» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Elefantentreffen 2024 na MZ Jaskółka 66r
Autor Wiadomość
artur3373 


Motocykl: es 250/1
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Stęszew/k Poznania
Wysłany: 2024-02-06, 13:19   Elefantentreffen 2024 na MZ Jaskółka 66r

Mój 10-ty Elefant 2024r klepnięty. Przejechane ok. 1400km. W tym roku mieliśmy dużo przygód technicznych, które chciały nas powstrzymać, ale nas nie pokonały. Wystartowaliśmy o 3.00 w poniedziałek, po 2h jazdy w Głogowie straciłem sprzęgło. Kosz sprzęgłowy obrócił się na wale i uszkodził stożek wału i kosza sprzęgłowego.
Szukamy jakiegoś warsztatu celem udostępnienia kilku narzędzi, których możemy potrzebować. Google maps i pierwszy jest kilka km od Nas. Wózek od Dniepra odczepiony, MZ na hol i lecimy. 5.00 jesteśmy pod warsztatem, okazuje się, że to niestety jest tylko sklep z częściami. Google maps i mamy kolejny w jakiejś wiosce, MZ na hol i zmieniamy lokalizację, stoję pod nowym warsztatem, Bokser pojechał po Mirosława i przyczepkę. Jest 6.00 nie będziemy gościa budzić, bo ma otwarte od 9.00.
Po jakimś czasie zatrzymuje się jakaś miła pani i pyta co tu robimy i informuje Nas, że gość jest na jakiejś operacji i dzisiaj go nie będzie. Goole maps i kolejny warsztat, dojeżdżamy i miły właściciel informuje Nas o tym, że teraz wyjeżdża i go dzisiaj nie będzie. Lecimy do następnego warsztatu, wchodzę, witam się, informuje gościa, że jesteśmy z trasy i potrzebujemy kilku narzędzi i to wszystko, okazało się, że właściciel jest motocyklistą, bardzo miłym i udostępnia nam garaż z wszystkimi narzędziami, daje nam samochód do dyspozycji celem nabywania potrzebnych części. Już jest dobrze, rozbieram wszystko i katastrofa, stożek na wale zeszlifowany na amen. OK wysyłam Boksera po klej do spawania ma zimno i olej do skrzyni biegów, wycinamy pierścień z puszki po piwie, bo kosz miał bardzo mocny luz i bałem się o to czy klej to wszystko wytrzyma. Kleimy, skręcamy i wszystko działa.
Mamy duże opóźnienie, ale golimy do przodu, przed granicą z Czechami tracę akumulator, wtedy myślałem, że szlag go trafił, kupiliśmy nowy i jazda, okazało się, że powodem zamieszania był brak ładowania. Było jeszcze jasno, mogłem jechać bez świateł, nie chciało mi się patrzeć co jest powodem zamieszania. W Pilźnie podczas ostrego hamowania na światłach upierdzieliła się śruba trzymająca bęben hamulcowy, wszystko się obróciło i straciłem tylny hamulec. Podczas zjazdu na tankowanie słyszę charakterystyczne psykanie, już wiem, że wydmuchało uszczelkę pod głowicą. Mimo przedmuchu silnik chodził dosyć dobrze i miał moc, postanawiamy lekko dociągnąć głowicę i jechać tak długo aż się nie rozleci. Po 19h docieramy do Księdza Marka w Rokycanach. Już nam się nic nie chciało naprawiać, zdemontowałem tylko akumulator do podładowania i to wszystko. Kąmpanie, kolacja, mała impreza i 4.00 do łóżeczka. Na drugi dzień naprawa hamulca i golimy na zlot. 21.30 meldujemy się na Elefancie. Po drodze mieliśmy jeszcze kontrole Czeskiej Policji, ale jak dowiedzieli się, gdzie jedziemy to puścili nas wolno. W tym roku był lekki mrozik i było przyjemnie, potem spadł deszcz i zrobiło się okrutne błoto. Po 4 dniach zlotowych baletów zwijamy namiot i startujemy do Rokycan. Balujemy i w niedzielę późnym popołudniem w pełnym deszczu smarujemy do domu, poprzypinaliśmy do MZ-ety wszystkie czołówki jakie mieliśmy żeby oszczędzić prąd i o 3.00 w poniedziałek meldujemy się na miejscu, amen.


tu. trochę filmu: https://www.youtube.com/watch?v=2tZLys8Z9mU
_________________
ES 250/1 1966r
Kawasaki VN-15 92r
Gaz 69A 1954r
Gaz 69 1964r
LML 125 2013r
Komar 1972r
Ostatnio zmieniony przez artur3373 2024-02-07, 08:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
ETZ_PRORIDER 
mod_team
MZ ETZ 250 GKS TEAM


Motocykl: MZ ETZ 250
Pomógł: 167 razy
Wiek: 33
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 5274
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2024-02-06, 15:06   

artur3373 Ty i Twoja MZ są po prostu nie do zatrzymania :piwo:
_________________
Zlutowany na kwadracie zaczynam se rozkminiać kto w MZ-tach był od zawsze, kto pod temat się podszywa MZ - recydywa znów się odzywa, znów to zrobiłem, nie potrafisz mnie zatrzymać! Historia z marką MZ luknij ;) -> http://forum.mz-klub.pl/v...p=367810#367810 W garażu: MZ ETZ 250 89r. w eksploatacji | MZ ETZ 125 w eksploatacji | ETZ 250A 88r. w eksploatacji.
 
 
     
kosior30 
Klubowicz
Łysy JWP


Motocykl: MZ ETZ 250e '87
Pomógł: 138 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 7504
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2024-02-06, 20:11   

artur3373, genialnie! A zarzekałem się, że w tym roku pojadę i...jakoś przegapiłem :torba": Muszę w przyszłym roku lepiej monitorować termin zawczasu.
_________________
Motor to masz w pralce! ||| "Prawdziwy facet poci się olejem, jak rozdzielacz w Bizonie" :) ||| Spirit: "Jak odpalisz moją MZtę jestem twój"
"Jawa is made for repairing, MZ is made for riding"
"Smutne jest to, że wy, Polacy macie taki problem z alkoholem"
 
 
     
jaroquest 


Motocykl: ETZ 251 i 250/300
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 513
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2024-02-06, 20:12   

Nieźle, jest moc :!:
 
 
     
Boberson 
Zlotowicz

Motocykl: TS 250 250/1 ETZ251
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 81
Skąd: Katowice
Wysłany: 2024-02-11, 21:13   

Od samego patrzenia na zdjęcia zmarzłem :mrgreen: Szanuję w opór, tym bardziej że ja jestem raczej z tych, dla których jak woda w której się moczę ma poniżej 40 stopni, to już morsowanie :lol:
Aż dziwne że policja się nie przywaliła o ostre elementy wózka bocznego :twisted:
 
     
artur3373 


Motocykl: es 250/1
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Stęszew/k Poznania
Wysłany: 2024-02-12, 07:37   

Ona jest starsza od każdego policjanta, nie mogą fikać. Raz tylko dowód zabrali (ale to było już w Polsce) za brak świateł (były rowerówki). Chcieli mnie na lawetę pakować, tłumaczę że jadę z Bawarii i nikomu to nie przeszkadzało, zostało mi 100km do domu i w końcu pozwolili kontynuować jazdę ale bez dowodu.
_________________
ES 250/1 1966r
Kawasaki VN-15 92r
Gaz 69A 1954r
Gaz 69 1964r
LML 125 2013r
Komar 1972r
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14