» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
układ bezstykowy z zaprogramowaną charakterystyką
Autor Wiadomość
dawid482 


Motocykl: Honda CBR F2
Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 265
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-07-14, 01:30   

hmmm z tego wyglada że sie mógł zatrzeć i puścił-nie ciekawie :-/
Dobrze ze nic Ci sie nie stało.
 
 
     
cosmic 

Motocykl: Mz ETZ 250
Wiek: 38
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 32
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2006-07-14, 07:40   

tak jak obiecałem opisuje, otóż do momentu kiedy nie zaczęło mi coś zakłócać komputerka tego co steruje tym wszystkim (czujnik halla +modół czyli standard ale do tego dopięty jest taki komputerek mały) motor chodził pięknie jeszcze nigdy moja mz nie chodziła tak dobrze, miała większą kulture pracy, asle tak jak pisze coś go zakłóca i ide właśnie szukać co. Postaram sie jeszcze dzisiaj zrobic fotki, ale qrde z dziewczyną się umówiłem i nie wiem czy zdąże (swoją drogą chyba to odwołam Mz i Mz Club Polska ważniejsze) jesli nie uda mi sie odnaleźć zakłóceń to jestem z tym panem co mi to robił w kontakcie i bedziemy myslec dalej co moze zakłócać
pozdro
 
     
dawid482 


Motocykl: Honda CBR F2
Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 265
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-07-14, 09:59   

spoko nie spiesz się przecież nic sie nie stanie jak dziś nie dasz tych fotek, poświęć czas dla dziewczyny, bo sie jeszcze obrazie i co wtedy-podwójny klopot :-)
 
 
     
wojciech944 

Motocykl: ETZ 250/300
Pomógł: 35 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 1491
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-07-14, 11:45   

kup fajke na swiece od samochodu, one są ekranowane
 
     
pawelt 

Motocykl: MZ ETZ 250
Wiek: 44
Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 39
Skąd: Toruń
Wysłany: 2006-07-14, 18:43   

popieram Wojciecha944, a jakby to nie pomogło to zainwestuj w dobry przewód wysokiego napięcia.
 
 
     
Jak-44 (joker) 
Joker :)


Motocykl: MZ ETZ 251ex
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 285
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-07-14, 22:18   

Hmmm czytam ten temat i ... nadal nie rozumiem po co koplikowac tak sobie zycie ...
jest lato lepiej pojechac sprawna MZ z oryginalnym i dobrze wyregulowanym zapłonem nad
jakies jeziorko podrywac panienki niz bawic sie w wciskanie komputerów do konstrukcji z lat 80-tych. :roll: :-|

p.s.
Sorki jak by co i bez urazy ale po to jest forum aby wyrazac swe opinie i to własnie robie.
_________________
Joker moze i nie V.I.P, ale jakie ma moto:)

http://www.bikepics.com/members/01joker/90etz251/
 
 
     
nemo491 
Zlotowicz
nemo491


Motocykl: OO
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 18 Cze 2005
Posty: 573
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-07-14, 22:51   

Jak-44 --masz racje jezeli chodzi o jeziorko. Ale napewno lepszy jest taki zaplon ze zmienna charakterystyka niz ze stalym punktem zaplonu. Fakt ,ze nie jest on dopracowany zmusza Cosmic-a do poprawy tego zaplonu.
_________________
http://nemo60.fotosik.pl/
http://picasaweb.google.com/nemo491
 
 
     
cosmic 

Motocykl: Mz ETZ 250
Wiek: 38
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 32
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2006-07-15, 07:21   

dzisiaj ide znowu elektryke robić wczoraj zadzwoniłem do dziewczyny mówie że nie moge się spotkać, a ona że motor jest dla mnie jak zwykle najważniejszy itd itd, więc musiałem się znią spotkac i nie skończyłem.
Co do jeziorka masz 100 procentową racje, ale ja i tak musze połowić silnik i remont robić bo po poprzednim właścicielu mam dupne problemy a to koło mi się blokuje a to mi cieknie spod zębatki zdawczej, więc tak czy siak musze remontować.
Dzisiaj postaram się fotki wrzucić
pozdro
ps u mnie widać olbrzymią różnice jeśli to chodzi dobrze i naprawde super się jeździ
 
     
hubertbaran 


Motocykl: TS 250/1
Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 4458
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2006-07-15, 08:16   

Ale nie ma oczym mówic mapa zapewnia wygode. Ci którzy boja sie elektroniki zawsze będa sceptyczni.
_________________
Sex, tanie wino i Disco polo! Szatan jest wielki YEAH !

Werpach:
"Komuna wróciła"
 
 
     
cosmic 

Motocykl: Mz ETZ 250
Wiek: 38
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 32
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2006-07-15, 12:27   

qrde gdzie moge dostac fajke z rezystorem przeciwzakłóceniowym ? nie moge nigdzie w Gliwicach dostac może ktoś mi poda adres internetowy jakiegos sklepu ? na agmocie dostane ?
 
     
SOVIETVW 
Zlotowicz
'nas niedogoniat...


Motocykl: ETZ 251/ DR 800 S
Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1309
Skąd: Meseritz
Wysłany: 2006-07-15, 13:15   

hubertbaran, to jest poprostu zawodne pisalem juz o tym ale ty wiesz lepiej oczywiscie,akurat widzialem to u mojego kolesia ktory wogule sie nieboi elektroniki ale niestety w trasie awaria takiego czegos jest niedopuszczalna,wtobraz sobie jakies zaklucenia podczas wyprzedzania np,moto zaczyna gasnac,jak ci padnie to pchasz do domu,ja tam wole potrzciwego elektronika,zeby zaklucen niebylo musza byc ekranowane wsztrske kable i to konkretnie,szczególnie te co ida do modułu...generalnie rozwiazanie zawodne.
_________________
Obecnie w mojej stajni stoją:

MZ ETZ 251
SUZUKI DR 800
VW GOLF III 1.9 TDI
VW GOLF GTI 20 Jahre
MERCEDES-BENZ GE-280 (niedługo 300 TD)
http://www.tagworld.com/Soviet/World/MyWeb.aspx
 
 
     
cosmic 

Motocykl: Mz ETZ 250
Wiek: 38
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 32
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2006-07-15, 18:42   

jeśli Ci komputer padnie w trasie to nie ma żadnego problemu, zwierasz 2 kable i jedziesz na "poczciwym elektroniku". dzisiaj robiłem całą elektryke jutro próba bo przy okazji pomalowałem kolanko na czarno

na fotkach widać czerwone cosik to kondensatory tłumiące zakłocenia idą do czarnej skrzynki

czarna skrzynka to ten komputer

to srebne to poczciwy elektronik


i na ostatniej fotce to czujnik halla

i w paincie schemacik zrobiłem zeby pokazać jak to wygląda



jeśli odetniemy te dwa kable idące do kompa i koncówke idącą z czujnika halla połączymy z obcięta końcówką idąca z modółu (pierwotnie do komputera szła) to mamy poczciwego elektronika wtedy






robiłem dzisiaj tescik mz juz nic komputera nie zakłóca ale jest problemik z wirnikiem bo tutaj ustawiony powinien byc na 6,3 mm przed gmp i iskra sie pojawia ale pojawia się też w dolnym polozeniu tloka wiec trzeba wymienic wirnik

[ Dodano: 2006-07-18, 07:35 ]
mniej więcej za 2 tygodnie dostane nowy wirnik, więc wtedy opisze co i jak oczywiście jeśli dalej jest zainteresowanie tym tematem
pozdro
 
     
OlseN 
born to ride ....


Motocykl: CBR 900 RR
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 282
Skąd: Nisko/Lublin
Wysłany: 2006-08-17, 16:24   

Jest zainteresowanie. Ja mam tylko nadzieje że ktos się zajmie produkcją tego urządzonka i będzie w miarę tanie. Szkoda że takie wrażliwe na zakłócenia.
_________________
http://bikepics.com/members/mictry/

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13