» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Citroen Xantia - co powiedzie o tym autku.
Autor Wiadomość
wozi 
majsterkowicz


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2004
Posty: 360
Skąd: Z Polski Be
Wysłany: 2009-12-16, 00:25   Citroen Xantia - co powiedzie o tym autku.

Witam. Ostatnio rozglądam sie za autkiem tak do 13-15 tys. I w sumie napaliłem sie na Citroena Xantie z ostatnich lat produkcji. Jak dla mnie autko super komfort jest nibagatelny (nic czym jeździłem do tej pory nie ma startu) wygląd lepszy nic C5 (ale to kwestia gustu), wiecie moze o jakis typowych usterkach. Znajomy miał xantie 1,8 i mówił zeby nie zapuścic hydrauliki bo bedzie kicha poza tym autko bezawaryjne. Jako ze autko nie jest za drogie celowałbym w wersje 2.0 turbo albo 3.0V6. Spalanie tez w normie. Myśle wyrawac autko tak za 10-11tys a reszte przeznaczyc na częsci itp. Co sądzicie otym autku? Do tej pory miałem cytryne ale ZXa 1.8 8v i musze powiedziec ze przestałem wierzyc w te bajki o samochodach na "F" więc pomyslałem ze moze by w xantie pocelowac??

Np cos takiego:
http://www.allegro.pl/ite...full_opcja.html
 
 
     
Poszy150 


Motocykl: MZ ETZ 150x
Pomógł: 17 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-12-16, 10:53   

Ja mam Xantię i powiem, ze nie zamieniłbym jej na żadne inne :D Akurat mam silniczek 1.9td i jeździ to to za darmoche (5-5.5 litra w mieście) Wygoda nieporównywalna z żadnym innym samochodem no i linia nadwozia rzeczywiście bardzo udana. te auta nie mają jakichś wielkich usterek. po prostu wymagają troski. Jeżeli Ci jakaś gałka albo guma zaczyna klepać, to od razu wymiana. Trzeba pilnować LHMu (chydraulika) i innych płynów jak w każdym samochodzie. Wykonanie wnętrza jest naprawdę dobre jak na samochód tej klasy. Materiały miękkie, dobrej jakości, nic nie trzeszczy. Wyposażenie też niczego sobie. Trzeba tylko wystrzegać się wersji z Hydroactivem. Części do tego zawieszenia są cholernie drogie i ciężkie do dostania, ponieważ nie ma zamienników, tylko oryginały. Poza tym muszę powiedzieć, ze ten samochodzik jest tańszy w utrzymaniu niż moja Łada. Części do niego sa naprawdę tanie, używek w dobrym stanie jest całe mnóstwo. Popatrz na alledrogo.
Tu masz adres do forum nt Citroenów: http://www.klub.citroen.t...rum.php?forum=8

na pewno znajdziesz tam wszystko o tym samochodzie ;)
Ja osobiście polecam samochodzik, bo w tej klasie naprawdę nie znajdziesz nic lepszego ;)
_________________
Nie da Ci żona, nie da sąsiadka, tego co może dać Ci MZtka :)
 
 
     
benek1 


Motocykl: MZ TS 250/1
Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: lubelskie/W-ska I
Wysłany: 2009-12-16, 12:16   

Miałem ci pisać że jak cos bez wzgledu co wybierzesz to z silnikiem diesel. pozdrawiam
 
 
     
tomasz102 
V.I.P.


Motocykl: MZ ETZ 298e
Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2005
Posty: 1540
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2009-12-16, 19:55   

Xantia II 2.0HDI ACTIVA moje marzenie.
Sporo się naczytałem na temat tej fury.
Oprócz niskiej oceny NCAP, podobno niskie oparcia foteli to same zalety.
_________________
w garażu: MZ ETZ 250 , Kawasaki 440 LTD, Renault 19. "Życie się kręci powyżej czterech tysięcy."
Tomek, stopka!
 
 
     
cichondo 
s2 maniak


Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 40
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 83
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2009-12-16, 20:06   

Xantia chyba najlepsza z francuzów miałem przez pół roku i żadne inne auto nie ma porównywalnego komfortu.
Wady JW
Dbać o hydr,,, a będzie latać długoooo
Wujek ode mnie odkupił dwa lata temu i nic nie robił(gość puknął go w tył no i po roku zaczęła lecieć na tylnym nadkolu-na wiosnę reperatura)
leci bo juz była tam robiona poza tym zero rdzy bo jest w ocynku
pozdro :piwo:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13