» SZUKAJ
» FAQ
» ALBUM
» UŻYTKOWNICY
» REJESTRACJA
» REGULAMIN




Poprzedni temat «» Następny temat
Mz 251 kradzież i brak tablic.
Autor Wiadomość
maciekp007 
Grupa Podlasie


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 194
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-01-14, 22:13   Mz 251 kradzież i brak tablic.

Posiadam Mz 251, która została mi skradziona 7 lat temu. Motocykl odzyskałem po roku, lecz bez tablicy rejestracyjnej. Pradopodobnie wydany był jakiś druk, że tablica została skradziona, lecz został on zgubiony. Posiadam dowód rejestracyjny zarejestrowany na mojego brata więc z umową kupna- sprzedaży nie było by problemu, OC bym wykupił w dzień podpisania umowy więc też OK, lecz nie mam tej diabelskiej tablicy, która jest mi potrzebna do przerejestrowania moto. I teraz pytanie: iść na policję i prosić ich ponownie o druk, czy da się to załatwić w jakiś inny sposób? Proszę o pomoc.
 
     
Giemza 
Zlotowicz
Sasza/Ivan/Sergiej

Motocykl: 150,250,251,TS 350
Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 910
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-01-14, 22:15   

napisz na umowie że poprostu tablica zagineła i koniec będziesz sobie głowe zawracał na komendzie czy tam na posterunku odprowadzą cię do drzwi i powiedzą żebyś odwiedził WK a tam i tak dupa,więc napisz że tablica zagineła i się nie męcz będziesz miał spokój ;]

pzdr
 
 
     
Gieniu 


Motocykl: VFR 750f
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 334
Skąd: Wierzbica Dolna
Wysłany: 2009-01-14, 22:20   

Ja jak nie miałem tablicy to w WK koleś dał mi druczek do wypełnienia że została tablica rej "skradziona" i po sprawie żadnych komplikacji dalej nie było.
Bo też moto kupiłem bez tablicy
_________________
oto moja była Etka:D
http://www.fotosik.pl/pok...bc5098b042.html
http://polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,251/29428
Moja VFR-a
http://grzesiekgieniu.fotosik.pl/zdjecia/1.html
 
 
     
Michal_TM 
:-)


Motocykl: brak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 181
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-01-14, 22:39   

Gieniu napisał/a:
w WK koleś dał mi druczek do wypełnienia że została tablica rej "skradziona" i po sprawie

To samo przerabiałem, bez problemu, pozdro ;)
_________________
BikePics http://www.youtube.com/watch?v=2B8MxCgzS9c/
"..Pieprzyć to co o nas mówią.. jesteśmy ludźmi z pasją.."



 
 
     
maciekp007 
Grupa Podlasie


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 194
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-01-14, 23:32   

Ok chłopaki dzięki za szybką odpowiedź. Myślałem ze problemów będzie więcej bo to takie odkopanie sprawy po latach, ale w tym przypadku zajdę do WK bez tablicy, powiem zeby mi dali druczek, ze tablica została skradziona i mam nadzijeję że pójdzie jak po maśle. A może pamiętacie, co się tam wypełnia, czy jakieś okoliczności kradzieży, cokolwiek?
 
     
Michal_TM 
:-)


Motocykl: brak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 181
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2009-01-15, 11:36   

Ja napisałem oświadczenie, że tablica zaginęła z nieznanych mi przyczyn i tyle, jedno zdanie, podpis i wszystko :)
_________________
BikePics http://www.youtube.com/watch?v=2B8MxCgzS9c/
"..Pieprzyć to co o nas mówią.. jesteśmy ludźmi z pasją.."



 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2009-01-15, 11:50   

Nie ma mowy żeby dali ci druczek od tego, że tablica jest skradziona. W umowie mojej mz pomiędzy poprzednimi właścicielami było tylko wspomniane o tym że mz była skradziona, a potem odzyskana jako zdekompletowana - wynikiem tego musiałem odwiedzić komisariat po zaświadczenie, że moto nie istnieje w ewidencji pojazdów skradzionych + do tego poszerzony przegląd na kompletność :evil: . Podobna procedura obowiązuje, jeżeli zgłaszasz , że masz skradzioną tablicę. Co innego gdy tablica została zgubiona bo np. odkręciła ci się podczas jazdy. Wtedy piszesz tylko oświadczenie (pod groźbą odpowiedzialności karnej), że naprawdę nie posiadasz tablicy - to jest sporo prostsze rozwiązanie i z tego co wiem dość często stosowane
Ostatnio zmieniony przez Xargo 2009-01-15, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
maciekp007 
Grupa Podlasie


Motocykl: MZ ETZ 251
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 194
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-01-15, 12:20   

Sporo zachodu z tym przeglądem, więc napiszę oświadzczenie że tablica zaginęła. Tak będzie prościej. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
_________________
- Dobry wieczór. Mamy Marcina.....
- O boże! On ma gołe plecy!!!!!

http://imgur.com/a/A5pU3
 
     
P-men 


Motocykl: MZ 250 Ts
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 59
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-01-15, 16:15   

A nie wiecie jak to jest z dowodem rejestracyjnym?? Mam umowę spisaną z właścicielem, ale niestety dowód zaginą. Da rade jakoś to załatwić. Dodam że tablice rejestracyjną posiadam.
_________________
Gdy garazu bram otula zmrok

Ja do motocykla swoj kieruje krok
 
 
     
Xargo 


Motocykl: ETZ251,Cagiva Raptor
Pomógł: 52 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 977
Skąd: Olsztyn / Ostrołęka
Wysłany: 2009-01-15, 16:29   

Z tego co się orientuję to jedyne wyjście to zmusić poprzedniego właściciel do pójścia do WK po nowy dowód, który potem ty oddasz do zniszczenia żeby moto przerejestrować na siebie - takie jest niestety polskie prawo. Chociaż można by iść samemu i próbować to załatwić samemu - w końcu jesteś już formalnie właścicielem pojazdu, więc masz prawo domagać się wydania nowego dowodu - jednak jakiś urzędnik na pewno znajdzie na to jakąś wymówkę i na 100% trzeba będzie się kłócić...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Copyright © 2004-2015 MZ KLUB POLSKA
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13