     
eMZetkowicz 


Motocykl: MZ ETZ 251e / 250A
Pomógł: 15 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 706
Skąd: Sanok
Wysłany: 2005-09-23, 22:58   

No to napisze znowu żeby chłop nie musial szukać :)
Zalecenie jest takie w wielu książkach obsługi je można spotkać, po kazdym dłuższym postoju zamiast odpalać motor i wrzucać na sprzęgle jedynke co grozi ich gwałtownym rozklejeniem i szarpnięciem niszczącym dla skrzyni biegów i układu przeniesienia napędu, należy zdjąć motor z podnóżek, usiąść na niego, przy wyłączonym zaplonie wrzucić jedynke i trzymając przedni hamulec i sprzęgło kopnąć kilka razy moto, tak by poczyć jak dźwignia rozrusznika na sprzęgle porusza się bez oporów, po puszczeniu sprzęgła powinna znów stawić opór, wtedy można normalnie odpalić motocykl, powinno działać wszystko.
Z własnego doświadczenia moge powiedzieć że tarcze sa dosyć trwałe, korek trzyma się o ile w skrzyni biegów jest cały czas właściwy olej, kiedys jak miałem motorynke wylałem na zime olej i silnik przepłukałem benzyną(zły pomysł-szkodzi tarczom) bo stary olej był bardzo syfiasty, po zimie robiłem jakiś tam remont ale sprzęgło zostało tak jak było, po złożeniu okazało się że jedna tarcza całkowicie straciła korek i musialem wymienić obie...
_________________
eine Melodie auf alle Strassen: MZ!!!
MOTORRADWERK ZSCHOPAU
 
 
     
Merfi 


Motocykl: MZ TS 250
Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 46
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2005-09-24, 08:44   Odp

Dzięki za rade tak też uczyniłem ale chodzi mi o to czy po takim zabiegu nadal mogą być sklejone i czy wtedy pozostaje tylko rozebrać sprzegło nawiązuje do tego ze moja skrzynia ciągle odmawia posłuszenstwa tzn biegi na postoju zgrzytają Dzieki

[ Dodano: 25-09-05, 7:19 pm ]
Emzetkowicz spróbowałem tak jak napisałeś ale efektu niestety nie ma nadal zgrzyty Czy jest mozliwe że w ten sposób nie da się ich rozkleic tylko trzeba rozebrać sprzęgło bo chyba tylko mi to pozostaje ponieważ po wszytkich możliwych regulacjach tuleją i płytką nastawczą oraz linką nie ma rezultatów jak zgrzytało tak zgrzyta Jesli ktoś już cos takiego przechodził bede wdzieczny za informacje???
 
 
     
sIaj 


Motocykl: ES 250/2
Pomógł: 94 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 2024
Skąd: okolice Zakopanego
Wysłany: 2005-09-25, 11:02   

Pewna dobra książka zalecała żeby przed każdą jazdą rozklejać sprzęgło, po przez włączenie biegu drugiego (trzeciego) i przepchanie motocykla pare metrów z wyciśniętą dźwignią sprzęgła.
_________________
Wykonuję różną elektronikę pojazdową.Układy zapłonowe, regulatory, instalacje itd. Masz pytania? Pisz!

SofCHJanek@wp.pl / gg: 9740097 Gość zapraszam odwiedź mój kanał http://www.youtube.com/user/sofchjanek
 
 
     
maeko 
AlphaART


Motocykl: MZ ETZ 250/88
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Wrz 2005
Posty: 418
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2005-09-25, 23:02   

ja mysle że u Ciebie nie obejdzie się bez rozebrania sprzęgla!!!
_________________
Moja MZ ETZ 250
Sztuka to odnaleźć to czego się szuka.
Wiem że na tym się nie oszukam
 
 
     
Merfi 


Motocykl: MZ TS 250
Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 46
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2005-09-26, 16:28   Odp

Zobaczymy jak to bedzie bo ja wdusze sprzęgło to kopniak wpada jak w maslo czyli jest ok a jednak biegów nie można wrzucic bez zgrzytów więc coś jest nie tak zgrzyty te troche ustają podczas jazdy i gdy już wrzuce 1 na siłe to potem wchodzą ok ale gdy znowu puszcze sprzęgło sytuacja się powtarza więc sam nie wiem czy to wina sprzęgła ale mysle że tak bo nic innego nie bylo ruszane a motorek przed postojem chodził jak zyleta Jeśli coś wiecie prosze o rady??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15